FPPRO

iPhone ön cam değişimi yaptır 400tl tasarruf et

iPhone Dokunmatik Çalışmıyor, Kendi Kendine Basıyor Tamiri

Yazılma tarihi yazan Kategori iPhone 166 Yorum

Başlarda ara sıra çalışmayan dokunmatik bir süre sonra kullanılmaz duruma geliyor ve işlem yapamıyorsunuz yada dokunmatik kendi kendine basıyor size engel oluyor. Genellikle ekrandan kaynaklanan bu durumun diğer bir nedeni anakarttır. Anakarttan kaynaklanan bu arızanın ismi ise Multi-Touch sorunudur.

Dokunmatik aızasının başlıca sebebi ekran olmasına rağmen bunun dışında bir çok etken vardır. Bunları inceleyelim.

Servisimize ulaşan cihazların arıza kayıtları şu şekildedir;

 • iPhone dokunmatik çalışmıyor veya donuyor
 • Dokunmatik kendi kendine basıyor
 • iPhone telefonumda ekranın sol tarafı çalışmıyor
 • Dokunmatik hassasiyeti kayboldu
 • Ekranın üst kısmında titreme oluyor
 • Dokunmatik ara sıra çalışmıyor

Dokunmatik çalışmıyor, donuyor, kendi kendine basıyor

Dokunmanın çalışmamasının bir çok nedeni olabilir bu nedenle öncelikle arıza tespiti yapıyoruz. Sırasıyla;

 1. Home tuşu ve açma kapatma tuşuna basarak sıfırlama yapıyoruz.
 2. Gerekirse yazılım güncelleme veya yeniden yükleme yapıyoruz. Çünkü bazı ios sürümlerinde dokunmatik sorunları yaşanmıştır.
 3. Daha önce ekranın değişip değişmediğine bakarız.
 4. Yeni bir ekran takıp ekranda bir arıza olup olmadığına emin oluruz.
 5. Arızanın anakarttan kaynaklandığına emin olmak için yeni ve orijinal bir ekranla bir süre test ederiz. Gerekirse ekran değişimi yapıp müşteriye teslim ederiz ve kullanarak test etmesini isteriz.

Bu adımlardan sonuç alamazsak yüksek ihtimalle anakart arızası vardır. tespiti bu yönde yapıp anakart tamiri veya entegre değişimi için işleme alırız.

iPhone X dokunmatik kendi kendine basıyor

Bu arıza iPhone X modellerinde kronik bir arızadır. Apple bu arıza için garanti kapsamında işlem yapmaktadır. Apple’dan destek alamayan müşteriler için servisimiz  tamir programı başlatmıştır. iPhone X için dokunmatik sorunu tamiri fiyat bilgisi için iPhone X tamir fiyatları sayfamızı inceleyiniz.

Ekran arızalı dokunmatik çalışmıyor

iPhone yere düştüğünde veya darbe aldığında eğer ekranı hasar gördü ise dokunmatik çalışmayabilir. Belli bir kısım çalışmayabilir. Örneğin sol köşede dokunmatik çalışmaz. Böyle bir sorunda ekran değişimi yapılarak kontrol edilir ve sorun çözülür.

Ekran arızalı ise şu sorunlar görülür;

 • Dokunmatiğin sadece bellirli bir kısmı çalışmaz.
 • Dokunmatik kendi kendine basar.
 • Dokunmatik tamamen çalışmaz.

Servise vermeden ben çözebilir miyim?

Eğer iPhone’unuzda dokunmatik çalışmıyorsa yukarıdaki yöntemlerden sadece 1. ve 2. adımı deneyebilirsiniz. Bunun dışında ellerinizin ıslak olmadığına emin olun. Ekranda koruyucu benzeri bir ürün varsa çıkarın bu şekilde deneyin.

Cihazın içini açıp müdahale etmeye çalışmayın, tamir edeyim derken daha çok zarar verebilirsiniz. Ekran ve entegre değişimleri servis ortamında ve teknisyen tarafından yapılması gereken işlemlerdir.

Multi-Touch sorunu nedir?

Multi-Touch sorunu dediğimiz arıza cihazın darbeye maruz kalması sonucunda anakart üzerindeki entegrenin hasar görmesidir. Bu durumda dokunmatik çalışmaz ve ekranda titreme meydana gelir. iPhone 6 Plus modellerinde kasa daha büyük olduğu için yamulmaya elverişlidir. Bu nedenle bu arıza en çok Plus modellerinde yaşanır.

Onarım programı

Apple bu sorunu kabul ederek bir onarım programı başlatmıştır. Kasa yapısı itibariyle yamulmaya en çok müsait olan 6 Plus cihazları 629TL karşılığı değiştirmektedir. Ama değiştirdiği cihazda arızanın tekrar edeceğini garanti etmemektedir. Yani 629TL verip aldığınız cihaz tekrar aynı arızayı yapabilir ve tekrar aynı ödemeyi yapabilirsiniz. Bu program sadece iPhone 6 Plus modelini kapsamaktadır.

Aşağıda izlediğiniz videodaki cihazlar Multi-Touch arızası ile servise alınmıştır. Dokunmatik entegre değişimi yapılarak sorun çözülmüştür.

iPhone dokunmatik entegre değişimi

Yaptığımız tespitler sonucu arızanın anakarttan kaynaklandığına emin oluruz. iPhone modellerinde dokunmatik özelliğini yöneten parça olan entegrenin mikroskop altında tekrar kontrolünü sağlarız. Teknisyen değişime karar verirse entegre değişimi yapılır ve cihaz kontrole alınır. Kontollerin ardından bir sorun görülmez ise işlem başarıyla tamamlanır ve müşteriye bilgi verilir.

Bu arıza bir anakart arızasıdır, iPhone anakart tamirinde kurcalanmayan cihazlar için tamir oranımız oldukça yüksektir.

iPhone’unuzu, iPhone teknisyeni olmayan kişilere emanet etmeyin! Unutmayın bilinçsiz kurcalanmış bir iPhone daha büyük sorunlar yaratabilir. Bilinçsiz kurcalanmış cihazlar için yukarıda belirtilen arızaların tamir şartları değişiklik gösterebilir.

iPhone X, 8 Plus, 8, 7 Plus, 7, 6S Plus, 6s, 6 Plus ve 6 modelleri için bu arızanın tamiri yapılabilmektedir.

Sorunuz olursa aşağıya yorum olarak yazın en kısa sürede dönüş yapılacaktır.

Yaptığımız işler için instagram/fppro_tr sayfasını ziyaret ediniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (14 yıldız verildi, ortalama: 4,07 / 5)

166 yorum “iPhone Dokunmatik Çalışmıyor, Kendi Kendine Basıyor Tamiri”

 1. Abdurrahim dedi ki:

  Merhaba ben abdurrahim cihazım iPhone 6 plus dokunmatik bi çalışıyo bi çalışmıyo nasıl neden yapılabilir ben ankarada yaşıyorum size göndermek istiyorum cihazımı

 2. Berkay dedi ki:

  Merhaba,İphone SE kullanıyorum.Oyun oynarken bazen ekranda titreme oluyor yanısıra anlık olarak dokunmatiğimi görmezden geliyor ayarlardan ne yapabilirim

 3. çağrı dedi ki:

  merhaba ben iphone 6 kullanıyorum . bugün düştü ve ekrana bir şey olmadan ekran telefondan ayrıldı .
  sonra geri taktım fakat dokunmatiği çalşmıyor ne yapmam lazım

 4. Eda dedi ki:

  iPhone 8 telefonum yere düştü daha sonra sadece sol üst köşe çalışmıyor

 5. Bilge Yırtar dedi ki:

  merhabalar ben Bilge, iphone 5s kullanıyorum. telefonum geçen yıl mart ayında yere düşmüş ve kamerası yerinden çıkmıştı. ekranda kırılma yoktu ama yine ön kamera kısmı biraz havada kalmış gibiydi sonra yaptırdık bazen yapıldıktan sonra ekranın ışığı oradan sızıyor gibiydi bu yıl ağustos ayına kadar öyle kullanmaya devam ettim telefonu yere düşürdüm ve ekranı kırıldı artık daha sık ekran donmaya başladı. -yine ağustosa kadar da düşürdüğüm olmuştu ama ekrana bir zarar gelmemişti fakat dokunmatiğinde sorunlar yaşamaya başlamıştım- şimdi ise günde 1 ya da 2 kez donma olayını yaşıyorum bazen ise telefonun ekranının sol kısmında ince bir şerit oluşuyor ve sol kısmını kullanamıyorum ne yapmam gerekiyor, teşekkürler.

 6. Ömer Hamza DEMİRDAĞ dedi ki:

  iPhone 5S kullanıyorum daha önce şebekeden dolayı cihazımın anakartı değişti ancak önceki anakartta da olan bir problemle birlikte yeni yeni şeyler türedi
  1-(öncedende yaşadığım sorun ancak pek önemli değildi çünkü ekranı anlık olarak 1 kez kapatıp açınca hatta kilit tuşuna seri şekilde aç kapa yapınca düzeliyordu) bazen dokunmamazlık yapıyor ama parantez içindede belirttiğim gibi ekranı anlık olarak aç-kapa yapınca problem kalmıyor
  2-(şu anda böyle bişey yok fakat önemli olabilir keza bu sorun kendi kendine düzeldi halbuki kullanmaya alışmıştım :D) ekranın orta kısımlarında bir yerde dokunulduğu zaman aynı anda aynı hizada alt kısımla aynı anda algılıyordu
  3-(şu anki problem)ekranın sağ kısmında kesinlikle algılama yok sağ kısım tamamıyla iptal ince bir şerit noktasıda denilebilir ana ekranı düzenleyemiyorum hesap edin artık qeqew fakat numara yazmama çağrı cevaplamama falan pek engel olmuyor ekran kilitliyken çağrı geldiğinde açabiliyorum ekran kilitli olmadığı zaman açmakta zorlanıyorum biraz ne yazıkki
  Evet problemler bunlar sizce anakarttanmı yoksa ekrandanmı 2. sorun telefonu tamirden aldığımda çıktı geri götürücektim fakat sorun kendi kendine çözüldü (ameliyattan korkan hasta gibi kendini düzeltti kısaca:D)

 7. murat önder dedi ki:

  iphone 6s plus ım var ekran değiştikten bir süre sonra bazen günde bir iki bazen 2 günde bir sanki dokunmatik çıldırır gibi yazıda isem kendi kendine yazıyor programlar tıklıyor çıldırıyor . aç kapa tuşuna bir süre basıp karartıp açınca kesiliyor bazen yarım saatte bir bazen 5 yada 6 saat nornal çalışıp durduk yere tekrarlıyor kendi kendine çalışması yazılımı 13.5 ten tekrar 13.4.1 e getirdim ama aynı hata devam ediyor. yan sanayi ekrandan olur dediler. sizce sorun nedir?

 8. nur dedi ki:

  merhabalar iphone 5s kullanıcısıyım cok düşürüyorum yazılım guncellemeden sonra dokunmatiği gitti ve entegre dediler yaptırdım bi kaç ğün sürmeden tekrar aynı oldu ama bu sefer gidip gelior arada bi reset tusu işe yarıo bagzen kenara bıraktıgımdan saatler sonra gelior dokunmatik

 9. Sergen dedi ki:

  Merhaba 5s telefonumun dokunmatiği sorunsuz çalışıyor ama 5-10 dakika sonra kendi kafasına göre takılıyor sıfır ekran aldım, farklı telefonda denedim sorun yok ekranda tamir yapıyormusunuz ?

  1. Deniz Vurgun dedi ki:

   Sergen merhaba, ekranda değil anakartta problem var gibi. Bekliyorum

 10. Yasin dedi ki:

  Merhaba. 6 kullanıyorum ekran kısa süre önce değişti orjinal ekran ile telefonu tekrar düşürdüm ekran sağlam ama dokunmatik çalışmıyor şunu fark ettim telefonun arkasına sıcak hava tutuğumda çalışmaya başlıyor soğuduğunda dokunmatik çalışmıyor yardımcı olur musunuz ? Entegre değişimi mi gerekiyor acaba

  1. Deniz Vurgun dedi ki:

   Yasin selam, daha ne bekliyorsun servisimize gelmek için 🙂 Belli ki anakart üzerinde bir problem var

 11. Kübra dedi ki:

  Merhaba. iPhone 6 telefona sahibim. Telefonumda hasardan dolayı dokunmatik sorunu yaşamadım tamirci ekran değişimi yaptı yan sanayiden. Bir süre kullandıktan sonra telefonun home tuşu bozuldu önce daha sonra ekranın alt kısmı dokunmatik özelliğini kaybetti. Ekran değişimiyle sorun çözülebilir mi?

  1. FotoParca dedi ki:

   Kübra merhaba, bu sorun ekrandan kaynaklanabilir, ekran değişimi yapıp sorunu çözebiliriz.

 12. alperen dedi ki:

  öncelikle selamun aleyküm cihazım ıphone 6 ekran baya kırık ama kırık olmadan önce de dokunmatik fazla çalışmıyodu sizce ne olabilir

  1. Deniz Vurgun dedi ki:

   Aleyküm selam Alperen, ekran ve anakart sorunu olabilir geldiğinde daha detaylı bir arıza tespiti yapıp sana en doğru çözümü sunabileceğimi düşünüyorum

 13. Turgay dedi ki:

  İPhone 5s , Telefon 6 ay önce ekran üzerine düşüp sol üst köşe ve sol alt köşeden hasar almıştır. Bugünlerde klavye açıp mesaj yazarken kısmi olarak doğru tuşlara basıp yazamıyorum. Örneğin P ye basıyorum o yazıyor vb gibi. Home ve kapama tuşu ile resetledim durum aynı. Başka neler yapabilirim ?

  Teşekkürler.

  1. FotoParca dedi ki:

   Turgay merhaba, bu ekran arızası olabilir, kontrol edip bilgi verebiliriz.

 14. oğuz dedi ki:

  iphone 6 ekran alt bölüm çalışıyor telefoncu erkanı değiştirdi sorun değişmedi anakart diolar nasıl yaparız…

  1. FotoParca dedi ki:

   Oğuz merhaba, anakart veya ekran kaynaklı olabilir, kontrol edip bilgi verebiliriz.

 15. Ercan dedi ki:

  Merhabalar ben iphone 6 plus kullanıcısıyım. Bu sorunun aynısını yaşıyorum. Ekran kendi kendine bir yerlere giriyor yukardan beyaz bir şerit geliyor fln. Ben telefonu size tamire göndermek istiyorum fakat güveneniyorum. Hırsızlık olayları çok oluyor günümüzde. Yardımcı olursanız sevinirim

  1. FotoParca dedi ki:

   Ercan merhaba, ekran değişimi gerekiyor, servisimize ulaştırırsanız yardımcı oluruz.

 16. yunus dedi ki:

  ustam merhaba;
  İphone 6 cihazım var.şebeke interneti yani 3g ya da lte açıldıgında dokunmatik anlamsız bir şekilde basmaya başlıyor.bazen şebeke olmasına ragmen arayanlar ulaşamıyor.ne yapmam gerekiyor.donanımsal sorun varsa ücreti nekadar?

  1. FotoParca dedi ki:

   Yunus merhaba, sorun ekrandan kaynaklanabilir ama kontrol için ulaştırırsanız kesin bilgi verebiliriz.

 17. özkan dedi ki:

  merhabalar iphone 7 kulaklık değişimi yapıldıktan sonra dokunmatikte donmalar yaşıyorum yazılım yüklemek soruna çözüm olabilirmi

  1. FotoParca dedi ki:

   Özkan merhaba, yazılım deneyin ancak bunun bir çok sebebi olabilir, arıza tespiti yapıp kesin bilgi verebiliriz.

 18. mustafa dedi ki:

  merhaba iphone 6s telefonumla asphalt oynunu oynarken aniden ekran mavi mor arası bir renk oldu ekranın üst kısmı kırmızı bi renk kıp kıp yapıyor kilit ekranındayken son kullandığım ekran görüntülerinin izi kalıyor arızası ne oalabilir eğer belli bir arıza ise ücreti ne olur?

  1. FotoParca dedi ki:

   Mustafa Bey, bu ekran veya anakart arızası olabilir detaylı inceleme gerekir.

 19. elif dedi ki:

  merhaba iphone 5s kulanıyorum telefonumu yere düşürdüm ve ekranın önce sağ tarafında sütun halinde görüntü oluştu ve ekranın rengi soluklaştı. görüntünün olduğu kısımın dokunmatiği çalışmıyordu şuan dokunmatik tamamen çalışmıyor sadece aramaları açıyor ne yapabilirim?

  1. FotoParca dedi ki:

   Elif merhaba, ekran değişmesi gerekiyor.

 20. hilmi dedi ki:

  merhaba ben iphone 6 kullanıyorum ve çok donuyor aynı şekilde kasıyor ve sinir ediyor beni virüs bulaşmış olabilir mi ya da bir yerden düştüğünde donabilir mi.

  1. FotoParca dedi ki:

   Hilmi Bey bunun bir çok sebebi olabilir, detaylı test edilmesi gerekiyor.

 21. masal dedi ki:

  Merhaba ben iPhone 6 kullanıcısıyım. son 6 ve ya 8 aydır iphone kendi kendine basıyor arada donuyor ama o kadar sık bir donma da yok hani arada istediğim yerlere giriyor bazen girmiyor her yolu denedim sıfırladım , home tuşu ile açma kapama düğmesine de basıyorum fayda etmiyor. 1 ay hiç donmaz 1 ay beni delirtesiye kadar donar. bir ara telefonum servise gitmişti anakart yandığı için belki de ondan kaynaklı olabilir mi ne yapmalıyım ?

  1. FotoParca dedi ki:

   Masal merhaba, bu ekrandan veya dokunmatik entegresinden kaynaklanabilir, detaylıca kontrol gerekir.

 22. Emre dedi ki:

  Merhaba, iphone 6 plus cihazımda aynı yukardaki videodaki gibi dokunmatiğinin çalışmama sorunu var ekranın üstünden beyaz şeyler iniyor. Dokunmatik entegresini değiştirdik fakat sorun çözülmedi hala aynı. Bir de bir şey farkettim telefon soğukken oluyor bu durum, sıcak ortamda ısınınca veya kaloriferin üstünde vs biraz ısıtınca normale dönüyor. Sizce sebebi ne olabilir?

  1. FotoParca dedi ki:

   Emre bu arıza dokunmatik entegresinden kaynaklanıyor, cihazın kontrol edilmesi gerekiyor, ulaştırın kontrolünü yapalım.

 23. Eyup dedi ki:

  hocam benim ekranım kırıkdı ekran kırılmadan önce herşey çalışıyordu ekran krıldı tamire verdim yeni ekran takdırdım ara sıra telefonun dokunmatiği işlemiyor dokunduğumda ekran terlior siliyorum temiz kuru bezle sonra tıklamıyor kilitleyip tekrar açıyorum telefonu işliyor ekran sorunu

  1. FotoParca dedi ki:

   Eyüp Bey ekran arızalı olabilir, servisimiz getirin yardımcı olalım.

 24. Ozan dedi ki:

  iPhone 6 kullanıcısıyım ekran dokunmama yanıt vermiyor üstelik ekran sürekli kayıyor renk değiştiriyor telefonun sol üst kısmı yani ön kameranın olduğu yere bastırdığımda sorun düzeliyor gibi oluyor ama aynı sorun devam ediyor bazen tuş açıp kapattığımda da düzeliyor bu sorun çözülebilir mi? Sorun anakarttaysa bu telefondan hayır gelir mi?

  1. FotoParca dedi ki:

   Ozan Bey anakart veya ekrandan kaynaklanıyor ise garantili olarak yapabiliyoruz, ulaştırın kontrol edip ona göre bilgi verelim.

 25. cabir dedi ki:

  merhaba bende iphone 5s var ekranını iki kere değiştirmeme rağmen aynı sorun devam ediyor her telefoncuya aldığımda ekranda sorun var diyor home ve kapatma tuşu ile sıfırladım guncellemeleri de yaptım sorun hala devam ediyor

  1. FotoParca dedi ki:

   Cabir merhaba, dokunmatik sorunları her zaman ekrandan kaynaklanmaz, anakart kaynaklı arızalarda olabilir, arıza tespiti yapılması gerekir.

 26. İsmail urs dedi ki:

  Teşekkür ederim. Değişim derken şunu kastetmiştim:
  “Apple bu sorunu kabul ederek bir onarım programı başlatmıştır. Kasa yapısı itibariyle yamulmaya en çok müsait olan 6 Plus cihazları 629TL karşılığı değiştirmektedir. Ama değiştirdiği cihazda arızanın tekrar edeceğini garanti etmemektedir. Yani 629TL verip aldığınız cihaz tekrar aynı arızayı yapabilir ve tekrar aynı ödemeyi yapabilirsiniz. Bu program sadece iPhone 6 Plus modelini kapsamaktadır.”

  1. FotoParca dedi ki:

   İsmail Bey garantiniz var ise Apple ile görüşüp bilgi alınız.

 27. İsmail dedi ki:

  Hocam iyi günler, benim telefondada anakart sorunu var gibi, 6 plus’larda yenileme olayı devam ediyormu ediyorsa nekadar ücret istiyorlar

  1. FotoParca dedi ki:

   İsmail Bey, anakart arızası var ise arıza tespiti için ulaştırmanız gerekiyor. yenileme olayını anlamadım.

 28. Rümeysa sargan dedi ki:

  Merhaba ekranim kırık ve donuyor ekran karardı dokunmatik bozuk ne yapmalıyım? Ve tuş yeri kırıldı çıktı telefonum iphone6

  1. FotoParca dedi ki:

   Rümeysa Hanım ulaştırın arıza tespiti yapalım ona göre bilgi verelim.

 29. Burak dedi ki:

  Öncelikle merhaba. Emeğinize sağlık çok faydalı bir yazı olmuş. Benim sizden ricam ekran dokunmatiği entegresi ve dokunmatik soket değişimi yapıyorsanız ikisinin ayrı ayrı fiyatlarını alabilir miyim mail olarak. Telefon 5s. Sanırım multitouch 5s te olmadığından.ü dolayıda entegreside yoktur diye düşünüyorum ama varsa fiyat rica edebilir miyim. Sorundan da bahsedeyim. Bütün testleri yaptım dokunmatik telefon soğuyunca çalışmıyor telefonu fön makinası gibi şeylerle ısıtınca dokunmatik geliyor. Testlerden kasıt 3 farklı ekranla denedim sonuç hep aynı. Teşekkürler iyi çalışmalar.

  1. FotoParca dedi ki:

   Burak Bey kurcalanmış cihazlar için maalesef görmeden bilgi veremiyoruz, 5s için bu işlemler ekonomik olmayacağı gibi risklide olabilir. Kontrol edilmesi gerekir.

 30. batuhan dedi ki:

  5s kullanıyorum koruma amaçlı kırılmaz camı çıkartınca bu sekilde telefon kendi kendine basıyor uygulamara giriyor. şimdilik geçici çözüm ekran koruyucusuyla dolasıyorum yaptırmak istesem ne kadar tutar garantisi bitti cihazın… saygılarla

  1. FotoParca dedi ki:

   Batuhan Bey bu ekran ve anakart arızası olabilir, kontrol edilmesi gerekiyor.

 31. EREN dedi ki:

  Öncelikle merhaba iphone 6 cihazımda bir sorun ile karşı karşıyayım. sorundan bahsedecek olursam ekranımı değiştirdik yani yeni ekran taktırdık.dokunmatiği bazen çalışır bazen çalışmıyor.Ekranın sağ tarafında açıklık var.sadece ekrandaki optik çalışıyor(basınca içnde bilkdirimler siri olan yer) nasıl bir çözüm bulabilirim lütfen yardımcı olurmusunuz

  1. FotoParca dedi ki:

   Eren merhaba, işlem görmüş bir cihaz olduğu için kesin bilgi vermem yanlış olacaktır. Bu sorunun bir çok sebebi olabilir, kontrol edilmesi gerekiyor.

 32. ahmet kiraz dedi ki:

  Merhaba bir iPhone 6 cihazımız var. Ben 2 sene kadar kullandıktan sonra sıfırlayıp babama verdim. Ben kullanırken hiç bir sorun bulunmamaktaydı. Babam kullanmaya başlayınca donma sorunu ortaya çıkmaya başladı ara ara telefon donuyor home tuşu , ses açma kapama tuşu, ekran açma kapama tuşu çalışıyor dokunmatik çalışmıyor. Ekranı kapatıp açınca bazende telefonu resetleyince düzeliyor. Ara ara meydana geliyor çoğu zaman gelen bir arama olduğunda. Telefon hiç düşmedi hiç bir parçası değiştirilmedi hiç servise götürülmedi. Sadece apple teknik desteği ile bu konuda görüştüm yazılımı güncellerseniz düzelir dediler itunes ile pcden güncelledim ama sorun azalmasına rağmen ara ara yine olmakta ve telefon donmakta.
  Acaba sorun nedir?

  1. FotoParca dedi ki:

   Ahmet Bey bu arıza ekran veya anakarttan kaynaklanabilir kontrol ardından kesin bilgi sahibi olabiliriz.

 33. hakan dedi ki:

  merhaba iphone 6 var ekranın sağ taraf dokunmatik çalışmıyor ve dikey cizgiler var çok az gözüküyor yere düşme fln olmadı birden bire oldu bide telefon ekran süresi bitip kapanınca belli bir süreden sonra yeniden başlatıp duruyor yarım saate yakın süre sonrası açılıyor

  1. FotoParca dedi ki:

   Hakan Bey merhaba, ekran ve anakart sorunu gibi görünüyor, kontrol edilmesi gerekir.

 34. Cesur dedi ki:

  Merhaba ayfon 7 telefonumu aksam kapattim sabah uyandigimda açtim acildi ekran sifresini girdim ama hic bir sekilde tuslar calisip telefonum menusune giremedim ne yapmam lazim kapatamiyorumda

  1. FotoParca dedi ki:

   Cesur Bey ekran veya anakart arızası olabilir kontrol edilip kesin bilgi verilebilir.

 35. ayhan dedi ki:

  merhaba iphone 5s ekran dokunmatiği çalışmıyordu. Ekranı değiştirdim, fakat hala çalışmıyor. Bu konuda yardım edebilir misiniz? teşekkurler

  1. FotoParca dedi ki:

   Ayhan Bey anakart arızası olabilir, kontrol edilmesi gerekir.

 36. erım dedi ki:

  merhaba adım erım ıphone x ım erısebılırlık ten assıstıve touch açtıktan sonra hıc bıseye basamadım hıc dusurmedım telefon güzel durumda nasıl duzeltebılırım

  1. FotoParca dedi ki:

   Merhaba, öncelikle yazılım yüklemeye çalışın sorun devam ediyor ise ekran veya farklı bir arıza olabilir.

 37. Ahmet Kaya dedi ki:

  ekran entegresi bozuldu desene ekran sıfır

  1. FotoParca dedi ki:

   Ekranın yeni olması önemli değil, yeni ekranda bozuk olabilir.

 38. meryem dedi ki:

  merhaba telefon modelim ı phone 5 ,telefonum yere düştü ekranda kırılma falan yok ama ekranımda siyah bayaz çizgiler çıktı ayrıca sağ tarafın dokunmatiği çalışmıyor ve hiçbir şekilde telefona erişemiyorum.telefonumu şimdilik değiştirmeyi düşünmüyorum telefondaki sorun neden kaynaklanıyor ve ortalama fiyatı ne kadar tutar ? cevap verirseniz sevinirim. iyi günler.

  1. FotoParca dedi ki:

   Meryem Hanım ekranınız arızalı değişmesi gerekiyor. Fiyatlar sekmesinden ekran değişim fiyatlarına bakabilirsiniz.

 39. Ahmet Kaya dedi ki:

  merhaba . iphone 5s ekran ve dokunmatik ekranı degiştirdim fakat ekran çaalışıyor sorun yok bazen ekran kendi kendine uygulamayalara giriyor bazende basmıyor tuşlara basarken A yerine h basıyor bunun sorunu nedir sence

  1. FotoParca dedi ki:

   Ahmet Bey ekranınız arızalı, dokunmatik doğru çalışmıyor.

 40. Veki dedi ki:

  Merhaba. Telefonumu 1 yıl once suya düşürdüm ekranı kararmıştı fakat 1 gun pirnçte beklettim geri hiç sıkıntısız çalıştı 1 yıl boyunca sorunsuz kullandım. Ama suan ısınınca kendı kendine ekrana dokunuyor ekranı kapatım açtığımda ise kısa surelığine düzeliyor

  1. FotoParca dedi ki:

   Merhaba, modele göre arıza tespiti yapılması gerekir, ekran veya anakart arızalı olabilir.

 41. Sena dedi ki:

  merhaba telefonum iphone 6 düştü ekranı karardı ve dokunmatiği çalışmıyor ne yapmam gerekiyor ?
  servise vermeden kendi imkanlarımla çözebilirmiyim yoksa servise vermemmi gerekiyor eğer servise verirsem ne kadara olur?

  1. FotoParca dedi ki:

   Sena Hanım kendi imkanınız ile yapacağınız bir şey görünmüyor, servise alınıp incelenmesi gerekir.

 42. Döndü Zeynep dedi ki:

  benim telefonum iphone 5s ekran durmadan kayıyor sankı yansıtılmıs gibi ve dokunmatık calısmıyor.
  Kendi imkanlarımızla yapabilme şansımız var mı ?
  Bilgi verirseniz sevinirim. Teşekkürler

  1. FotoParca dedi ki:

   Merhaba, dokunmatik arızalı görünüyor sizin yapabileceğiniz pek bir şey yok servise alınması gerekir.

 43. mert dedi ki:

  ilkde telefonum kenki kendine basıyordu arada sırada sonra kitlenmeye başladı yavaş yavaş bazı dokunmatik kısımlar çalışıyor sadece sol taraf bunu ne kadar fiyata yapabilirim

  1. FotoParca dedi ki:

   Mert Bey arıza tespiti yapılması gerekiyor, yazımızda da belirtildiği gibi ekrandan veya anakarttan kaynaklanabilir.

 44. Şeyma dedi ki:

  Merhaba,
  İphone 6 cihazımda dokunmatik çalışmamaya başlamıştı ben de home tuşu ve açma kapatma tuşuyla sorunu çözüyordum. Şu an yine aynı şeyi yaptım ama telefon açılımı için şifre istiyor ve dokunmatik çalışmıyor yani telefona giriş yapamıyorum. Giriş yapabilseydim fabrika ayarlarına geri döndürücektim. Sorunu nasıl çözebilirim, yardımcı olur musunuz?

  1. FotoParca dedi ki:

   Şeyma Hanım merhaba, yazımızda belirtilen arızalardan birisi olabilir, servisimize ulaştırırsanız kontrolü yapılır ona göre bilgi verilir.

 45. Mert dedi ki:

  Telefonum iphone 6 durduk yere kendi kendine dokunmatikte arıza çıktı. Ara sıra basıyor ara sıra basmıyor, bazen de kendi kendine basıyor acaba garanti bunu karşılar mı? Hiç kırılma düşme vs. olmadı.

  1. FotoParca dedi ki:

   Mert merhaba, garantisi devam ediyor ise Apple ile görüşmeniz gerekiyor. Yardımcı olmazlarsa servisimiz ile irtibata geçebilirsiniz.

 46. Engin dedi ki:

  Iphone 6s, 1 kez ekranı değişti ön cam çatlağından dolayı. Sorunum ise 2.kez düşmeye bağlı yoğunluk ön sağ üst köşeden ortaya doğru çizgili yayılma ile çatlak oluştu. Bu şekilde idare ediyordum hiçbir sıkıntı olmadan. Şimdi ise ekranın %40 alt bölümü dokunmatiği tepki vermiyor.Home butonunda sıkıntı yok.Üstte (asıl çatlak olan bölgede) %60 sıkıntı yok.
  Buna göre sorun hangisidir?

  1. FotoParca dedi ki:

   Merhaba Engin Bey, dokunmatikte sorun var ise ekranın değişmesi gerekir, ekran değişimi yaptıktan sonra sorun çözülecektir.

 47. Kerem dedi ki:

  6s telefonumda entegre sorunu yaşıyorum. Ne kadara yaptırabilirim

  1. FotoParca dedi ki:

   Kerem Bey 6s için arıza tespiti yapmadan bir şey söyleyemeyiz, çünkü 6s modelinde çok sık entegre arızası görülmez.

 48. Nurican dedi ki:

  Merhabalar 2. El 7 plus cihazı aldım ve bazen sol tarafdaki dokunmatiğim güncelleme yaptıktan sonra arada basmama yaptı cihazın ekranı değişmemiştir ve açılmamıştır. yeniden başlattım zaman düzeliyor bi süre sonra tekrar yapıyor bunu sebebi nedir?

  1. FotoParca dedi ki:

   Nurican merhaba, bu sorun ekrandan veya anakarttan kaynaklanabilir, arıza tespiti yapılması gerekir.

 49. Veli dedi ki:

  İphone 5s im var 4-5 kere tamirat geçrdi her yapıldığında ekrankendi kendine basıyordu size danışıyım dedim acaba 5s ekran ve home tuşu tamiri kaç tl

  1. FotoParca dedi ki:

   Veli Bey merhaba, bu sorun ekrandan da kaynaklanabilir anakarttanda arıza tespiti yapılması gerekir.

 50. Seyran dedi ki:

  Merhaba ben seyran iPhone 6s telefonumun ekranının sadece orta taraf ındaki dokunmatik çalışmıyor geri kalan kısmın da en ufak bir sıkıntı yok sizce sebebi nedir titreme yok

  1. FotoParca dedi ki:

   Seyran merhaba, daha önce ekran değişti mi? Çünkü ekran arızası gibi duruyor.

 51. Buğra dedi ki:

  Merhabalar. Ben telefonumu 2. el Temmuz ayında almıştım. Ve hiç bir sorunu yoktu. Ancak bu İos 11 geldikten sonra hatta ben güncelledikten 1 ay sonra telefonumun dokunmatiği çalışmamaya başladı. Bazen hiç çalışmıyor, bazen kendi kendine bir yerlere giriyor. Arada dokunmatiği çalışmaya başlıyor ancak sonra yine gidiyor. Sorun ne olabilir sizce ? İlginiz için şimdiden teşekkürler 🙂

  1. FotoParca dedi ki:

   Buğra merhaba, öncelikle model belirtmemişsiniz ama bu gibi arızalar ekrandan veya anakarttan kaynaklanabilir. Arıza tespiti yaparak bundan emin olabilir. 2. el aldığınız içinde daha önce tamir görüp görmediği önemlidir.

 52. Gökhan dedi ki:

  Merhaba ben Gökhan. Telefonum 6 Plus. Ekran da donma sorunu var. Ayrıca ekranın üst bölümünden alt tarafa doğru hafif titreme mevcut. Telefonumun garantisi bitti. Bu sorunlar için ne yapılabilir? Ayrıca ücretlendirme konusunda bilgi alabilir miyim? Konu ile ilgili yardımlarınızı rica ediyorum. Kolay gelsin.

  1. FotoParca dedi ki:

   Gökhan Bey anladığım kadarıyla dokunmatik entegre sorunu var. iPhone 6 Plus dokunmatik entegre değişimi hakkında detaylı bilgi gönderdim.

 53. Şevval Akgül dedi ki:

  Benim iPhone 6 cihazım var 7 ay oluyor alalı ve ilk 1 ayda hiçbir hasar almadan ekranın donma sorunu başladı servise geçen ay gönderdim iPhone’umu bul yüzünden sıfırlayıp geri gönderdiler şuan dokunmatikte kendi kendine işlem yapma sorunu var öneriniz nedir ve bana bir maliyet çıkar mı?

  1. FotoParca dedi ki:

   Şevval Hanım merhaba, bu arıza ekrandan veya anakarttan kaynaklanabilir, servise alınarak arıza tespiti yapılıp buna göre işleme devam edilmesi gerekir.

 54. Uysal dedi ki:

  İPhone 6 kullanıcısıyım 2 yıldır kullanıyorum cihazda dokunmatikte donma var ve tuşlar kendi kendine basıyor 6 ay önce aynı sorun olmustu telefoncuya götürdüm dokunmatik için yazılım attı düzeldi şimdi tekrar yapmaya başladı

  1. FotoParca dedi ki:

   Uysal merhaba, arıza tespiti yapılması gerekiyor. Ekrandan da dokunmatik entegresinden de kaynaklanabilir.

 55. helin dedi ki:

  Iphone 6 plus telefonumun dokunmatikliği ara sıra gidiyor titreme yok fiyatı nedir acaba? Iphone 6 plus entegre değişimi ne kadar?

 56. helin dedi ki:

  Iphone 6 plus telefonumun dokunmatikliği ara sıra gidiyor titreme yok fiyatı nedir

  1. FotoParca dedi ki:

   Helin Hanım arıza tespiti yapmadan fiyat vermemiz yanlış olur. Öncelikle bu arızanın sebebini tespit ederiz ona göre işleme devam ederiz.

 57. okan dedi ki:

  iphone 6 plus telefonum var ara sıra dokunmadık gidip geliyor sorun çözülür mü ve ne kadar olur

  1. FotoParca dedi ki:

   Okan Bey merhaba, öncelikle arızanın sebebini tespit etmemiz gerekiyor. Bu arıza ekran veya anakarttan kaynaklanabilir.

 58. inan kınabas dedi ki:

  6 plus entegre değişimi fiyatını ulaştırırmısınız?
  hafıza arttırımı yapıyomusunuz?

  1. FotoParca dedi ki:

   Merhaba, 6 Plus dokunmatik entegre değişimi güncel fiyatını e-posta olarak gönderiyorum.

 59. Abdullah dedi ki:

  iphone 5s i düşürdüm , ekranda beyaz kareler çıktı ve dokunmatik çalışmıyor. Ne kadar fiyata tamiri yapılır acaba?

  1. FotoParca dedi ki:

   Abdullah Bey ekran değişimi sonrası sorun çözülecektir. Şu sayfada güncel fiyatları bulabilirsiniz; https://www.fotoparca.com/iphone/iphone-lcd-ekran-degisimi-fiyat-listesi.html

 60. gökhan sarı dedi ki:

  iyi günler benim de 6 plus telefonumu aynı problemden kaynaklı garantiye gönderdim. Ekran dokunmatiğinin arızalı olduğunu telefonu applecare onarım merkezine gönderileceğini yazıyor ama daha sonuçlanmadı. Sorum şu,cihaz değişimi değil de ekran değişimi yapılırsa randıman alınır mı? tavsiye ediyor musunuz. 2. sorum garantisi devam eden cihazımın ekran değiştirilmesini istemesem direk cihaz değişimi istesem dikkate alıyorlar mı? teşekkür ederim

  1. FotoParca dedi ki:

   Gökhan Bey merhaba, ekran arızalı ise ekran değişimi sonrası sorun çözülecektir. Maalesef sizin talebinizi dikkate almayacaklardır.

 61. emre d dedi ki:

  iyi günler cihazım iphone 7 128 jat black orjianl ekran takılarak ekran değişmiş dokunmatik komple gitti yan sanayi ekran taktım cihaz düzeldi 3 gün sonrasında dokunmatiğin bir bölümü gitti tekrardan orjinal ekran taktırdım ama bu sefer dokunmatik yine komple işlevi yok yan sanayıyı tekrar takıyorum sadece bir kısmında aynı sorun devam edıyor sizce sorun nedir yazılımsal mı

  1. FotoParca dedi ki:

   Emre Bey taktığınız ekranların arızalı olduğunu düşünüyorum. Servise alınıp detaylı incelenmesi gerekir.

 62. Umut dedi ki:

  İPhone 6 kullanıcısıyım telefonu alalı 5 ay olmadan dokunmatik donma sorunu olmaya başladı kilit ekranını kapatıp açınca düzeliyor telefonu bir kez dahi düşürmedim durduk yere olmaya başladı ni için bunun sorunun düzeltilmesi için ücret ödemek mi zorundayım?

  1. FotoParca dedi ki:

   Garantisi var ise yetkili servis ile görüşmeniz gerekir. Garantisi yok ise arıza tespiti yaptırmak için servisimize ulaştırabilirsiniz.

 63. Merve dedi ki:

  Merhaba se telefonum var bazen dokunmatik ekran kendi kendine basıyor yada algılamıyor ama bu sorun haftada bir filan oluyor bazen hiç olmuyor

  1. FotoParca dedi ki:

   Merve Hanım ekran arızalı olabilir veya farklı bir arıza da olabilir. Bu durumda arıza tespiti yapılması gerekir.

 64. Kaan dedi ki:

  Merhabalar benim sorunum şöyle cihazın ekranı değişti ama şu an mesela kullanırken dokunmatik sorun yaratıyor bazen kendi kendine işlem yapıyor kendi kendine yazılar yazıyor bu problem nedir sorunun çözümü bize ne kadara patlar acaba ? cevaplarınızı bekliyorum teşekkürler ?

  1. FotoParca dedi ki:

   Kaan Bey arıza ekrandan kaynaklanıyor gibi görünüyor, ekranın tekrar değiştirilip denenmesi gerekir.

 65. Rıza dedi ki:

  Tam da en son videodaki gibi ekranım da sorun var iPhone 6 Plus kullanıcısıyım . Fiyat öğrenebilir miyim ?

  1. FotoParca dedi ki:

   Rıza Bey entegre değişimi için fiyat bilgisini e-posta olarak gönderiyorum.

 66. Oğulcan dedi ki:

  Merhabalar bende 6plus var dokunmatik arada çalışıyor arada çalışmıyor kendi kendine bastığı zamanlarda oluyor telefoncu ekrandan değil dedi anakarttan dedi lehimleri düzelttim oldu dedi ama sorun gene devam ediyor dokunmatik entegreden mi sorun eğer oysa fiyatı nedir

  1. FotoParca dedi ki:

   Oğulcan merhaba, sorun dokunmatik entegresinden kaynaklanabilir ama daha önce tamir görmüş bir cihaz olduğu için kontrol etmeden bir şey söylemek zor olacaktır.

 67. Nur dedi ki:

  Iphone 5s kullanıcısıyım telefonu düşürdüm. Ekranın alt ve üst tarafında beyaz çizgiler var dokunmatiği yok yani nereye sorduysam pahalı bir fiyat verdiler. Sizde fiyatı ne kadar acaba.?

  1. FotoParca dedi ki:

   Nur merhaba,ekran değişmesi gerekebilir şu sayfadan güncel fiyatlar hakkında bilgi sahibi olabilirsin https://www.fotoparca.com/iphone/iphone-lcd-ekran-degisimi-fiyat-listesi.html

 68. Mustafa dedi ki:

  Bende 6 Plus Kullanicisiyim.Ayni sorun bendede Var .Fiyat alabilirmiyim ve sizin isleminizin garantisi varmi?

  1. FotoParca dedi ki:

   Mustafa Bey 6 Plus içi dokunmatik entegre değişim fiyatını e-posta olarak gönderiyorum. Yapılan işlemler 6 ay garantidir.

 69. Aktaş dedi ki:

  Merhabalar telefonum 6 plus ve aynen videoda olduğu gibi beyaz ekran çıkıp dokunmatiği kesiliyor. Güncel tamir fiyatını öğrenebilir miyim? Teşekkürler

  1. FotoParca dedi ki:

   Aktaş merhaba, size de entegre değişimi için fiyat gönderiyorum.

 70. Elif dedi ki:

  Benimde telefonum 6 plus ve aynen videoda olduğu gibi beyaz ekran çıkıp dokunmatiği kesiliyor. Güncel tamir fiyatını öğrenebilir miyim? Ve kullanırken çok sıkıntı yok ama telefon kilitliyken açıldıktan sonra böyle oluyor kendi kendine basıyor

  1. FotoParca dedi ki:

   Elif Hanım, eğer videodaki gibi üstten aşağıya beyaz çizgi geliyor ise dokunmatik entegre arızasıdır, güncel entegre değişim fiyatını e-posta olarak gönderiyorum.

 71. İsmail dedi ki:

  Merhaba iphone 6 kullanıcısıyım bazen dokunmatik basmıyor 5-6 saniye sonra düzeliyor bu neden kaynaklıdır

  1. FotoParca dedi ki:

   İsmail Bey ekran ve anakartın kontrol edilmesi gerekir, arıza tespiti yapmadan emin olunamaz.

 72. Rb dedi ki:

  Merhabalar telefonum 6 plus ve aynen videoda olduğu gibi beyaz ekran çıkıp dokunmatiği kesiliyor. Güncel tamir fiyatını öğrenebilir miyim?

  1. FotoParca dedi ki:

   Merhaba, entegre değişimi sonrası sorun çözülecektir, iPhone 6 Plus güncel dokunmatik entegre fiyatını e-posta olarak gönderiyorum.

 73. elif ersözlü dedi ki:

  Merhabalar telefonum 6+ ve aynen videoda olduğu gibi beyaz ekran çıkıp dokunmatiği kesiliyor. Güncel tamir fiyatını öğrenebilir miyim?

  1. FotoParca dedi ki:

   Elif Hanım dokunmatik entegre değişimi yapılarak sorun çözülecektir, güncel entegre değişim fiyatını e-posta olarak gönderiyorum.

 74. Ahmet dedi ki:

  iphone 5s kullanıcısıyım. telefonuma su kaçtı dokunmatik çalışmıyor. onun dışında herşey normal gibi. fiyat öğrenebilir miyim?

  1. FotoParca dedi ki:

   Sıvı teması olan bir cihaz için kesin bir şey söylenemez, sıvı teması cihazı zamanla çürütür, ilerde farklı sorunlarda yaşanabilir.

 75. Kemal dedi ki:

  Tam da en son videodaki gibi ekranım da sorun var iPhone 6 Plus kullanıcısıyım . Fiyat öğrenebilir miyim ?

  1. FotoParca dedi ki:

   Kemal Bey bu entegre arızasıdır, iPhone 6 Plus için dokunmatik entegresi değişimi güncel fiyatını e-posta olarak gönderiyorum.

 76. faruk dedi ki:

  iphone 7 dokunmatik entegresi degisim fiyati alabilirmiyim acaba ??

  1. FotoParca dedi ki:

   Faruk Bey cihazınızda arıza tespiti yapıldı mı? Bu arızanın entegreden kaynaklandığı nasıl belirlendi?

 77. taylan dedi ki:

  Merhaba, ıphone 6 telefonumda özellikle soğuk havalarda dokunmatiği çalışmıyor veya kendiliğinden basıyor ancak bi süre sonra geçiyor. Herhangi bir düşme olmadı. Son güncellemeye kadar yaptım. Acaba sorun nedir?

  1. FotoParca dedi ki:

   Taylan Bey iPhone’lar soğuk havalarda stabil çalışmayabilir. Sadece soğuk havada yapıyor ise normal olabilir. Farklı sorunlar da olabilir, kontrol etmeden bilgi vermem yanlış olur.

 78. Murat dedi ki:

  Merhaba 6 plus kullanıcısıyım telefonum bugun durdukyerde dokunmatiği çalışmamaya başladı bazen çalışıyor bazen çalışmıyor birde yukardan aşagı resimde oldugu gibi çizgi iniyor sorun entegremi? Fiyatı nedir?

  1. FotoParca dedi ki:

   Murat Bey video daki gibi aşağı çizgiler geliyor ise dokunmatik entegre değişimi yapılır, bunun için güncel fiyatı e-posta olarak gönderiyorum.

 79. Furkan dedi ki:

  Merhaba iyi günler iphone 5s kullanıcısıyım , dokunmatik problemi yaşıyorum , özellikle klavye de ve diğer segmentlerde, daha önce yüksek bi meblayla ekranı değiştik ama çözüm olmadı sizce problem ne ve nasıl bir yol izlememiz gerekiyor , teşekkürler , iyi çalışmalar

  1. Yasin dedi ki:

   Merhaba. 6 kullanıyorum ekran kısa süre önce değişti orjinal ekran ile telefonu tekrar düşürdüm ekran sağlam ama dokunmatik çalışmıyor şunu fark ettim telefonun arkasına sıcak hava tutuğumda çalışmaya başlıyor soğuduğunda dokunmatik çalışmıyor yardımcı olur musunuz ? Entegre değişimi mi gerekiyor acaba

   1. Deniz Vurgun dedi ki:

    Yasin selamlar soruna cevap verdim seni servisimize bekliyoruz

 80. Kaan dedi ki:

  iphone se kullanıyorum. ara sıra dokunmatik algılamıyor ve ya yanlış algılıyor. çok nadir düzgün çalışyor. sorunu kendim halledebilir miyim? teknik destek lazımsa fiyat aralığı nedir?

  1. FotoParca dedi ki:

   Kaan merhaba, cihaz daha önce tamir gördü mü? Güncellemeyi tekrar yaptınız mı?

 81. Sevgi K. dedi ki:

  İphone 6 plus kıllanıcısıyım. Son bir aydır dokunmatik sık sık çalışmıyor. Telefonu kapatıp açıyorum ya da ekranı kapatıp açıyorum, böyle yapınca düzeliyor ama sonra yine aynı.. Arızası ne olabilir ve kaça malılur?

  1. FotoParca dedi ki:

   Sevgi Hanım kontrol etmek gerekir, lcd ekran veya dokunmatik entegresi arızalı olabilir.

 82. NİDA SEVİM dedi ki:

  telefonumu yere düşürdüm ve bir süre sonra multi touch sorununun olustu. ekranın üst tarafı aynı videodaki gibi beyaz oluyor ve dokunmatik kendi kendine calısıyor. sizce sorun ekranda olabilir mi ? ekranın kesin olarak değişmesi gerekiyor mu? ne kadara mal olur? Tamir süreci ve fiyatlandırma ile ilgili bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

  1. FotoParca dedi ki:

   Nida eğer ekranda bir kırık yok ise ve videodaki gibi üstten aşağıya pır pır yapıyor ise ekranın değişmesine gerek yoktur. Bu durumda sadece dokunmatik entegresi değiştirilir. Dokunmatik entegre değişimi güncel fiyatını e-posta olarak atıyorum

 83. eda dedi ki:

  Merhaba, iphone 6 plus kullanıyorum. arama yapmak isterken bir anda telefon dondu ve kapandı. tekrar açabildim fakat 5 dk düzgün çalışıyor sonra dokunmatik çalışmıyor ve ekranın yukarısı beyaz oluyor. dokunmatik kendi kendine bişeylere basıyor. sorun nedir ve tamirinin ücreti nedir acaba

  1. FotoParca dedi ki:

   Eda Hanım yazımızda da belirttiğimiz gibi bu bir dokunmatik entegresi arızasıdır. Anakart üzerinde bulunan bu entegrenin değişimi yapılarak sorun giderilebilmektedir. Güncel entegre değişim fiyatlarını e-posta olarak gönderdim.

 84. Orhan dedi ki:

  merhaba iphone 6 dokunmatik ilk acılışda calışıyor 2 dakka sonra donuyor ama ekran calısıyor dışardan arama geldiginde ekran görünüyor ama dokunmatik basmıyor ekran da denendi aynısı yapıyor fiyat ne kadar dır

  1. FotoParca dedi ki:

   Orhan Bey dokunmatik entegre sorunu olabilir, kontrol edilmesi gerekiyor. Tahmini fiyat aralığını e-posta olarak gönderdim.

 85. Mehmethan dedi ki:

  iyi günler iphone 6 cihazımın ekranı yeni yapıldı yapıldıktan iki ay sonra sol tarafı işlememeye başladı problemi ve ücreti nedir?

  1. FotoParca dedi ki:

   Mehmet Bey ekran arızalıdır, kontrol edilmesi gerekir.

 86. Emre dedi ki:

  Ben iPhone 6 Plus kulanicisiyim telefon un sag ust kismina bastirinca dokunmatik geliyor bi de yukardan Beyaz renkte bisey iniyor asaga dogru sorun nedir cevaplayin lutfen

  1. FotoParca dedi ki:

   Emre Bey cihazınızda multi-touch arızası vardır. yani dokunmatik entegresinin değişmesi gerekir. Güncel fiyatı e-posta olarak gönderdim.

 87. Esra dedi ki:

  iPhone 6 Plus telefonum aynı videodaki gibi titreme yapıyor Ve dokunmatik donuyor fiyat nedir !?

  1. FotoParca dedi ki:

   Esra Hanım üst taraftan titreme yapıyor ve dokunmatik çalışmıyor ise entegre değişimi yapılarak sorun çözülecektir. Bunun için detaylı e-posta gönderdim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir