FotoParca.com

iPhone ön cam değişimi yaptır 400tl tasarruf et

iPhone Batarya Değişimi Tuzak Kelime “Orijinal”

Yazılma tarihi yazan Kategori iPhone 0 Yorum

Batarya(pil) sağlığı “servis” yazdığında batarya değişimi yaptırmanın zamanı gelmiş demektir. Ama batarya değişimini nerede yaptıracaksınız, işlem ne kadar sürecek, orijinal batarya taktırsam mı? Orijinal diye yan sanayi takarlar mı? sorularınızı duyar gibiyim.

Apple’da batarya değişim fiyatları çok yüksek, bu kadar yüksek bir rakam ödemek istemiyorsunuz. İnternetten pil satın alıp kendiniz takmayı düşünmeyin bile! Peki bu orijinal batarya değişimi yapıyoruz diyenler nasıl Apple’dan daha ucuza yapabiliyor, yoksa orijinal batarya değişimi yalan mı?

Evet, maalesef bir çok pil satıcısı ve meslektaşlarımız orijinal kelimesini çok kullanıyor. Aslında bazen kendileride bundan emin değil, çünkü bataryaları aldıkları satıcı onlara orijinal diye satıyor. Bu nedenle zincirleme bir yanlış anlaşılma durumu oluşuyor.

iPhone Orijinal Batarya Değişimi

Maalesef Apple dışarıya batarya vermiyor. Çok nadir istisnalar mevcuttur ancak genel anlamda dışarıda orijinal batarya bulamazsınız. Bu nedenle size “orijinal abi getir hemen takalım, 5 yıl garantili” diyenlere çok aldırış etmeyin.

Hatta bunun bir tık ötesi, orijinal diye yan sanayi batarya satan ve fiyatlarını da Apple ile aynı yapan satıcılardır. Fiyat yüksek olduğu için kaliteli veya orijinal olduğu anlamını çıkarmayın. Güvendiğiniz ve gerçekten garanti veren teknik servislerden destek alın.

Orijinal batarya taktırmak zorunda mıyım?

İllaki orijinal batarya taktırmanız gerektiğini söylemiyoruz. Çünkü servisimizde orijinalden daha kaliteli piller kullanıyoruz ve çok daha uygun fiyatlara bu işlemi yapıyoruz. Evet piyasada çok kalitesiz bataryalar mevcut, bunlarında bir çoğu bayat olarak satılıyor. Meslektaşlarımız bunlara dikkat etmediği için, en ucuz pili tercih ettiği için bu tuzağa kendilerini ve müşterilerini düşürmektedir.

FotoParca Professional batarya

Servisimizde “FotoParca Professional” marka piller kullanılmaktadır. Pillerimiz orijinal ile aynı kalitede hatta daha yüksek kalitelidir. Pillerimiz aylık olarak fabrikadan geldiği için her zaman taze olarak satışa sunulmaktadır.

Pil değişimi için Apple’a yüksek meblağlar ödemek zorunda değilsiniz. FotoParca Professional marka bataryalar ile orijinal kalitede pil değişimi yapıyoruz.

Pillerimiz 1 yıl işçiliğimiz 6 ay garantilidir.

 • Pillerimiz CE, FCC, ROHS ve C-Tick Sertifikalıdır.
 • Markası “FotoParca” olarak bize aittir.

iPhone batarya değişimi yapılırken

 1. İşlem öncesi ve sonrası pil sağlığını kontrol ederiz ve not alırız
 2. Orijinal pil bantları yenileniriz
 3. Suya dayanıklılık bantları yenileniriz
 4. Detaylı iç temizlik yaparız
 5. Tüm parçaların çalışır olduğunu test ederiz

Aynı gün teslim batarya değişim

iPhone batarya değişimlerini aynı gün yapmaktayız. Servisimize elden veya kargo ile cihazlarınızı ulaştırabilirsiniz. Batarya değişimi yaptığımız modeller şu şekildedir.

 • iPhone 5, 5s, SE
 • iPhone 6, 6 Plus
 • iPhone 6s, 6s Plus
 • iPhone 7, 7 Plus
 • iPhone 8, 8 Plus
 • iPhone X, XS, XS Max

Eğer kargo ile gönderecekseniz öncelikle servis formu doldurmalısınız. Detaylı bilgi için Servis İşlemleri sayfamızı inceleyiniz. Batarya değişim fiyatları için Fiyatlar sekmesine tıklayınız.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (6 yıldız verildi, ortalama: 3,83 / 5)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir