FotoParca.com

iPhone ön cam değişimi yaptır 400tl tasarruf et

iPhone Kamera Çalışmıyor Sorunu ve Değişimi

Yazılma tarihi yazan Kategori iPhone 288 Yorum

Mükemmel fotoğraf ve videolar çekmek için tasarlanmış iPhone kamerası bazen sorun yaratabiliyor. Kameranız çalışmıyor veya donuyor mu? Selfie çekemiyor musunuz? Doğru yerdesiniz!

Kamera sorunu iPhone’larda çok karşılaştığımız bir arıza türüdür. Müşterilerimizin şikayetleri hep aynı oluyor, kameram çalışmıyor, donuyor, bozuk çekiyor. Servisimize ulaşan cihazlarda yaşanan ortak problemler müşterilerimiz tarafından aşağıdaki şekillerde dile getiriliyor.

 • iPhone arka kameraya geçmiyor ön kamerada kalıyor.
 • iPhone kameram bulanık çekiyor, donuyor.
 • Kamera donuyur ve açılmıyor.
 • iPhone kameram çalışmıyor.
 • Arka kamerada benek benek lekeler var.
 • Telefonum yere düştükten sonra arka kamera aktif olmuyor.
 • iPhone kamerası karanlık gösteriyor.
 • iPhone 5 arka kamera sorunu, kameram çalışmıyor.
 • Kameram netleme yapmıyor.
 • iPhone 6 kameram bozuk ve çizgili çekim yapıyor.
 • iPhone 6 netleme yapmıyor, yaptığı netlemeyi kaybediyor.
 • iPhone kamera çalışmıyor soğuması gerektiği yazıyor.
 • Telefonun soğuması gerekiyormuş kamera ve flaş çalışmıyor.

iPhone 8, 8 Plus, X, 7, 7 Plus, 6s Plus, 6s, 6 Plus, 6G, SE, 5c, 5s, 5G, 4s, 4G modelleri için bu arızaları sıkça görüyoruz ve kamera değişimi yapıyoruz.

iPhone kamera karanlık donuyor

Kamera sorununu kendim çözebilir miyim?

Kameranızla alakalı bir sorun yaşıyorsanız tamire getirmeden önce aslında arıza olmayan durumlara çözüm getirebilirsiniz. Bazen küçük bir toz tanesi veya yazılımsal problemler buna neden olabiliyor.

 1. Kamera camlarını kontrol edin; toz veya leke olabilir var ise bunu temizleyin.
 2. Kullandığınız kılıfın kameranın önüne gelip gelmediğini kontrol edin.
 3. Kullandığınız kılıfın metal olması kamera kalitesini bozabilir, kılıfı çıkarıp deneyin.
 4. Açma kapama tuşuna ve home tuşuna birlikte basarak ayarları sıfırlayın.
 5. En güncel sürümü yükleyin.
iPhone kamera tamiri

Hepsini denediğiniz halde sonuç alamadıysanız yetkili bir personelin arıza tespiti yapması gerekecektir.

iPhone 7 ve iPhone 8 kamera sorunları

iPhone 7 ve  iPhone 8 modellerinde çok fazla kamera sorunu yaşanmaktadır. Servisimize ulaşan cihazlarda kameranın siyah çekmesi, bulanık çekmesi veya hiç açılmaması gibi durumlar görülmektedir.

Kameranın arızalanmasına en büyük etken darbe ve kamera camının kırık olmasıdır. Kamera camı kırıksa kısa zamanda kamera bozulacaktır. Toz alması durumunda genellikle benek benek fotoğraf çekme görülmektedir. Bu tozların sensöre işlediğini gösterir. Sensöre işleyen tozun temizlenmesi mümkün değildir, kameranın değişmesi gerekir.

Kamera camı kırıldığında acilen değişmesi gerekir, detaylı bilgi için iPhone kamera camı değişimi yazımızı okuyabilirsiniz.

iPhone 7 Plus ve 8 Plus kamera sorunları

iPhone 7 Plus ve iPhone 8 Plus modelinde çift kamera vardır bu nedenle bazen sadece bir modda arıza görülebilir. Örneğin fotoğraf modunda kamera gayet normalken portre modunda kamera çalışmayabiliyor veya tam tersi durumda söz konusu olabilir. Bu gibi durumda kameranın değişmesi gerekebilir.

Daha açıklayıcı olması için aşağıdaki videomuzu izleyebilirsiniz.

Kamera veya flaş çalışmıyor soğuması gerekiyor.

iPhone çalışma sıcaklığı -20 ile 45 c derecedir. Bu değerler aşıldığında iPhone soğuması gerekiyor diye bir uyarı alırsınız. Örneğin araçta güneş ışığına maruz kalan bir iPhone böyle bir uyarı verebilir. Soğuduğu zaman uyarı silinir ve kullanmaya devam edersiniz.

Normal sıcaklık değerlerinde arka kamera flaş grubu bu hatayı verdiğinde bir arıza olduğu anlaşılır. Arka kamera sürekli aşırı ısınma yapar ve çalışmasını engeller. Bu durumda kameranın değişmesi gerekebilir. Bu şekilde kullanmak anakarta zarar vereceğinden acilen işleme alınmasını tavsiye ederiz.

iPhone kamera değişim fiyatı

iPhone kamera değişim fiyatı internet sitemizde iPhone tamirleri kategorisinde mevcuttur. Ön, arka veya her iki kameranın değişimi için fiyatlar ayrı ayrı belirtilmiştir. Fiyatlara ulaşmak için tıklayın. Açılan sayfada model seçerek devam edebilirsiniz.

Kamera değişimi ne kadar sürer ve hemen teslim edebilir misiniz?

iPhone tüm modeller için kamera değişimi hemen yapılır ve cihaz hemen teslim edilir.

Ön kamera grubunda ışık sensörü de bulunmaktadır. Bu nedenle ön (selfie) kamera değişiminde ışık sensörü değişmiş olur.

Ön (selfie) kamera veya arka kameranızdaki arızalarda kamera değişimini yapıyoruz.

iPhone teknisyeni olmayan kişilere telefonunuzu emanet etmeyiniz! Servisimize gelen cihazların bir çoğu yanlış işlem yapılmış cihazlardan oluşmaktadır. Bunların bir çoğunda eksik parçalar görülmektedir.

Servisimizde yapılan kamera değişimi sonrası yapılan işleme ve parçaya garanti verilmektedir. Tamir işlemleri deneyimli personel tarafından özenle yapılmaktadır.

Güncel not: Bazı yetkili servisler siyah gösteren kamera şikayeti ile gelen müşteriye “anakart üzerindeki kamera çipinin değişmesi gerekiyor” diyerek 600-800TL arası fiyat çıkarmaktadır. Buna bizzat şahit oluyoruz. Siyah gösteren bir kameranız var ise mutlaka kamera değişimi yapılarak test edilmesi gerekir. Çünkü genellikle kamera arızalı oluyor ve kamera değişimi yaparak sonuç alabiliyoruz.

iPhone kamera değişim ve tamir işleri yaptırmak için servisimize gelebilir veya kargo ile adresimize gönderebilirsiniz. Kargo ile göndermek için Destek sayfamızı inceleyiniz. Aklınıza takılan bir soru olursa aşağıya yorum bırakabilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (19 yıldız verildi, ortalama: 4,37 / 5)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Müşterilerimizin Dikkatine

Koronavirüs hastalığı (COVID-19) için güncelleme TIKLAYIN