FotoParca.com

iPhone ön cam değişimi yaptır 400tl tasarruf et

iPhone Donanımsal Hafıza Yükseltme Nand Değişimi

Yazılma tarihi yazan Kategori iPhone 30 Yorum

Çeşitli sebeplerden dolayı veya denk geldiği için düşük kapasiteli bir iPhone almış olabilirsiniz. Bir süre sonra hafıza doluyor, ne fotoğraf çekebiliyorsunuz nede uygulama yükleyebiliyorsunuz. Bu durum çok can sıkıcı olabiliyor. iPhoneların içinde bilgisayarlarda olduğu gibi hafıza birimi vardır ve bu parça anakart teknisyeni tarafından değiştirilebilir. iPhone donanımsal hafıza yükseltme servisimizde yapılmaktadır.

iPhone hafızam doldu nasıl yer açarım? Depolama alanını nasıl arttırabilirim? iPhone hafızam boş ama neden dolu görünüyor? iPhone 128gb nasıl yaparım? gibi sorularınıza nand değişimi yaparak çözüm üretiyoruz.

Bu bir iPhone anakartı, üzerinde gördüğünüz minik parçaların her birinin özel bir görevi vardır. Ekran ışığını kısmaktan, zil sesini açmaya, internete bağlanıp en sevdiğiniz arkadaşınızın fotoğrafını beğenmeye kadar tüm özellikler bu parçalar tarafından kontrol edilir.

Hafıza entegresi nedir?

Hafıza entegresi (Nand flaş bellek) verileri depolamak için çok fazla güç gerektirmeyen bir depolama teknolojisidir. Nand flaş teknolojisinin geliştirmesinin önemli bir hedefi, bit başına maliyeti azaltmak ve maksimum çip kapasitesini arttırmaktı, böylelikle sabit disk gibi büyük ve maliyetli hafıza birimlerinin önüne geçilebildi. Nand flaş, büyük dosyaların sıklıkla yüklendiği ve değiştirildiği cihazlarda kendine yer buldu. MP3 çalarlar, dijital kameralar ve USB flash sürücüler Nand teknolojisini kullanır.

iPhonelarda hafıza entegresi verilerin depolandığı birimdir. Fotoğraflar, videolar, notlar ve diğer verileriniz bu parça içine kaydedilir.

iTunes 9, 21, 40, 4013, 4014 hatalarının onarımı

iPhone üzerindeki hafıza entegresi cihazın seri numarası, imei numarası, bluetooth, wifi gibi önemli bilgilerin yazıldığı parçadır. Bu parçanın arızalanması durumunda iTunes ekranında 4013 gibi sık karşılaşılan hatalar alabilirsiniz.

Bu hatalarının çözüm olarak nand onarımı veya değişimi yapılır.

Nand flaş bellek iPhone anakartına dahili olarak gelmektedir ve pil veya ekran gibi kolay değiştirilebilen bir parça değildir. Bu parçanın değişimi iPhone teknisyeni tarafından mikroskop altında yapılabilmektedir. Yapılan bu işlemde hafıza entegresini değiştirerek yerine daha yüksek kapasiteli bir bellek takabiliriz. Bu sayede icloud a aylık para ödemek gibi bir bağımlılıktan kurtulursunuz. Fotoğraf, video veya uygulamalarınız için daha geniş bir alana sahip olabilirsiniz.

iPhone hafıza yükseltme

Servisimiz tarafından hazırlanan videoda iPhone hafıza yükseltme nasıl yapılır anlatılmıştır.

Artırılabilir hafıza seçenekleri;

 • iPhone 6 ve 6 Plus modelleri 32, 64, 128 GB
 • iPhone 6S, 6S Plus 7 ve 7 Plus modelleri 128, 256 GB

Servis yoğunluğuna göre aynı gün teslim edilir. 6 ay garanti verilir.  iPhone hafıza yükseltme fiyatları için iPhone tamir fiyatları sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Nand değişimi öncesi eğer yedek almadıysanız servis bilgisayarımıza yedek alırız. Daha sonra alınan yedeği yeni hafıza birimine atarız. Eğer yedek aldıysanız ve sıfırlanmış olarak getirdiyseniz bizim yedek almamıza gerek kalmayacaktır. Bu sayede veri kaybı olmayacaktır.

Bu işlemler özel makineler ile yapılmakta olup anakart uzmanlığı gerektiren özel bir iştir. Teknisyenlerimiz Türkiye’nin en deneyimli teknisyenleri olup sadece iPhone anakartı tamir etmektedir.

iPhone anakart tamiri işlemleri sadece iPhone anakart teknisyeni tarafından yapılmalıdır. Cihazınızı yetkisiz kişilere emanet etmeyiniz. FotoParca.com sadece tamir yapar, telefon satmaz. iPhone’unuzu aksesuar satıcılarına, alışveriş merkezlerindeki sözde tamir noktalarına, asıl işi telefon satmak olup küçük bir masa atıp tamir yapanlara EMANET ETMEYİNİZ. Bu özel bir iştir, önüne gelen tabelasına teknik servis yazmaktadır.

iPhone hafıza arttırmanın ekonomik avantajı nedir?

Cihazınızın belleğini çok daha uygun fiyata yükseltiyoruz. Örneğin, iPhone 7 32GB cihaz güncel fiyatı 4400TL, 128GB lık modelin fiyatı ise 5500TL dir. Aradaki fark 1000TL dir. Hafızası yetmeyen telefonunuzu da ikinci el olarak satacağınızı düşünürsek bu fark 2 bin, 3 bin TL gibi rakamlara ulaşıyor. Hafıza yükseltme yaptığımızda bu rakamların çok daha azını ödeyerek aynı zamanda tasarrufta yapmış oluyorsunuz.

Yaptığımız işlerden ve kampanyalardan haberdar olmak için sosyal medya hesaplarımızı takipte kalabilirsiniz. 

Nand değişimi sık sorulan sorular

 • İşlemin bir riski var mıdır? – Kesinlikle bir risk söz konusu değildir, eğer bir risk var ise tamamen bizim sorumluluğumuz kapsamındadır.
 • Veri kaybı olur mu? – İşlem öncesi yedek almadıysanız biz kendi bilgisayarımıza yedek alırız, bu sayede veri kaybı olmaz.
 • Neden diğer servisler bu işlemi yapamıyor? – Bu işlem ekipman ve deneyim gerektirmektedir. Aylar süren alt yapı ve hazırlık çalışmalarımız sonunda anakart teknisyenlerimiz işlem hakkında uzmanlaşmıştır. En son teknoloji ekipmanları kullanarak kendimizi sürekli geliştirmeye devam ediyoruz.
 • Hafıza yükselirse iPhome’um hızlanır mı? – Hafızanın boş olması biraz hız kazanmaya sebep olur ama aşırı bir hızlanma olmaz. Eskisi gibi kullanmaya devam edersiniz.
 • İşlem sonrası “Hakkında” bölümünde değişen kapasite yazacak mı? – Evet işlem sonrasında “Ayarlar> Hakkında> Kapasite” kısmında yeni takılan belleğin boyutu yazacaktır.
 • iPhone’umun garantisi var, işlem sonrası garanti bozulur mu? – Evet, cihaz açılıp işlem göreceği için mevcut garantiniz var ise bozulacaktır.
 • Nand değişimi sonrası iCloud açılır mı? – Hayır, bu işlem iCloud ile alakalı değildir. iCloud kilidi var ise kalkmayacaktır.
 • Kullandığınız Nand markaları nedir? – Toshiba, Sandisk, SKhynix gibi orijinal markalar kullanıyoruz.
 • İşlemden sonra sürüm değişir mi? – Evet, nand değişimi sonrası en son sürüm yüklenir. İşlem sonrası yazılım yüklendiği için mecburen sürüm yükseltilir.
 • Bu işlem sonrası iTunes veya farklı bir yerde hata alır mıyız? Apple bunu engeller mi? – Hayır, bir iPhone cihazı satın aldıktan sonra hakları size aittir ve cihaz üzerinde donanımsal değişiklikler yapabilirsiniz. Apple bunu kısıtlayamaz.
 • Yapılan işleme garanti veriyor musunuz? – Tabii ki 6 ay yasal garanti veriyoruz.

Bize ulaşmak için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.

iPhone hafıza arttırma yaptırmadan önce

 • iPhone‘umu Bul‘dan çıkış yapın.
 • Parolaları kaldırın, yedekleme şifresi varsa iletin.
 • iTunes yedeği alın, eğer almazsanız biz alırız ancak bu işlemin uzamasına neden olur.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (11 yıldız verildi, ortalama: 4,64 / 5)

30 yorum “iPhone Donanımsal Hafıza Yükseltme Nand Değişimi”

 1. FotoParca dedi ki:

  Muhammed Bey SE için güncel fiyat ve işlemleri fiyatlar sekmesinde görebilirsiniz.

 2. Muhammed dedi ki:

  Iphone se 16 var 128 gb 256 gb fiyati ne kadar dir

 3. FotoParca dedi ki:

  Hasan Bey 6s ve Plus için yukarıdaki fiyatlar sekmesinden fiyat bilgisi alabilirsiniz.

 4. Hasan Dolkeles dedi ki:

  1 adet 6s ve 1 adet 6s plus cihazım var. İkisi de 16 gb. İkisinin de hafıza artırma seçenekleri ve fiyatları nedir?
  Teşekkür ederim.

 5. FotoParca dedi ki:

  Umut merhaba, 8 Plus için henüz bu işlemi yapmıyoruz ilerleyen aylarda yapılacaktır.

 6. Umut dedi ki:

  8 Plus için hafıza yükseltme işlemi yok mu

 7. FotoParca dedi ki:

  Kafkas merhaba, aktivasyon kilidi tamamen sizin oluşturduğunuz bir kilittir. Bunun çözümü için Apple ile görüşünüz.

 8. FotoParca dedi ki:

  Cantürk Bey bu tür işlemlere destek veremiyoruz.

 9. Kafkas dedi ki:

  Merhaba 6s cihazım error 9 veriyordu ve nand değişimi yapıldı 16 dan 64 e geçildi cihaz i tunes den yükleme yapıldıktan sonra aktivasyon kilidi oluştu bunun sebebi nedir servisdekiler artık sana yardımcı olamayız cihaz çöp oldu diyorlar burda oluşan sorun nedir sizce i cloud kilidi değil sorun wifi den aktif olmuyor i tunes den de aktif olmuyor cihazım

 10. Cantürk DOĞAN dedi ki:

  İyi günler, yurt dışından bir adet Iphone 5 s telefon getirdik. Pasaport üzerine kayıt yapıldı. Ancak şifre unutuldu ve telefonun faturası yok . Telefon şifresi çözülebilirmi

 11. FotoParca dedi ki:

  Enes Bey bu işlemi sadece iPhone modellerine yapabiliyoruz.

 12. Enes dedi ki:

  Vestel venüs 5010 8gb yan 16 veya 32 gb çıkarolabilirmi ve bunun maliyeti ne kadar olur cevaplarsanız sevinirim kolayli gelsin

 13. FotoParca dedi ki:

  Baran maalesef, bu işlemde yazılımı güncellemek zorunda kalıyoruz.

 14. Baran dedi ki:

  Merhabalar. Telefonun hafızası direk kopyalayıp falan sürüm arttırmadan yapamıypr musunuz? 🙁

 15. FotoParca dedi ki:

  Selin Hanım iPhone 6 modeli kampanya kapsamında değildir.

 16. Selin dedi ki:

  Neredeyse tüm iphonelarda yılbaşı indirimi var neden iphone 6 da yok

 17. FotoParca dedi ki:

  Mustafa Bey hafıza yükseltme fiyatlarını fiyatlar sekmesinde görebilirsiniz.

 18. FotoParca dedi ki:

  Hasan Bey 5s için hafıza yükseltme yapmıyoruz, pil değişim fiyatını fiyatlar sekmesinde görebilirsiniz.

 19. Mustafa dedi ki:

  İphone 6 64 ve 128 Gb arttırma fiyatlarını alabilmiyim

 20. Hasan dedi ki:

  Merhaba 5s telefonuma hafıza yükseltme ve batarya değişimi yapacaktm fiyat nedir ?

 21. FotoParca dedi ki:

  Salih Bey merhaba, iPhone X için henüz yapmıyoruz ama çalışmalarımız sürüyor. İlerleyen aylarda yapacağız.

 22. Salih dedi ki:

  Merhaba iphone X hafıza yükseltme yapılabiliyor mu?

 23. FotoParca dedi ki:

  Güzel yorumunuz için teşekkür ederiz Mustafa Bey, farklı bir sorun olursa memnuniyetle yardımcı oluruz.

 24. Mustafa dedi ki:

  10.12.2018 tarihinde 6s plus cihazıma hafıza yükseltme ve pil değişimi yaptırdım. İstanbul dışından kargo ile yolladım. Çok kısa sürede yapıp geri gönderdiler. Hiçbir sorunda yok. Cihaz sanki en başından beri 128 GB imiş gibi oldu. 16 GB hafıza artık yetmiyor. Pilde şu anda 2. gününde. Eskiden 12 saat gidiyordu. Teşekkürler fotoparça ailesi. Bana iphone mi tekrar sevdirdiniz.

 25. FotoParca dedi ki:

  Engin Bey iPad ler içinde yapılabiliyor ancak bazı özel şartlar gerektiriyor.

 26. ENGİN dedi ki:

  Merhaba hafıza yükseltme iPad ler için de yapılabiliyor mu

 27. FotoParca dedi ki:

  Murat Bey bunun bir çok sebebi olabilir, ücretsiz arıza tespiti yapıp bilgi verebiliriz.

 28. Murat dedi ki:

  Kolay gelsin.
  iPhone 7 Plus cihazım kendi kendine reset atıyor. Kapanıp otomatik açılıyor. Sorun nerden olabilir.

 29. FotoParca dedi ki:

  Özgür merhaba, 6s için yükseltme seçeneklerini fiyatlar sekmesinde görebilirsiniz.

 30. Özgür Ege Şahin dedi ki:

  Merhaba bende 6s 16gb var onuda yükseltme şansımız var mıdır acaba?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir