FotoParca.com

iPhone ön cam değişimi yaptır 400tl tasarruf et

Ön Camı Kırık iPhone’a Ekran Değişimi Yaptırmayın

Yazılma tarihi yazan Kategori iPhone 6 Yorum

iPhone’unuz yere düştü ve ön camı çatladı, kullanabiliyorsunuz görüntüde var peki o zaman neden ekran değişimi yaptırıyorsunuz? iPhone’larda ekran ve ön cam ayrılabiliyor ve ön cam tek başına değişebiliyor.

Ekranlar yapısı itibariyle iç ekran ve ön cam olarak birbirine yapışıktır. Dıştaki ön cam kırıldığında makineler yardımıyla ekrandan ayırıp yeni camı yine makineler yardımıyla iç ekrana yapıştırıyoruz. iPhone ekranlarının fabrikada üretim şeklide bu şekildedir.

Apple, ön cam değişimi yapmaz

Ön cam kırıldığında aklımıza yetkili servise gidip ekran değişimi yaptırmak gelecektir. Ancak Apple ön cam değişimi yapmayacaktır. Ön camı kırık ekranınızı söküp yerine yeni bir ekran takacaktır. Ama sizin iç ekranınız sağlamken neden komple ekran değişimi yaptırmak zorunda kalıyorsunuz.

Ön cam değişimi yaptırarak 400TL tasarruf edebilirsiniz

Küçük bir hesap yapalım;

Örneğin, iPhone 7 nizin ön camı kırıldı Apple’a gittiniz, ekran değişimine uygun ise 629TL ödemeniz gerekir. Biz ekranınızı değiştirmeden küçük bir rakama sadece ön camı değiştiriyoruz ve yaklaşık 400TL tasarrufunuz oluyor. Tüm modeller için aynı şekilde kar edebilirsiniz.

Bu bir bilinçli tüketici hareketidir. Ön cam değişimi yaptırarak 400 TL den fazla para cebinizde kaldığı gibi orijinal ekranınızda değişmemiş olur. Unutmayın tamir ettirmek tasarrufun ta kendisidir.

1 Mayıs 2018 itibariyle Apple yetkili servis ekran değişim fiyatlarını resimde görebilirsiniz.

Servisimizde yapılan ön cam değişimi fiyatları için ise iPhone ön cam değişimi fiyat listemizi inceleyebilirsiniz. Yaptığımız diğer tamir fiyatları için üst kısımda bulunan fiyatlar sekmesine tıklayınız.

Yan sanayi ekran taktırmayın tuzağa düşmeyin

Belki ön cam değişiminin ne olduğunu bile bilmiyor olabilirsiniz. Çünkü bir çok meslektaşımız ön cam değişimi yapmıyor. Görüştüğünüz bir çok teknik servis ön cam değişimi olmaz komple ekran değişimi yapılır diyebilir. Bunlara aldırış etmeyin.

Ön cam değişimi yapmayan, bunun ilerde sorun yaratacağını söyleyen ve yan sanayi ekran takarak orijinal ekranınızı alan firmalardan bazılarının internet sitelerinde şöyle yazılar görebilirsiniz. Ekran değiştirmesini bilen teknik servis açıyor sonra bilip bilmeden böyle yorumlarda bulunuyor.

Veya aşağıdaki arama sonucuna bakalım, kullanıcı iPhone ön cam değişimi yaptırmış ve kalitesiz bir sonuç almış, yorumunu forumda paylaşmış. Yıl 2013 o zamanlar ön cam değişimi zaten yapılmıyordu, makineler yoktu. Bazı teknik servisler şartları zorlayıp elde yapıyordu ama çok kalitesiz sonuçlar elde ediyordu.

iPhone ön cam değişimi makinelerle yapılan tecrübe isteyen bir iştir ve bu işin öncülüğünü yapmaktayız. Komple ekran değişimi 30 dakika sürerken bu işlem 2 saati bulabilir. Bazı teknik servisler kolay yoldan nasıl para kazanırım derdine düştüğü için kısa bir sürede ekran değişimi yaptırıp parayı cebine koyabilir. Hatta daha ileri giderek sizin iPhone’unuzdan çıkan ön camı kırık ekranı satarak ordanda para kazanır.

Küçük bir arama yaparak yan sanayi iPhone 7 ekran değişiminin 150TL olduğunu görebilirsiniz, hatta orijinal ekran bile diyebilirler. Ön camı kırık bir iPhone 7 nizin ekran değişimini 150TL ye yaptırdınız ve çıkan ekranı servise bıraktınız. Bu servis ekranın ön cam değişimini yaptırarak orijinal diye  600TL ye satacaktır. Servis bu işlemde 150+600 yani 750TL brüt para kazanmış olacaktır.

Elinizdeki malın değerini bilin kar edeyim derken tuzağa düşmeyin. Yazdıklarıma rağmen yinede ön cam değişimi yaptırmayacağım, bildiğim servise gideceğim diyorsanız mutlaka çıkan ekranı isteyin. Belki pişman olup ön cam değişimi yaptırmak isteyebilirsiniz.

Servisimiz 2014 yılından beridir ön cam değişimi yapmaktadır ve yatırımlarına bu yönde devam etmektedir. Amacımız ülkemizde bilinçli tüketici kavramını geliştirmektir. Ön cam değişimleri hakkında daha fazla makale için iPhone ön cam değişim nedir? ve Ön cam değişimi yaptırmalı mıyım? yazılarını okuyabilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (15 yıldız verildi, ortalama: 3,13 / 5)

6 yorum “Ön Camı Kırık iPhone’a Ekran Değişimi Yaptırmayın”

 1. FotoParca dedi ki:

  Kübra Hanım ön cam değişimi fiyatları için fiyatlar sekmesine tıklayınız.

 2. Kübra Mızrak dedi ki:

  Telefonum İphone7 ön camı kırıldı telefonla birlikte yüz üstü düştüm bana fiyat bilgisi verebilir

 3. FotoParca dedi ki:

  Fatih Bey evet ekranın değişmesi gerekiyor.

 4. fatih bayezid dedi ki:

  hocam telefonum ıphone 5s ekranda boydan boya ince çizgiler var ekran kendi kendine basıyor ne yapılması gerekiyor ve ücreti ne olacak biriyle konuştum komple ekran değişmeli dedi doğru mu

 5. FotoParca dedi ki:

  Mehmet Bey bu durumda sadece ön cam değişimi yapabiliriz. Güncel fiyatlar için https://www.fotoparca.com/iphone/iphone-8-plus-tamir-islemleri-ve-fiyatlari.html
  İletişim için: https://www.fotoparca.com/iletisim-bilgilerimiz

 6. Mehmet Hazar dedi ki:

  iPhone 8 plus telefonumda cebimde iken hafif ekranda 2 çatlak oluştu.her şey düzgün çalışıyor.Sadece çatlak sinir bozucu.Sadece Öncam değişimi ve turarı ile iletişim bileğilerinizi alabilirmiyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

AYRILMADAN ÖNCE

YAPTIĞIMIZ İŞLERİ GÖRMEK İSTER MİSİNİZ?

instagram hesabımızı inceleyiniz.
@fotoparca (instagram)
close-link