FotoParca.com

iPhone ön cam değişimi yaptır 400tl tasarruf et

Ön Camı Kırık iPhone’a Ekran Değişimi Yaptırmayın

Yazılma tarihi yazan Kategori iPhone 18 Yorum

iPhone’unuz yere düştü ve ön camı çatladı, kullanabiliyorsunuz görüntüde var peki o zaman neden ekran değişimi yaptırıyorsunuz? iPhone’larda ekran ve ön cam ayrılabiliyor ve ön cam tek başına değişebiliyor.

Ekranlar yapısı itibariyle iç ekran ve ön cam olarak birbirine yapışıktır. Dıştaki ön cam kırıldığında makineler yardımıyla ekrandan ayırıp yeni camı yine makineler yardımıyla iç ekrana yapıştırıyoruz. iPhone ekranlarının fabrikada üretim şeklide bu şekildedir.

Apple, ön cam değişimi yapmaz

Ön cam kırıldığında aklımıza yetkili servise gidip ekran değişimi yaptırmak gelecektir. Ancak Apple ön cam değişimi yapmayacaktır. Ön camı kırık ekranınızı söküp yerine yeni bir ekran takacaktır. Ama sizin iç ekranınız sağlamken neden komple ekran değişimi yaptırmak zorunda kalıyorsunuz.

Ön cam değişimi yaptırarak 700TL tasarruf edebilirsiniz

Küçük bir hesap yapalım;

Örneğin, iPhone 7 nizin ön camı kırıldı Apple’a gittiniz, ekran değişimine uygun ise 999TL ödemeniz gerekir. Biz ekranınızı değiştirmeden küçük bir rakama sadece ön camı değiştiriyoruz ve yaklaşık 700TL tasarrufunuz oluyor. Tüm modeller için aynı şekilde kar edebilirsiniz.

Bu bir bilinçli tüketici hareketidir. Ön cam değişimi yaptırarak 700 TL den fazla para cebinizde kaldığı gibi orijinal ekranınızda değişmemiş olur. Unutmayın tamir ettirmek tasarrufun ta kendisidir.

14 Ekim 2018 itibariyle Apple yetkili servis ekran değişim fiyatlarını resimde görebilirsiniz.

Servisimizde yapılan ön cam değişimi fiyatları için ise iPhone ön cam değişimi fiyat listemizi inceleyebilirsiniz. Yaptığımız diğer tamir fiyatları için üst kısımda bulunan fiyatlar sekmesine tıklayınız.

Yan sanayi ekran taktırmayın tuzağa düşmeyin

Belki ön cam değişiminin ne olduğunu bile bilmiyor olabilirsiniz. Çünkü bir çok meslektaşımız ön cam değişimi yapmıyor. Görüştüğünüz bir çok teknik servis “ön cam değişimi olmaz komple ekran değişimi yapılır” diyebilir. Bunlara aldırış etmeyin.

Ön cam değişimi yapmayan, bunun ilerde sorun yaratacağını söyleyen ve yan sanayi ekran takarak orijinal ekranınızı alan firmalardan bazılarının internet sitelerinde şöyle yazılar görebilirsiniz. Ekran değiştirmesini bilen teknik servis açıyor sonra bilip bilmeden böyle yorumlarda bulunuyor.

Veya aşağıdaki arama sonucuna bakalım, kullanıcı iPhone ön cam değişimi yaptırmış ve kalitesiz bir sonuç almış, yorumunu forumda paylaşmış. Yıl 2013 o zamanlar ön cam değişimi zaten yapılmıyordu, makineler yoktu. Bazı teknik servisler şartları zorlayıp elde yapıyordu ama çok kalitesiz sonuçlar elde ediyordu.

iPhone ön cam değişimi makinelerle yapılan tecrübe isteyen bir iştir ve bu işin öncülüğünü yapmaktayız. Komple ekran değişimi 30 dakika sürerken bu işlem 2 saati bulabilir. Bazı teknik servisler kolay yoldan nasıl para kazanırım derdine düştüğü için kısa bir sürede ekran değişimi yaptırıp parayı cebine koyabilir. Hatta daha ileri giderek sizin iPhone’unuzdan çıkan ön camı kırık ekranı satarak ordanda para kazanır.

Küçük bir arama yaparak yan sanayi iPhone 7 ekran değişiminin 150TL olduğunu görebilirsiniz, hatta orijinal ekran bile diyebilirler. Ön camı kırık bir iPhone 7 nizin ekran değişimini 150TL ye yaptırdınız ve çıkan ekranı servise bıraktınız. Bu servis ekranın ön cam değişimini yaptırarak orijinal diye  900TL ye satacaktır. Servis bu işlemde 150+900 yani 1050TL brüt para kazanmış olacaktır.

Elinizdeki malın değerini bilin kar edeyim derken tuzağa düşmeyin. Yazdıklarıma rağmen yinede ön cam değişimi yaptırmayacağım, bildiğim servise gideceğim diyorsanız mutlaka çıkan ekranı isteyin. Belki pişman olup ön cam değişimi yaptırmak isteyebilirsiniz.

Servisimiz 2014 yılından beridir ön cam değişimi yapmaktadır ve yatırımlarına bu yönde devam etmektedir. Amacımız ülkemizde bilinçli tüketici kavramını geliştirmektir. Ön cam değişimleri hakkında daha fazla makale için iPhone ön cam değişim nedir? ve Ön cam değişimi yaptırmalı mıyım? yazılarını okuyabilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (27 yıldız verildi, ortalama: 3,52 / 5)

18 yorum “Ön Camı Kırık iPhone’a Ekran Değişimi Yaptırmayın”

 1. FotoParca dedi ki:

  Deniz merhaba, bu modelde ön cam değişiminde dokunmatik bozulmaması gerekiyor, ekran arızalı olabilir veya yan sanayi ekran takılmış olabilir.

 2. FotoParca dedi ki:

  Elif Hanım garanti bozulur.

 3. deniz dedi ki:

  mrb ben ipone 6 düşmeden dolayı ön camı değiştirdim ama şu an dokumatiği takılıyor çalışmıyor sizce taktırdığım ön camdan mı kaynaklı bilgilendirirseniz memnun olurum şimdiden tşk ederim

 4. ELİF dedi ki:

  size ön cam değişimi yaparsam telefonumun garantisi iptal edilir mi

 5. FotoParca dedi ki:

  Enis merhaba, atölyemiz müşterilerimize her zaman açıktır. Müşteri sandalyelerimiz bile vardır. Bekleriz.

 6. Enis Eren dedi ki:

  Selamlar, İphone 7 , sadece ön cam değişimi yaptirmak istiyorum fakat terddütlerim var. Yazdıklarınızı dikkatlice okudum, hizmetinizin arkasında durduğunzu ve güvenilir olduğunuzu söylüyorsunuz, bu çok güzel. Ben de sizin müşteriniz olmak isterim fakat ürün tamiri esnasında ürünümün yanında durup takip etmek isterim. Bu şeffaflığı müşterilerinize sağlıyor musunuz ? Yoksa söyledikleriniz sadece yazıda mı kalıyor ?

 7. FotoParca dedi ki:

  Cihazı görmeden kesin bir şey söylemem yanlış olur, ben sadece bilgi verdim.

 8. Dağhan dedi ki:

  Ben bastırmadan kendi oluştu. Sanki ekranın altında da çatlak var gibi yine de cam değişimi yeter mi?

 9. FotoParca dedi ki:

  Merhaba, camın kırık olduğu bölgelerde bastırdığınız zaman sararma olabilir, bu kırık camın ekrana baskı uygulamasından kaynaklanır. Bu şekilde bir sorun var ise ön cam değişimi yapılarak sorun çözülebilir.

 10. Dağhan dedi ki:

  Merhaba telefonumun ön camı tamamen kırık. Resmen tuzla buz oldu. Ve bazı yerlerinde küçük sarı lekeler var.
  Ekran değişimi mi cam değişimi mi gerek?

 11. FotoParca dedi ki:

  Emin Bey merhaba, 3 sene önce yaptığımız ön cam değişimlerini takip ediyoruz. Kullandığımız telefonlara ön cam değişimi yaparak karşılaşılan sorunlar hakkında deneyim sahibi oluyoruz. Yaptığımız işlerin hiç birinde herhangi bir atma kalkma olmuyor. Kasada ezik darbe veya yamukluk yok ise kesinlikle ekran ayrılmaz. Ekran çerçeveleri sıcak press ise atma oluyor, biz soğuk press yapıştırmalı cam kullanıyoruz ve sorunsuz işlem yapıyoruz.

 12. Emin burak dedi ki:

  Ben daha once iphone 6 telefonumu ve esimin iphone 6 sini ekran camini degistirdim tamirdunyasinda ve bir ay olmadan sagindan dolundan kalkmaya basladi ve bunu 3 defa gonderdim degistirdi yapistirdilar hep ayni sorun oldu yok pahasına verdim.iphone 7 aldim ve suan bununda ekrani catladi garantiside devam ediyor ama siz cam degisimi yaparsaniz geri dönüş aliyormusunuz kalkiyor mu ekran cami farkınız nedir kalkmiyorsa onlarda cihazla vs degisiyor

 13. FotoParca dedi ki:

  Kübra Hanım ön cam değişimi fiyatları için fiyatlar sekmesine tıklayınız.

 14. Kübra Mızrak dedi ki:

  Telefonum İphone7 ön camı kırıldı telefonla birlikte yüz üstü düştüm bana fiyat bilgisi verebilir

 15. FotoParca dedi ki:

  Fatih Bey evet ekranın değişmesi gerekiyor.

 16. fatih bayezid dedi ki:

  hocam telefonum ıphone 5s ekranda boydan boya ince çizgiler var ekran kendi kendine basıyor ne yapılması gerekiyor ve ücreti ne olacak biriyle konuştum komple ekran değişmeli dedi doğru mu

 17. FotoParca dedi ki:

  Mehmet Bey bu durumda sadece ön cam değişimi yapabiliriz. Güncel fiyatlar için https://www.fotoparca.com/iphone/iphone-8-plus-tamir-islemleri-ve-fiyatlari.html
  İletişim için: https://www.fotoparca.com/iletisim-bilgilerimiz

 18. Mehmet Hazar dedi ki:

  iPhone 8 plus telefonumda cebimde iken hafif ekranda 2 çatlak oluştu.her şey düzgün çalışıyor.Sadece çatlak sinir bozucu.Sadece Öncam değişimi ve turarı ile iletişim bileğilerinizi alabilirmiyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir