Ön Camı Kırık iPhone’a Ekran Değişimi Yaptırmayın

iPhone’unuz yere düştü ve ön camı çatladı, kullanabiliyorsunuz görüntüde var peki o zaman neden ekran değişimi yaptırıyorsunuz? iPhone’larda ekran ve ön cam ayrılabiliyor ve ön cam tek başına değişebiliyor.

Ekranlar yapısı itibariyle iç ekran ve ön cam olarak birbirine yapışıktır. Dıştaki ön cam kırıldığında makineler yardımıyla ekrandan ayırıp yeni camı yine makineler yardımıyla iç ekrana yapıştırıyoruz. iPhone ekranlarının fabrikada üretim şeklide bu şekildedir.

Apple, ön cam değişimi yapmaz

Ön cam kırıldığında aklımıza yetkili servise gidip ekran değişimi yaptırmak gelecektir. Ancak Apple ön cam değişimi yapmayacaktır. Ön camı kırık ekranınızı söküp yerine yeni bir ekran takacaktır. Ama sizin iç ekranınız sağlamken neden komple ekran değişimi yaptırmak zorunda kalıyorsunuz.

Ön cam değişimi yaptırarak 700TL tasarruf edebilirsiniz

Küçük bir hesap yapalım;

Örneğin, iPhone 7 nizin ön camı kırıldı Apple’a gittiniz, ekran değişimine uygun ise 999TL ödemeniz gerekir. Biz ekranınızı değiştirmeden küçük bir rakama sadece ön camı değiştiriyoruz ve yaklaşık 700TL tasarrufunuz oluyor. Tüm modeller için aynı şekilde kar edebilirsiniz.

Bu bir bilinçli tüketici hareketidir. Ön cam değişimi yaptırarak 700 TL den fazla para cebinizde kaldığı gibi orijinal ekranınızda değişmemiş olur. Unutmayın tamir ettirmek tasarrufun ta kendisidir.

14 Ekim 2018 itibariyle Apple yetkili servis ekran değişim fiyatlarını resimde görebilirsiniz.

Servisimizde yapılan ön cam değişimi fiyatları için ise iPhone ön cam değişimi fiyat listemizi inceleyebilirsiniz. Yaptığımız diğer tamir fiyatları için üst kısımda bulunan fiyatlar sekmesine tıklayınız.

Yan sanayi ekran taktırmayın tuzağa düşmeyin

Belki ön cam değişiminin ne olduğunu bile bilmiyor olabilirsiniz. Çünkü bir çok meslektaşımız ön cam değişimi yapmıyor. Görüştüğünüz bir çok teknik servis “ön cam değişimi olmaz komple ekran değişimi yapılır” diyebilir. Bunlara aldırış etmeyin.

Bunlara inanmayın

Ön cam değişimi yapmayan, bunun ilerde sorun yaratacağını söyleyen ve yan sanayi ekran takarak orijinal ekranınızı alan firmalardan bazılarının internet sitelerinde şöyle yazılar görebilirsiniz. Ekran değiştirmesini bilen teknik servis açıyor sonra bilip bilmeden böyle yorumlarda bulunuyor.

Servisimiz bugüne kadar binlerce ön cam değişimi yapmıştır ve ön cam değişimi yaptıran müşterilerimizin %99’u memnuniyetlerini iletmektedir. Sözde teknik servisler ön cam değişimi yaparken ekranda görünmeyen kırıklar olacağını ve kısa süre sonrada dokunmatik veya ekranın bozulacağını iddia etmektedir. Kesinlikle böyle bit şey söz konusu olmadığı gibi yaptığımız tüm ön cam değişimlerine 6 ay garanti vermekteyiz.

Ön cam değişimi yaptırmayın diyen teknik servislere orijinal ekran kullanın dediğinizde ön camı değişmiş orijinal ekranlar kullanmaktadırlar. Yani hem bu işi kötülerler hemde
bizim fiyatlarımızdan çok daha yüksek fiyatlara ön camı değişen ekranları kullanırlar.

Veya aşağıdaki arama sonucuna bakalım, kullanıcı iPhone ön cam değişimi yaptırmış ve kalitesiz bir sonuç almış, yorumunu forumda paylaşmış. Yıl 2013 o zamanlar ön cam değişimi zaten yapılmıyordu, makineler yoktu. Bazı teknik servisler şartları zorlayıp elde yapıyordu ama çok kalitesiz sonuçlar elde ediyordu.

iPhone ön cam değişimi makinelerle yapılan tecrübe isteyen bir iştir ve bu işin öncülüğünü yapmaktayız. Komple ekran değişimi 30 dakika sürerken bu işlem 2 saati bulabilir. Bazı teknik servisler kolay yoldan nasıl para kazanırım derdine düştüğü için kısa bir sürede ekran değişimi yaptırıp parayı cebine koyabilir. Hatta daha ileri giderek sizin iPhone’unuzdan çıkan ön camı kırık ekranı satarak ordanda para kazanır.

Küçük bir arama yaparak yan sanayi iPhone 7 ekran değişiminin 150TL olduğunu görebilirsiniz, hatta orijinal ekran bile diyebilirler. Ön camı kırık bir iPhone 7 nizin ekran değişimini 150TL ye yaptırdınız ve çıkan ekranı servise bıraktınız. Bu servis ekranın ön cam değişimini yaptırarak orijinal diye  900TL ye satacaktır. Servis bu işlemde 150+900 yani 1050TL brüt para kazanmış olacaktır.

Elinizdeki malın değerini bilin kar edeyim derken tuzağa düşmeyin. Yazdıklarıma rağmen yinede ön cam değişimi yaptırmayacağım, bildiğim servise gideceğim diyorsanız mutlaka çıkan ekranı isteyin. Belki pişman olup ön cam değişimi yaptırmak isteyebilirsiniz.

Daha fazla bilgi

Servisimiz 2014 yılından beridir ön cam değişimi yapmaktadır ve yatırımlarına bu yönde devam etmektedir. Amacımız ülkemizde bilinçli tüketici kavramını geliştirmektir. Ön cam değişimleri hakkında daha fazla makale için iPhone ön cam değişim nedir? ve Ön cam değişimi yaptırmalı mıyım? yazılarını okuyabilirsiniz.