Nikon D200, D300 Modellerinde Gövde Lastiklerinin Değişmesi

Fotoğraf makineleri gövdelerinde daha iyi bir tutuş ve koruma sağlaması için kauçuk lastik kullanılır. Bu lastikler uzun süre dayanabilmesi için fabrikalarında gövdeye güçlü yapıştırıcılar ile yapıştırılır. Ancak ne kadar güçlü olursa olsun elimizin sıcaklığına, hava koşullarına bir süre dayanır. 

Piyasada yoğunlukla bulunan  Nikon D200 ve D300 modellerinde bu duruma sıkça rastlamaktayız. Gövde lastikleri kullanımdan dolayı zamanla gevşer. 

Örnek fotoğraf 1; 

Sol elimizin geldiği kısımdaki kauçuk lastiğin kalktığını görebilirsiniz.

Örnek fotoğraf 2;

Örnek fotoğraf 3;

Gövdenin altındaki lastikler zamanla bu duruma gelmektedir. Gevşeyen lastikte zamanla kopmalar meydana gelir, fotoğrafta gördüğünüz gibi parçalar kopabilir.

Örnek fotoğraf 4;

Örnek fotoğraf 5;

Nikon gövde lastikleri değişimi servisimizde yapılmaktadır. Değişimden önce gövdeye yapışık bütün lastikler çıkarılır ve gövde metali kimyasallarla özenle temizlenerek yeni lastiğin yapışması için yüzey hazır hale getirilir.

Örnek fotoğraf 6;

Önde iki lastik, lcd ekranın bulunduğu kısımda bir lastik değişir. Altta terminal lastiği ile birlikte iki lastik değişebilir. Ayrıca USB, HDMI, VIDEO çıkışlarının da bulunduğu lastik gerekirse değişebilir.

Gövde temizliğinin ardından özel yapıştırıcılar ile lastikler gövdeye yapıştırılır. Bütün işlemler özenle yapılıp işlem sonuçlandırıldıktan sonra genel bir temizlik yapılır. İşlem sonunda fotoğraf makineniz ilk günkü gibi görünüm alır.

Fotoğraf makinenizin gövde lastiklerini değiştirmek isterseniz servisimizden destek alabilirsiniz. Kargo gönderimleri ve servis işlemleri için Destek sayfamızı ziyaret ediniz.