Siri Çalışmıyor Sesimi Duymuyor Mikrofon Arızalı Olabilir

Hey Siri! diye sesleniyorsunuz ancak Siri çalışmıyor, sesi algılamıyor ve size cevap vermiyor olabilir. Bu bir arızada olabilir ayarda gerektirebilir. Bu durumda ne yapıyoruz bundan bahsedeceğim.

Siri çalışmıyor ise yapmanız gerekenler

Siri’nin ayarlarını kontrol edelim. Öncelikle teknik servise gerek kalmadan kullanıcı olarak yapmanız gerekenleri sıralayalım.

Ayarlar > Genel > Siri

Açılan sayfadan Siri butonuna tıklayıp “Siri’yi etkinleştir” diyoruz.

Ayarlar bu kadar, bu adımları tamamladıysak tekrar Siri’ye sesleniyoruz. Siri halen cevap vermiyor ise ikinci adıma geçiyoruz.

Siri açık ama çalışmıyor sesi algılamıyor

Ayarları yaptınız ve halen Siri çalışmıyor ve sesinizi duymuyor olabilir. Bu durumda şu adımları deniyoruz.

  • Ön kameraya yaklaşık daha yüksek bir sesle “Hey siri” diyoruz. Eğer yüksek sesle Siri dediğinizde size cevap veriyor ise ön mikrofon deliği toz, pislik ile dolmuş olabilir.
  • Ön kulaklık hoparlörünün de bulunduğu delik olan ahize ızgarasını diş fırçası yardımıyla güzelce temizleyebilirsiniz. Biraz kolonya kullanabilirsiniz.

Sorun düzeldiyse ne mutlu ancak hiç cevap vermiyor veya yine sizi az duyuyor ise iTunes kullanarak yazılımı tekrar yüklemenizi tavsiye ederim. Yazılım yüklediniz veya güncellediniz sorun devam mı ediyor?

Siri ne yaptıysam çalışmıyor mikrofon arızalı olabilir

Siri sizi ön kamera mikrofonundan duymaktadır. Eğer ön kamera mikrofonu arızalı ise siri sizi duyamaz. Mikrofonun arızalı olduğundan emin olmak için ön kamerayı kullanarak video kaydı yapabilirsiniz. Eğer kayıtta ses yok ise mikrofon arızalıdır.

Bu durumda sizin yapacağınız pek bir şey yoktur. Servisimize ulaşarak teknik destek alabilirsiniz. Bize ulaştığınızda cihaz hakkında bir kaç soru sorup işleme alabiliriz.

iPhone ve iPad modelleri için tamir hizmeti vermekteyiz.

Mikrofon değişim fiyatı nedir?

Ön kamera, sensör ve mikrofon grubu değişimi için tamir fiyatları internet sitemizde mevcuttur. iPhone tamir fiyatları sayfamıza tıklayarak fiyat bilgisi alabilirsiniz.