FotoParca.com

iPhone Servis

iPhone Kapandı Açılmıyor Tamiri Mümkün Mü?

Yazılma tarihi yazan Kategori iPhone 10 Yorum

Servisimize ulaşan iPhone’ların büyük bir çoğunluğu açılmıyor şikayeti ile işleme alınmaktadır. iPhone kapandı açılmıyor, ekrana görüntü gelmiyor. Peki bu durum neden meydana gelir tamiri mümkün müdür?

Müşterilerimiz servis formlarında şikayetlerini şu şekilde belirtmektedir;

 • iPhone şarjı bitti kapandı açılmıyor
 • iPhone kapandı açılmıyor ne yapmalıyım?
 • iPhone şarj oluyor gözüküyor fakat açılmıyor
 • iPhone açılmıyor elmada kalıyor
 • iPhone yere düştü açılmıyor

Yere düşüp kapanabilir, şarjda iken kapanabilir ses gelir ama görüntü yoktur. Bunlar gibi bir çok sebepten dolayı kapanabilir, bu sebepleri tek tek inceleyelim.

iPhone kapandı açılmıyor

iPhone kapandı ve açılmıyor mu? Bunun bir çok sebebi olabilir. Darbe, sıvı teması, şarj kablosu, adaptör, elektrik, anakart hataları iPhone’un açılmamasına neden olabilir.

iPhone X (10), 8, 8 Plus, 7, 7 Plus, 6s, 6s Plus, 6 ve 6 Plus modelleri için açılmıyor başlıklı arıza için destek alabilirsiniz.

Sıvı teması alan cihazlar için şu yazımızla devam edebilirsiniz.

iPhone yere düştü kapandı açılmıyor

Yere düşen cihaz darbe aldığı için içinde darbenin etkisiyle çeşitli hasarlar oluşabilir. İlk ihtimal ekran kırılmasıdır. Bunun dışında darbe alan cihazda bir çok arıza oluşabilir.

Yere düşüp açılmama en çok karşılaşılan arızalardan birisidir, bu durumda ekran veya anakart sorunları ortaya çıkabilir. Kullanıcı olarak müdahale şansınız yoktur, servise alınıp kontrol edilmesi gerekir. Teknisyenlerimiz kontrol ardından arıza bilgisi verecektir.

Ses var telefon çalıyor ama görüntü gelmiyor

Bu durumda yapabileceğiniz şey ayarları sıfırlamak olacaktır. Home tuşu ve açma kapatma tuşuna elma gelene kadar basın. Sonuç alamazsanız ayarla alakalı bir sorun değildir.

Büyük ihtimalle ekran kırıktır. Daha önce tamir gördüyse bağlantı yollarında sorun olabilir.  En kötü ihtimal anakartta bir arıza vardır. Anakart ve ekran arızaları için cihazın işleme alınması gerekir. Kullanıcı olarak yapacak bir şeyiniz yoktur.

Hayali görüntü var ama ekranda ışık yok

Cihaz çalışıyor, ses geliyor ama ekran arka ışığı yanmıyor. Karanlıkta hayali bir görüntü veya ışık alıyorsunuz. Bu durumda ayarları sıfırlamak için home tuşu ve açma kapama tuşuna elma gelene kadar basınız. Sorun devam ediyor ise ilk ihtimal ekran arızalıdır.

Bu arıza ile servisimize gelen cihazların bir çoğunluğunda da anakart arızası görülmektedir. Arka ışık entegresi bozulan bu cihazlarda tamir imkanı vardır. Yetkisiz müdahale edilmeden önce servisimize ile irtibata geçiniz.

iPhone kendi kendine açılıp kapanıyor

Eğer cihaz sürekli kendini açıp kapatıyor ise ve kullanıma izin vermiyor ise pil, anakart veya yazılımsal bir arıza olabilir. Bu durumda kurtarma modunda açıp yazılım güncellemesi yapınız. Sorun devam ediyor ise farklı bir arıza vardır. Kullanıcı olarak yazılım yüklemekten başka yapabileceğiniz bir şey yoktur. Servise alınması gerekir.

Böyle bir durumda sonuç alınmaz ise sırasıyla yapılması gerekenler

 1. Home butonu ve açma kapama tuşuna basıp 5 saniye bekleyiniz.
 2. Farklı bir orijinal şarj kablosu ile şarj etmeyi deneyiniz.
 3. Kurtarma modunda açıp iTunes ile bağlantı kurmaya çalışınız.
 4. Yazılım güncellemesine izin veriyor ise güncelleme yapınız.

Sorun devam ediyor ise kesinlikle cihazı açmaya çalışmayın. Bilinçsiz müdahale cihaza daha fazla zarar verecektir. Belki basit bir arızayı büyütüp iPhone’u kullanılmaz duruma getirebilirsiniz.

Böyle bir sorunla karşılaşmak istemiyorsanız

 • Her zaman orijinal şarj kablosu ve adaptörü kullanınız.
 • Gerekmedikçe powerbank kullanmayınız.
 • Araç şarjını kullanmayınız.
 • iPhone şarjdayken oyun oynamayınız.
 • Cihaz ısındığında bir süre soğumasını bekleyiniz.
 • Güncellemeleri bilgisayara bağlayıp iTunes üzerinden yapınız.

Yaşadığınız sorunu aşağıya yorum olarak yazarsanız 24 saat içerisinde size dönmeye çalışırız. Servisimize ulaşmak ve detaylı bilgi almak için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 yıldız verildi, ortalama: 5,00 / 5)

10 yorum “iPhone Kapandı Açılmıyor Tamiri Mümkün Mü?”

 1. FotoParca dedi ki:

  İbrahim Bey bu durumdaki cihazlarda öncelikle arıza tespiti yapılması gerekir, neden açılmadığı tespit edildikten sonra bir bilgi verilebilir.

 2. İBRAHİM dedi ki:

  iphone 8 plus kapandı ve açılmıyor anakart problemi varsa çözebilir misiniz

 3. FotoParca dedi ki:

  İbrahim Bey bu durumdaki cihazların kontrol edilerek teknisyen tarafından arıza tespiti yapılması gerekir.

 4. İbrahim dedi ki:

  iphone 8 plusım açılıp kapanıyordu fakat bir haftadır kapandı hiçbir şekilde açılmıyor siyah ekran

 5. FotoParca dedi ki:

  Aslı Hanım bu durumdaki bir cihaz için kontrol etmeden bilgi vermek zordur, garantisi yok ise ulaştırın yardımcı olmaya çalışalım.

 6. Aslıhan dedi ki:

  İphone 7 plus ımı servise verdim ve anakartta kısa devre olduğunu söylediler. Bu işlemi size göndersem ne kadar zamanda ve ne kadara halledebilirsiniz ?

 7. FotoParca dedi ki:

  Aslı Hanım bu durumdaki bir cihazın kontrol edilmesi gerekiyor, kontrol etmeden bilgi vermemiz çok zor olacaktır.

 8. Aslıhan dedi ki:

  Merhabalar ,
  İphone 7 plus (128gb) şarjdaydı sabah bir kalktım ekran karAnlık ve home tuşuna basamıyorum sonra adımları uyguladım bir tek bilgisayara bağlamadım ve hiçbir şekilde açılmadı hatta şarj aldığınıda göstermiyor sadece siyah yani açılmıyor. Ne olmuş olabilir ?

 9. FotoParca dedi ki:

  Zeynep Hanım cihaz hiç bir şekilde tepki vermiyor, bu durumda öncelikle arıza tespiti yapılması gerekir. Önemli bir arıza yok ise veri kaybı olacağını sanmıyorum. Ulaştırırsanız yardımcı olmaya çalışırız.

 10. Zeynep dedi ki:

  Merhabalar,
  İphone 6 (64gb) cihazım kapandı, açılmıyor. Herhangi bir darbe ya da sıvı teması olmadı.
  Hard reset olmuyor, DFU ya da kurtarma moduna geçmiyor, farklı şarj kablosu işe yaramıyor, yazılım güncellemesine de haliyle izin vermiyor. Servise getirdiğim takdirde verileri kaybetmeden kurtarma imkanı var mıdır? Teşekkürler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

AYRILMADAN ÖNCE

YAPTIĞIMIZ İŞLERİ GÖRMEK İSTER MİSİNİZ?

instagram hesabımızı inceleyiniz.
@fotoparca (instagram)
close-link