FotoParca.com

iPhone ön cam değişimi yaptır 400tl tasarruf et

iPhone Anakart Tamirinde Yüksek Başarı Oranı

Yazılma tarihi yazan Kategori iPhone 99 Yorum

iPhone anakart tamiri anakart uzmanlığı gerektiren ve her telefon tamircisinin yapamayacağı teknik bir iştir. iPhone’unuz için anakart arızalarında yüksek başarı oranı ile tamir hizmeti vermekteyiz.

Neden anakart tamiri yapıyoruz ?

Anakart tamiri zor bir iştir ve bir çok teknik servis yapamaz. Arızalı cihazınızı anakart tamiri yapmayan bir teknik servise götürdüğünüzde bunun tamiri yapılamaz çöpe atın diyebilirler.

Her şeyden önce, gelişen ve değişen teknolojiye saygı duyuyoruz ve tüketicileri önemsiyoruz. Yaptığımız her başarılı tamirde gurur duyuyoruz. Daha yeşil bir dünya yaratma inancını taşıyan bir ekip olarak, cihazları tamir etmenin, dünyamızı çöp yığınına dönüşmekten koruduğuna inanıyoruz. Doğa için üzerimize düşeni yapıyoruz.

Tamirini yaptığımız anakart arızaları nelerdir?

Aşağıda sık karşılaşılan anakart arızaları belirtilmiştir. Bu arızalarda bilinçsiz kurcalanmamış cihazlar için tamir oranlarımız oldukça yüksektir.

Şarj sorunları şarj entegresinden kaynaklanabilir

Şarj entegresi arızası; yan sanayi şarj kablosu kullanmak, araçta şarj etmek, güç kaynağına bağlı kullanmak gibi durumlarda görülmektedir. Şarj süresi ve yüzdesi düzensizlik gösterir, şarja bağlı olduğu halde şarj etmez. Bunun gibi şarjla alakalı tüm sorunların kaynağı şarj entegresi olabilir.

Kullanıcı şikayetleri;

 • iPhone şarja takılı iken açılıp kapanıyor
 • Şarj olmuyor
 • Şarjı dengesiz çalışıyor
 • Şarj ediyor gösteriyor ama şarj olmuyor
 • Elmada kalıyor, elma gelip gidiyor
 • iPhone açılmıyor

Dokunmatik arızalarında dokunmatik entegre sorunları

Dokunmatik entegresi arızaları; arıza ekrandan kaynaklanmıyor ise, dokunmatiğin çalışmaması veya kendi kendine basması, arası sıraçalışması bu entegreden kaynaklanabilir.Tamir oranımız yüksektir.

Kullanıcı şikayetleri;

 • Dokunmatik kendi kendine basıyor
 • Ekran gidip geliyor
 • Dokunmatik çalışmıyor

Görüntü sorunları ve görüntü entegresi

Görüntü entegresi arızası; genellikle cihaz arka planda çalışır, ses vardır ama görüntü yoktur şeklinde kendini gösterir. iPhone modellerinde sıkça karşılaşılan bir arızadır ve tamir oranımız yüksektir.

Kullanıcı şikayetleri;

 • iPhone arka planda çalışıyor ama görüntü yok
 • iPhone ses var görüntü yok

Kamera arızaları kamera entegresinden kaynaklanabilir

Kamera entegresi arızası; kamera haricinde cihazın kamerayı yöneten entegrelerinde görülen arızadır. Bilinçsiz kurcalanmış ve sıvı teması alan cihazlarda sıkça görmekteyiz. Tamir oranımız yüksektir.

Kullanıcı şikayetleri;

 • Kamera karanlık gösteriyor
 • Kamera açılınca donuyor

4013, 4014, 9, 20 hataları bellek arızasıdır

iTunes üzerinden alınan 4013, 4014, 9, 20 gibi hatalar okuma ve yazma hatalarıdır. Sistem yüklemesi sırasında iTunes aygıtınızı okuyamaz bu nedenle bu hatayı alabilirsiniz.

Bu hatanın çözümünde iPhone anakart teknisyenlerimiz profesyonel destek vermektedir. Bilinçsiz kurcalanmış cihazlarda tamir şansı zayıftır. 4013, 4014 hatalarının çözümü için servisimiz ile irtibata geçiniz.

Nand entegresi arızaları

Hafıza entegresi arızası; cihazın açılmaması veya hata vermesi durumunda kendini gösterir. Hafızayı okuyamayan cihaz açılmayacaktır. Bu arızanın tamirini yapıyoruz. Ayrıca hafıza entegresi değiştirerek kapasiteyi artırabiliyoruz. Bunun için iPhone hafıza yükseltme yazımızı okuyunuz.

Kullanıcı şikayetleri;

 • iPhone açılmıyor
 • iPhone açılıp tekrar kapanıyor
 • Yazılım yüklenmiyor
 • Hata kodu veriyor
 • iTunes 9, 21, 40, 4013, 4014 hatası veriyor

Baseband şebeke sorunları

Baseband entegre arızası; şebeke sorunlu cihazlarda görülür. “Servis yok” veya “aranıyor” hatası alıyorsanız bu entegrenin tamiri yapılarak sorun gideriliyor.

Hücresel ağı kaybetmenize neden olur, cihaz aranıyorda kalır ve modem özelliğini görmez. Bu durumda bu entegrenin değişimi veya onarımı yapılabilir. Ciddi bir arızadır neredeyse tüm iPhone modellerinde görülür.

Kullanıcı şikayetleri;

 • iPhone servis yok hatası veriyor
 • iPhone aranıyorda kalıyor
 • iPhone şebeke çekmiyor
 • Hat gelip gidiyor

Wifi sorunları her zaman antenden kaynaklanmaz

Wifi entegre arızası; wifi butonunun gri olarak kalmasına veya wifi ağlarına bağlanmada sorun yaşanmasına neden olur. Tamir oranımız yüksektir.

Kullanıcı şikayetleri;

 • Wifi butonu gri ve cihaz donma yapıyor

Ses entegresi iPhone 7 modellerinde kronik bir arızadır

Ses entegre arızaları; özellikle iPhone 7 ve 7 Plus modellerinde çok sık karşılaştığımız bir arızadır. Ses gidip gelmez, hoparlör grileşir. Cihaz donma ve geç açılma yapar.

Kullanıcı şikayetleri;

 • iPhone ses gidip gelmiyor
 • Cihaz geç açılıyor
 • Mikrofon çalışmıyor

iPhone 8 ve 8 Plus modellerinde görülen aniden kapanma sorunu

Bu arıza son zamanlarda karşılaştığımız kronikleşme aşamasında olan bir arızadır. Cihaz aniden kapanıyor ve ara sıra açılıyor. Bu arızanın tamiri servisimizde yapılmaktadır. Detaylı bilgi için iPhone 8 kapandı açılmıyor başlıklı yazımızı okuyunuz.

Kurcalanmış cihazlar risklidir

Anakart üzerindeki soket arızaları; genellikle bilinçsiz tamir gören cihazlarda görülmektedir. Ekran değiştirmeye çalışan kişi soketlere zarar verir ve kırar. Bu soketlerin tamiri anakart teknisyeni tarafından yapılır.

Sıvı teması sorunları

Sıvı temasında oksitlenen parçalar; diğer parçaların arıza yaratmasına neden olur. Sıvı teması gören cihazlarda oksitlenen bölgeler mikroskop altına anakart teknisyeni tarafından onarılabilir. Sıvı teması gören cihaza acilen müdahale edilmesi tamir şansımızı artırır.

iPhone anakart değişimi

iPhone anakart değişimi ekonomik değildir. Anakart değişim fiyatları çoğu zaman yeni bir cihaz fiyatına gelir. Bu nedenle müşterilerimize anakart değişiminin ekonomik olmayacağını, tamir etmenin daha ekonomik olacağını anlatıyoruz.

Bir çok servis anakart tamiri yapmaz bu nedenle “anakart değişimi gerekiyor” diyebilir. Eğer iPhone’unuzda anakart kaynaklı bir arıza var ise anakart değişimine gitmeden önce tamir yolunu tercih ediniz.

Anakart tamirinde FotoParca.com garantisi

Yaptığımız anakart tamirlerine 6 ay garanti veriyoruz. Bu süreçte aşağıda belirtilen durumlar söz konusu olmadığı sürece hatalı parçayı ücretsiz olarak değiştiriyoruz.

 • Cihazın tamirden sonra farklı bir servise gitmesi
 • Garanti etiketlerinin sökülmesi
 • Sıvı temasına maruz kalması

Anakart tamir süreleri

Anakart tamir işlemlerinde elimizden gelen en kısa sürede teslim etmek için çalışırız ancak kesin bir süre veremeyiz. Anakart tamirleri cihazın durumuna göre 2-7 gün arasında sonuçlandırılır. Bu süre hasarın boyutuna ve servis yoğunluğumuza göre artabilir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (13 yıldız verildi, ortalama: 4,23 / 5)

99 yorum “iPhone Anakart Tamirinde Yüksek Başarı Oranı”

 1. ergün dedi ki:

  selamlar elimizde ipad 4 var elma logosu geliyor birkaç saniye sonra kendini resetleyip tekrar logo geliyor biraz uğraştıktan sonra itunes moda almayı başardık fakat yazılım yüklerken 4014 hata kodu veriyor pil sıfır şu an elma logosu da gelmiyor fakat pc ye bağlandığımda ipad görüyor 3 farklı program denedik yinede yazılım atılmıyor yazılım atarken cihaz kendini resetliyor ve programlar hata veriyor anakart arızası var herhalde tamiri mümkünmü acaba teşekkürler

  1. FotoParca dedi ki:

   Ergün selam, dediğiniz gibi anakart arızası olma ihtimali yüksektir, arıza tespiti için ulaştırın kontrol edelim.

   1. ergün dedi ki:

    tamam hafta içi uğramaya çalışacağız

    1. FotoParca dedi ki:

     Ne zaman isterseniz.

   2. Atakan dedi ki:

    Merhaba Iphon 7 plus 128 anakart degistirsem imei numarasi degisiyomu ??

 2. Sude dedi ki:

  İyi gunler iphone 7 nin servis yok uyarisi cikti guncellemeyi geciktirmistim ve bi gun guncelleme yapilmadigi icin cihaz kullanim disidir uyarisi verdi ben de guncellemeyi yaptim bi sure duzeldi sandim ama ertesi gun servis uok uyarisi vermeye basladi tanidiklarim tarafindan referans gosterilen servise verdim 2 ay boyunca orda kaldi ana kartparcasi beklediklerini soylediler ben de en sonunda daha fazla bekleyemem dedim telefonu aldim bilincsiz bi kurcalanma oldugunu dusunmuyorum siz kurtarabilir misiniz maliyeti ne kadar olur

  1. FotoParca dedi ki:

   Sude merhaba, dilersen ulaştır kontrolünü sağlayalım. Teknisyen kontrolü ardından kesin bir fikir edinebiliriz.

 3. Alperen dedi ki:

  Merhabalar ıphone 7 plus suya maruz kaldıktan 10 dk sonra kapandı acılmıyor acaba bu yapılabilir mi yapılırsa maliyeti ne olur cevaplarsanız sevinirim iyi gunler

  1. Deniz Vurgun dedi ki:

   Merhaba Alperen, fiyat bilgisini bu şekilde vermek ne yazık ki mümkün değil. Servisimize geldiğinde daha net bir şeyler söyleyebilirim

 4. Onur Ulus dedi ki:

  Merhaba iPhone 6s denize düştü açılmıyor. Yardımlarınızi rica ederim

  1. Deniz Vurgun dedi ki:

   Tekrar selam Onur, yaşadıklarını okurken üzüldüm. Cihazını en kısa sürede bekliyorum ne kadar gecikirsek o kadar üzücü sonuçlarla karşılaşırız.

 5. Onur Ulus dedi ki:

  Merhaba, iphone 5s’im yere düştükten 20-30 dakika sonra açılmamaya başladı. Açmaya çalışınca ekranda apple logosu 1-2 saniye belirip yok oluyor, telefon açılmıyor. Şarjdayken de ekran hafiften açık siyaha dönüyor, kapalı diilmiş gibi ama görüntü, ses hiçbir şey yok.

  1. Deniz Vurgun dedi ki:

   Onur selamlar, cihazında anakart sorunu var diye tahmin ediyorum. Daha kesin konuşmak için cihazın servisimize gelmesi gerekmektedir.

 6. Hayri dedi ki:

  Merhabalar, iphone 5s’im yere düştükten 20-30 dakika sonra açılmamaya başladı. Açmaya çalışınca ekranda apple logosu 1-2 saniye belirip yok oluyor, telefon açılmıyor. Şarjdayken de ekran hafiften açık siyaha dönüyor, kapalı diilmiş gibi ama görüntü, ses hiçbir şey yok.
  Teşekkürler…

  1. Deniz Vurgun dedi ki:

   Hayri merhaba, cihazınız da anakart arızası mevcuttur tamiri mümkün. Servisimize ulaştırın gerekli incelemeyi yapalım.

 7. Caner dedi ki:

  Iphone 6 kullanicisiyim 1 yıl oldu daha alalı hic bir sorunu yoktu fakat dün cebimde alamadığım bir şekildi kapandı ne yaptıysam açamadım şarjı faulle yakındı sarja taktim sarj almıyor hic bir tuşu çalışmıyor kilit home tuşu reset denedim hic algılamadı bile 1 gün bekledim hala aynı hic seye tepki vermiyor ne yapmalıyım?

  1. FotoParca dedi ki:

   Caner merhaba, bu gibi durumlarda arıza tespiti yapmamız gerekiyor, ulaştır kontrol edelim.

 8. Gündüz dedi ki:

  Merhaba 7 plus 128 gb cihazım var cihazda servis yok diyor nasıl yardımcı olabilirsiniz

  1. FotoParca dedi ki:

   Gündüz merhaba, servis yok tamiri yapıyoruz, ulaştırırsan yardımcı oluruz.

 9. Hande dedi ki:

  Cihazim 6s ve aux kablosunu hoparlöre taktigim an kapandi ve tekrar acilmiyor sizce sorun nedir ve yapabilir misiniz

  1. FotoParca dedi ki:

   Hande merhaba, anakart kaynaklı bir arıza olabilir ulaştır kontrol edelim.

 10. Hatice Küçük dedi ki:

  Merhabalar, 6s Plus telefonum ünlem işaretile beraber “! Hatalı Servis” uyarısı veriyor. Destek ve teknik servisle görüşüldü, yeni yazılım yüklendi fakat telefonum “etkinleştirilemiyor” uyarısı verip açılmıyor. Destekteki arkadaşlar donanımla alakalı olabilir dediler. Sizin bu konuda bana bir yardımınız olur mu? Cihaza çöp muamelesi yapıyorlar, kurtarabilir miyiz?

  1. FotoParca dedi ki:

   Hatice merhaba, servis yok ve etkinleştirilemiyor hatalarının tamirini yapıyoruz, ulaştırın kontrol edelim.

 11. Murat dedi ki:

  İyi günler merhaba.Bende iphone 5s var.Elma logosunda kaldı.Yazılım atmaya çalıştığımda elma logosunda ve elma logosunun altındaki ince bar hiç ilerlemiyor bile öylece kalıyor.Düzeltilme olanağı var mıdır.Varsa fiyat olarak nedir?

  1. FotoParca dedi ki:

   Murat merhaba, kurcalanmadı ise tamir olanağı vardır, ulaştırın kontrol edelim.

 12. Emre dedi ki:

  Merhava 8 plus anakart guc devreleri agrizali tamiri mumkunmudur

  1. FotoParca dedi ki:

   Emre merhaba, tamiri mümkün olabilir ulaştırın kontrol edelim.

 13. hasan dedi ki:

  merhaba, iphone se telefonu pilinin değişimi için servise gönderdim. servis telefonumun çalışmadığını ve pil değişimi yapamayacaklarını söyledi. oysaki telefonumu çalışır vaziyette göndermiştim. apple merkeze konudan bahsettim inceleme başlattılar. beklemedeyim. neden böyle olmuş olabilir? 3 yıllık telefon.

  1. FotoParca dedi ki:

   Hasan merhaba, servisten gelen rapora göre hareket ediniz.

 14. mevlüt yılmaz dedi ki:

  ıphone 6 cihazım kapandı açılmıyor, şarja takıyorum şarj pili dahi görünmüyor. tamiri mümkün ise tahmini fiyatı ne olabilir? hemen bilgi verirseniz sevinirim.

  1. FotoParca dedi ki:

   Mevlüt merhaba, eğer kurcalanmadı ise tamiri mümkündür, ulaştırın kontrol edelim.

 15. gozdenur dedi ki:

  merhaba, benim iphone 7 anakart sıkıntısı var. telefomda sadece beyaz ekran apple logosu goruluyor. benim icin onemli olan 5 aylık bebegimin resimleri var. onları kurtarmak istiyorum. telefonum yapılmasada olur sadece resimlerim kurtarılsın. bu mumkunmu?

  1. FotoParca dedi ki:

   Gözdenur merhaba, önceliğimiz fotoğraflar olur ama kesin bilgiyi cihaz ulaştıktan sonra söyleriz.

 16. Alican GÜVEN dedi ki:

  İPhone X kullanıyorum AirPod kulaklıkla konuşma yapıyorum o sırada arkadan bir kişi daha aradığında tlf um donuyor kafayı yiyor mecburen şarjın bitmesini bekliyorum hiç bir uygulamayı kullanamıyorum tlf kapanıyor tekrar açtığımda düzeliyor bu sıkıntı neden olabilir ?

  1. FotoParca dedi ki:

   Alican merhaba, bunun bir çok sebebi olabilir, öncelikle yazılım atın düzelmez ise ulaştırın kontrol edelim.

 17. Hacer dedi ki:

  Merhaba 7 plus telefonumda şebeke yok sorunu alıyorum tamiri ne kadar tutar.

  1. FotoParca dedi ki:

   Haber merhaba, şebeke arızalarında arıza tespiti yapıp fiyat verebiliriz.

 18. Doğukan dedi ki:

  Merhabalar, herhangi bir fiyat listesi vermediğinizi görüyorum fakat yine de sormayı istiyorum. iPhone 7 anakart tamirinin ortalama ücreti nedir? Eğer tamiri mümkün değil ise değişim fiyatı nedir?

  1. FotoParca dedi ki:

   Doğukan merhaba, arıza tespiti yapmadan genel bir fiyat vermemiz mümkün değildir.

 19. Funda dedi ki:

  Merhaba 5c var telefonda elektirik ekran ses hiç bir şey yok telefoncuya götürdüm ayak üstü baktı anakart arızalı yılmaz çöpe atılır ancak dedi herşeyim telefonumda atmak istemiyorum bir şey yapılabilir mi ve fiyatı ne olur acaba bana bilgi verebilir misiniz lütfen ya

  1. FotoParca dedi ki:

   Funda merhaba, eğer kurcalanmadı ise ulaştır kontrol edelim.

 20. İbrahim dedi ki:

  Merhaba bende iphone 7 var elimden yere düştü 1-2 saniyeliğine ekran çalışıyordu sonra çizgiler çıktı birkaç saniye sonra tamamen kapandı ekran ama home tuşu basılıyordu birkaç saat sonra home tuşu da kilitlendi teknik ekibe götürdüm anakart problemi dediler ekranda çizik dahi yok anakartta bir parça değiştirmişler ama çalışmadı ekranı da değiştrmek lazım dediler ama izin vermedim ne yapmalıyım ??

  1. FotoParca dedi ki:

   İbrahim merhaba, bu gibi durumlarda cihaz servisimize gelecek ve arıza tespiti yapılacak, arıza tespiti ardından ne yapılması gerekiyorsa bilgi verilir.

 21. Ege dedi ki:

  Iphone 6s model telefonumun şarjı az kaldığı için her zaman olduğu gibi şarja taktım. Ancak şarjdan çıkarırken telefonumun kapandığını fark ettim. Açmayı denedim olmadı, hard reset denedim yine bir cevap gelmedi telefondan. Sorun neden kaynaklanabilir?

  1. FotoParca dedi ki:

   Ege merhaba, bunun bir çok sebebi olabilir, en sağlıklısı arıza tespiti yapıp bilgi vermemiz olacaktır.

 22. Ahmet can dedi ki:

  Merhabalar benim cihazımın ahizeden ne sese geliyor ne de gidiyor hoparlörü açtığımda ses geliyor ama gitmiyor arada sırada normal şekilde düzeliyor ama çoğunlukla bu sorunu yaşıyorum arkadaşın birine gösterdim işlemciden kaynaklandığını söyledi ve değiştirsem bile telefon kendini korumaya alabilir dedi yani kısacası çöpe at demek istedi sizde bunun çözümü var mı cevaplarsanız sevinirim teşekkür ederim

  1. FotoParca dedi ki:

   Ahmet merhaba, anakart arızası olabilir, arıza tespiti için ulaştırın bir kontrol edelim.

 23. Mehmet dedi ki:

  İphone 8 plus telefonumun ram i yandi tamiri mumkun deil anakart deisecek dendi serviste anakart tamiri veya ram tamiri

  1. FotoParca dedi ki:

   Mehmet merhaba, kurcalanmamış ise arıza tespiti için ulaştırın bakalım.

 24. Mustafa dedi ki:

  Merhabalar, iphone 6 işlemcisi arızalı yapılabilir mi?

  1. FotoParca dedi ki:

   Mustafa merhaba, kurcalanmamış bir cihaz ise arıza tespiti için ulaştırın bakalım.

 25. Ümran dedi ki:

  Merhaba ben ipone 6s kullanıyorum 3 gün oldu alalı ve bugün şarjı bitti kapandı ve dost saattir şarjda açılmıyor ne yapmam lazım ?

  1. FotoParca dedi ki:

   Ümran merhaba, bu gibi durumlarda arıza tespiti yapıp bilgi veriyoruz, ulaştırın kontrol edelim.

 26. Yusuf dedi ki:

  Abi merhaba benim iPhone 6s 32 GB var suya düştü sonra bir daha açılmadı servise götürdüm önceden ekranda çok küçük bi kırık vardı ondan dolaylı 2300 tl istediler bende bıraktım evde duruyor tamir edebilirmişsiniz ayrıca ben erzurumdatım size nasıl göndereceğim

  1. FotoParca dedi ki:

   Yusuf merhaba, her zaman şans vardır, ulaştır kontrol sağlayalım.

 27. Murat dedi ki:

  Hocam 6S 64 GB var servisten anakart değişimi ekonomik onarım olmayacağı için geri gönderildiği bildirildi. Suyla temas söz konusu acaba ücret ne kadar oluyor genelde eğer uygunsa göndermek isterin

  1. FotoParca dedi ki:

   Murat merhaba, sıvı teması olan cihazda arıza tespiti yapılması gerekir, ulaştırın kontrol edelim.

 28. Ismail dedi ki:

  Benim vodafone smart 7 plus telefonum var kapandı açılmıyor birkaç yere gösterdik anakart dedi birisi sizce tamir olurmu

  1. FotoParca dedi ki:

   İsmail merhaba, sadece Apple ürünlerine destek veriyoruz.

 29. Halil dedi ki:

  İphone 6s plus bir süre sonra kapanıyor acaba onarılırmı

  1. FotoParca dedi ki:

   Halil merhaba, kapanıp açılan bir cihazı kontrol etmeden fiyat vermemiz mümkün değildir.

 30. Salih dedi ki:

  İyi günler benim iphoneum da diot yanması var sorun çözülürmü

  1. FotoParca dedi ki:

   Salih merhaba, arıza tespiti yapıp bilgi verebiliriz.

 31. zekiye dedi ki:

  merhaba telefonum cok sert bir sekilde fırlatıldı . sonraasında acılmadı kesinlikle her yolu denedim olmadı sarj yeri takıldıgında asırı sıcak entegre bozulmus olsa bile ekranında gelmesi gerekmiyor muydu dustugunde yamuldu hafif ve yan tarafında biraz acılma var ne yapmalıyım

  1. FotoParca dedi ki:

   Zekiye merhaba, bu gibi durumlarda teknisyen cihazı kontrol eder ondan sonra tahmini bilgi verebilir.

 32. ayca dedi ki:

  merhaba,
  telefonum 6 plus , ekranı kırıktı fakat tekrar darbe aldığı için ekran değişimi yaptırmama rağmen telefon güncelleme ekranında kalıp fabrika ayarlarına geri dönme dahil izin vermedi.
  telefonun nand entegresini de değiştirmelerine rağmen konusurken hasar gördüğü için ses yolları da hasar gördüğünden düzeltme işlemi başarılı olmadı.
  bununla ilgili firmanızın önerebieceği bir tamir süreci olur mu?

  1. FotoParca dedi ki:

   Ayça merhaba, işlem görmüş bir cihaz olduğu için tamir şansımız zayıftır ama kontrol için ulaştırın bir bakalım.

 33. Şahin dedi ki:

  Tel ip7. Yüzde yüz ses entegre arızası. İşlem üçreti nedir acaba?
  İyigünler

  1. FotoParca dedi ki:

   Şahin merhaba, fiyatlar sekmesinde tamir fiyatlarımızı görebilirsin.

 34. Samira dedi ki:

  Merhaba bende telefonumu gece sarja taktim ve sabah kalktigimda acilmiyordu benim telefonumda 6s ve bana da anakarti yanmis dediler telefonum 8aydir (sözde) tamirde ve hala gelmedi acaba size gondersem bana yardimci olabilirmisiniz? Ve eger tamir ucreti durumumu asarsa geri gonderebilirsiniz degil mi??

  1. FotoParca dedi ki:

   Samira kurcalanmış bir cihaz için kontrol yapmadan bilgi veremiyoruz. Ulaştırın kontrolünü yapıp bilgi verelim.

 35. Tilbe dedi ki:

  Merhaba, iphone 6 plus’ı yere dusurdum ve telefon ekranının ust kısmı arka kasadan ayrıldı bir teknik servise goturdum anakart yanmıs cope atın dedi kesinlikle bir islem uygulanmadı daha once boyle bir sorunu cozdunuz mu acaba tamiri var mıdır fotografları kurtarabilir miyiz bu konuda yardımcı olabilir

  1. FotoParca dedi ki:

   Tilbe merhaba, anakart arızalarında arıza tespiti yapılması gerekiyor, ulaştırın tespit ardından bilgi verelim.

 36. Altan dedi ki:

  Merhabalar iphone 7 plus 255 gb cihazım kapandı açılmıyor ve cogu telefoncu da anakart bitmiş diye bir cevap alıyorum anakart fiyatınızı öğrenebilirmiyim?

  1. FotoParca dedi ki:

   Altan Bey anakart tamiri yapıyoruz ancak arıza tespiti yapılmayan bir cihaza fiyat veremiyoruz.

 37. Yusuf barlas dedi ki:

  Aynı sorunlarla bende karşılaştım yaklaşık 2 hafta önce iphone 6s bataryasıni değiştirdim ve 1hafta kullandıktan sonra şarjdan çıkardığımda ekran durup dururken karardı ce daha da açılmadı bataryasini tekrar değiştirdim ve sorun devam ediyor şarj alıyor gözüküyor ama açılmıyor sizce bunun sorunu nedir acaba bilgi verir misiniz ?

  1. FotoParca dedi ki:

   Yusuf Bey bu gibi durumlarda arıza tespiti yapılması gerekiyor, ulaştırın kontrol edip öyle bilgi verelim.

 38. mustafa dedi ki:

  merhaba,
  ıphone 8 cihazım video izlerken kendi kendine kapandı ve açılmıyor hard reset yaptım yine olmadı 1 saat şarjda tuttum yine açılmadı soğukta tuttuğumda elma figürünü gördüm ama yine kapandı
  sizce sorunu nedir size getirsem servis süresi ne kadardır?
  teşekkürler

  1. FotoParca dedi ki:

   Mustafa Bey bu tür durumlarda arıza tespiti yapıyoruz, yani önce arıza nedir onu bulup fiyat veriyoruz ondan sonra işleme alıyoruz. Ulaştırın kontrolünü sağlayalım.

 39. BARIŞ KARANLIK dedi ki:

  Merhabalar, iphone 5 cihazımın pilini üçüncü kez değiştiriyordum. ekranı açarken ekran sinyal kablolarını kontrolsüz olarak fazla zorladım. Kablolarda hasar görünmüyor ama kablonun takıldığı anakarttaki yuva zarar görmüş ve birkaç temas noktası kopmuş durumda. Anakart bu açıdan tamir edilebilir mi? Tamiratın astarı yüzünden pahalı hale gelir mi?

  1. FotoParca dedi ki:

   Barış Bey kurcalanmış ve bilinçsiz işlem yapılmış cihazlar için kontrol etmeden bilgi veremiyoruz, ulaştırın kontrolünü sağlayalım.

 40. Gökhan dedi ki:

  6s telefonun kapandı açılmıyor büyük ihtimalle yorumlarda dediginiz gibi anakart arızası mevcut anakart fiyatlarının minimum ve maksimum oranları nedir? Saygılar

  1. FotoParca dedi ki:

   Gökhan Bey anakart tamirlerinde minimum veya maksimum diye bir fiyat veremiyoruz, anakart tamirinin amacı ekonomik tamir yapmaktır ve cihazı kurtarmaktır.

 41. Enes dedi ki:

  Hayırlı akşamlar 8 plus cihazım vardı kasası cıhazın sol yukarı tarafından kasa az yamulmuştu ve arka camı kırıktı kasa değişimi yaptığımızda cihaz arama yapıyor ama ses gelmiyor sessiz al sessizden çıkar tuşu bozuktu onunda yenisini taktılar çalışmıyor ve çok rest oynuyor yerinde bunun üzerine ekrana basınca siyah siyah mürekkep izleri leri gelip kayboluyor bu neden kaynaklı olabilir

  1. FotoParca dedi ki:

   Enes Bey cihazda yamuk ve hasar var, bu durumda kontrol edilmesi gerekiyor. Kontrol etmeden bilgi vermemiz çok zordur.

 42. Enes dedi ki:

  7 plus ekran değişmi yaptık cihaza yeni ekran takıldığında whatsaptan yazıklıdığından mesela enes yazıyorsın (kfkepelenejj) bunun gibi yazıyor sonra kendi kendine arama yapıyor bu neyden kaynaklı olabilir

  1. FotoParca dedi ki:

   Enes Bey bu ekrandan kaynaklanabilir, kontrol edilmesi gerekiyor.

 43. eren dedi ki:

  ön cam ekranım kırıldı ne kadara maal olur

  1. FotoParca dedi ki:

   Eren ön cam değişimi fiyatlarınız fiyatlar sekmesinde bulabilirsin.

 44. İbrahim dedi ki:

  Telefonum düştü ekran kırıldı. 10 dakika sonra ekran çok ısındı. Ve anakart yandı. Sizce yapılabilir mi? Size göndereyim mi?

  1. FotoParca dedi ki:

   İbrahim Bey merhaba, böyle durumlarda anakart yandı demiyoruz, öncelikle arıza tespiti yapılacaktır. Çünkü ısınmayı sağlayan farklı parçalar olabilir.

 45. Hacer dedi ki:

  Yapılır ama dimi

  1. FotoParca dedi ki:

   Hacer Hanım arıza tespiti yapıp ancak öyle bilgi verebiliriz.

 46. Hacer dedi ki:

  Ana kart yanmış yapılır mı ?

  1. FotoParca dedi ki:

   Hacer Hanım anakart üzerinde bir çok bileşen vardır, arıza tespiti yapıp bilgi verebiliriz.

 47. Mert dedi ki:

  Anakartım kırıldı tamir ediyormusunuz?

  1. FotoParca dedi ki:

   Mert Bey anakart kırılması ciddi bir arızadır, incelenmesi gerekir.

 48. Mirhan dedi ki:

  Telefonu bir gece şaja taktım uyudum hiçbir sorunu yoktu sabah kalktığımda telefon hiçbir şekilde tepki vermiyordu açılmıyo telefonculara götürdüm anakartı yanmış çöp denildi tamir olasılığı varmıdır varsa ortalama fiyat nedir iphone 6

  1. FotoParca dedi ki:

   Mirhan merhaba, eğer verdiğiniz telefoncularda aşırı veya bilinçsiz kurcalanma yapılmadı ise tamir şansımız yüksektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir