FotoParca.com

iPhone ön cam değişimi yaptır 400tl tasarruf et

iPhone Anakart Tamirinde Yüksek Başarı Oranı

Yazılma tarihi yazan Kategori iPhone 26 Yorum

iPhone anakart tamiri anakart uzmanlığı gerektiren ve her telefon tamircisinin yapamayacağı teknik bir iştir. iPhone’unuz için anakart arızalarında yüksek başarı oranı ile tamir hizmeti vermekteyiz.

Neden anakart tamiri yapıyoruz ?

Anakart tamiri zor bir iştir ve bir çok teknik servis yapamaz. Arızalı cihazınızı anakart tamiri yapmayan bir teknik servise götürdüğünüzde bunun tamiri yapılamaz çöpe atın diyebilirler.

Her şeyden önce, gelişen ve değişen teknolojiye saygı duyuyoruz ve tüketicileri önemsiyoruz. Yaptığımız her başarılı tamirde gurur duyuyoruz. Daha yeşil bir dünya yaratma inancını taşıyan bir ekip olarak, cihazları tamir etmenin, dünyamızı çöp yığınına dönüşmekten koruduğuna inanıyoruz. Doğa için üzerimize düşeni yapıyoruz.

Tamirini yaptığımız anakart arızaları nelerdir?

Aşağıda sık karşılaşılan anakart arızaları belirtilmiştir. Bu arızalarda bilinçsiz kurcalanmamış cihazlar için tamir oranlarımız oldukça yüksektir.

Şarj entegresi arızası; yan sanayi şarj kablosu kullanmak, araçta şarj etmek, güç kaynağına bağlı kullanmak gibi durumlarda görülmektedir. Şarj süresi ve yüzdesi düzensizlik gösterir, şarja bağlı olduğu halde şarj etmez. Bunun gibi şarjla alakalı tüm sorunların kaynağı şarj entegresi olabilir.

Kullanıcı şikayetleri;

 • iPhone şarja takılı iken açılıp kapanıyor
 • Şarj olmuyor
 • Şarjı dengesiz çalışıyor
 • Şarj ediyor gösteriyor ama şarj olmuyor
 • Elmada kalıyor, elma gelip gidiyor
 • iPhone açılmıyor

Dokunmatik entegresi arızaları; arıza ekrandan kaynaklanmıyor ise, dokunmatiğin çalışmaması veya kendi kendine basması, arası sıraçalışması bu entegreden kaynaklanabilir.Tamir oranımız yüksektir.

Kullanıcı şikayetleri;

 • Dokunmatik kendi kendine basıyor
 • Ekran gidip geliyor
 • Dokunmatik çalışmıyor

Görüntü entegresi arızası; genellikle cihaz arka planda çalışır, ses vardır ama görüntü yoktur şeklinde kendini gösterir. iPhone modellerinde sıkça karşılaşılan bir arızadır ve tamir oranımız yüksektir.

Kullanıcı şikayetleri;

 • iPhone arka planda çalışıyor ama görüntü yok
 • iPhone ses var görüntü yok

Kamera entegresi arızası; kamera haricinde cihazın kamerayı yöneten entegrelerinde görülen arızadır. Bilinçsiz kurcalanmış ve sıvı teması alan cihazlarda sıkça görmekteyiz. Tamir oranımız yüksektir.

Kullanıcı şikayetleri;

 • Kamera karanlık gösteriyor
 • Kamera açılınca donuyor

Hafıza entegresi arızası; cihazın açılmaması veya hata vermesi durumunda kendini gösterir. Hafızayı okuyamayan cihaz açılmayacaktır. Bu arızanın tamirini yapıyoruz. Ayrıca hafıza entegresi değiştirerek kapasiteyi artırabiliyoruz. Bunun için iPhone hafıza yükseltme yazımızı okuyunuz.

Kullanıcı şikayetleri;

 • iPhone açılmıyor
 • iPhone açılıp tekrar kapanıyor
 • Yazılım yüklenmiyor
 • Hata kodu veriyor
 • iTunes 9, 21, 40, 4013, 4014 hatası veriyor

Baseband entegre arızası; şebeke sorunlu cihazlarda görülür. “Servis yok” veya “aranıyor” hatası alıyorsanız bu entegrenin değişimi yapılarak sorun gideriliyor.

Hücresel ağı kaybetmenize neden olur, cihaz aranıyorda kalır ve modem özelliğini görmez. Bu durumda bu entegrenin değişimi veya onarımı yapılabilir. Ciddi bir arızadır neredeyse tüm iPhone modellerinde görülür.

Kullanıcı şikayetleri;

 • iPhone servis yok hatası veriyor
 • iPhone aranıyorda kalıyor
 • iPhone şebeke çekmiyor
 • Hat gelip gidiyor

Wifi entegre arızası; wifi butonunun gri olarak kalmasına veya wifi ağlarına bağlanmada sorun yaşanmasına neden olur. Tamir oranımız yüksektir.

Kullanıcı şikayetleri;

 • Wifi butonu gri ve cihaz donma yapıyor

Ses entegre arızaları; özellikle iPhone 7 ve 7 Plus modellerinde çok sık karşılaştığımız bir arızadır. Ses gidip gelmez, hoparlör grileşir. Cihaz donma ve geç açılma yapar.

Kullanıcı şikayetleri;

 • iPhone ses gidip gelmiyor
 • Cihaz geç açılıyor
 • Mikrofon çalışmıyor

Anakart üzerindeki soket arızaları; genellikle bilinçsiz tamir gören cihazlarda görülmektedir. Ekran değiştirmeye çalışan kişi soketlere zarar verir ve kırar. Bu soketlerin tamiri anakart teknisyeni tarafından yapılır.

Sıvı temasında oksitlenen parçalar; diğer parçaların arıza yaratmasına neden olur. Sıvı teması gören cihazlarda oksitlenen bölgeler mikroskop altına anakart teknisyeni tarafından onarılabilir. Sıvı teması gören cihaza acilen müdahale edilmesi tamir şansımızı artırır.

Anakart tamirinde FotoParca.com garantisi

Yaptığımız anakart tamirlerine 6 ay garanti veriyoruz. Bu süreçte aşağıda belirtilen durumlar söz konusu olmadığı sürece hatalı parçayı ücretsiz olarak değiştiriyoruz.

 • Cihazın tamirden sonra farklı bir servise gitmesi
 • Garanti etiketlerinin sökülmesi
 • Sıvı temasına maruz kalması

Anakart tamir süreleri

Anakart tamir işlemlerinde elimizden gelen en kısa sürede teslim etmek için çalışırız ancak kesin bir süre veremeyiz. Anakart tamirleri cihazın durumuna göre 2-7 gün arasında sonuçlandırılır. Bu süre hasarın boyutuna ve servis yoğunluğumuza göre artabilir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (7 yıldız verildi, ortalama: 4,29 / 5)

26 yorum “iPhone Anakart Tamirinde Yüksek Başarı Oranı”

 1. FotoParca dedi ki:

  Altan Bey anakart tamiri yapıyoruz ancak arıza tespiti yapılmayan bir cihaza fiyat veremiyoruz.

 2. Altan dedi ki:

  Merhabalar iphone 7 plus 255 gb cihazım kapandı açılmıyor ve cogu telefoncu da anakart bitmiş diye bir cevap alıyorum anakart fiyatınızı öğrenebilirmiyim?

 3. FotoParca dedi ki:

  Yusuf Bey bu gibi durumlarda arıza tespiti yapılması gerekiyor, ulaştırın kontrol edip öyle bilgi verelim.

 4. Yusuf barlas dedi ki:

  Aynı sorunlarla bende karşılaştım yaklaşık 2 hafta önce iphone 6s bataryasıni değiştirdim ve 1hafta kullandıktan sonra şarjdan çıkardığımda ekran durup dururken karardı ce daha da açılmadı bataryasini tekrar değiştirdim ve sorun devam ediyor şarj alıyor gözüküyor ama açılmıyor sizce bunun sorunu nedir acaba bilgi verir misiniz ?

 5. FotoParca dedi ki:

  Mustafa Bey bu tür durumlarda arıza tespiti yapıyoruz, yani önce arıza nedir onu bulup fiyat veriyoruz ondan sonra işleme alıyoruz. Ulaştırın kontrolünü sağlayalım.

 6. mustafa dedi ki:

  merhaba,
  ıphone 8 cihazım video izlerken kendi kendine kapandı ve açılmıyor hard reset yaptım yine olmadı 1 saat şarjda tuttum yine açılmadı soğukta tuttuğumda elma figürünü gördüm ama yine kapandı
  sizce sorunu nedir size getirsem servis süresi ne kadardır?
  teşekkürler

 7. FotoParca dedi ki:

  Barış Bey kurcalanmış ve bilinçsiz işlem yapılmış cihazlar için kontrol etmeden bilgi veremiyoruz, ulaştırın kontrolünü sağlayalım.

 8. BARIŞ KARANLIK dedi ki:

  Merhabalar, iphone 5 cihazımın pilini üçüncü kez değiştiriyordum. ekranı açarken ekran sinyal kablolarını kontrolsüz olarak fazla zorladım. Kablolarda hasar görünmüyor ama kablonun takıldığı anakarttaki yuva zarar görmüş ve birkaç temas noktası kopmuş durumda. Anakart bu açıdan tamir edilebilir mi? Tamiratın astarı yüzünden pahalı hale gelir mi?

 9. FotoParca dedi ki:

  Gökhan Bey anakart tamirlerinde minimum veya maksimum diye bir fiyat veremiyoruz, anakart tamirinin amacı ekonomik tamir yapmaktır ve cihazı kurtarmaktır.

 10. Gökhan dedi ki:

  6s telefonun kapandı açılmıyor büyük ihtimalle yorumlarda dediginiz gibi anakart arızası mevcut anakart fiyatlarının minimum ve maksimum oranları nedir? Saygılar

 11. FotoParca dedi ki:

  Enes Bey cihazda yamuk ve hasar var, bu durumda kontrol edilmesi gerekiyor. Kontrol etmeden bilgi vermemiz çok zordur.

 12. FotoParca dedi ki:

  Enes Bey bu ekrandan kaynaklanabilir, kontrol edilmesi gerekiyor.

 13. Enes dedi ki:

  Hayırlı akşamlar 8 plus cihazım vardı kasası cıhazın sol yukarı tarafından kasa az yamulmuştu ve arka camı kırıktı kasa değişimi yaptığımızda cihaz arama yapıyor ama ses gelmiyor sessiz al sessizden çıkar tuşu bozuktu onunda yenisini taktılar çalışmıyor ve çok rest oynuyor yerinde bunun üzerine ekrana basınca siyah siyah mürekkep izleri leri gelip kayboluyor bu neden kaynaklı olabilir

 14. Enes dedi ki:

  7 plus ekran değişmi yaptık cihaza yeni ekran takıldığında whatsaptan yazıklıdığından mesela enes yazıyorsın (kfkepelenejj) bunun gibi yazıyor sonra kendi kendine arama yapıyor bu neyden kaynaklı olabilir

 15. FotoParca dedi ki:

  Eren ön cam değişimi fiyatlarınız fiyatlar sekmesinde bulabilirsin.

 16. eren dedi ki:

  ön cam ekranım kırıldı ne kadara maal olur

 17. FotoParca dedi ki:

  İbrahim Bey merhaba, böyle durumlarda anakart yandı demiyoruz, öncelikle arıza tespiti yapılacaktır. Çünkü ısınmayı sağlayan farklı parçalar olabilir.

 18. İbrahim dedi ki:

  Telefonum düştü ekran kırıldı. 10 dakika sonra ekran çok ısındı. Ve anakart yandı. Sizce yapılabilir mi? Size göndereyim mi?

 19. FotoParca dedi ki:

  Hacer Hanım arıza tespiti yapıp ancak öyle bilgi verebiliriz.

 20. Hacer dedi ki:

  Yapılır ama dimi

 21. FotoParca dedi ki:

  Hacer Hanım anakart üzerinde bir çok bileşen vardır, arıza tespiti yapıp bilgi verebiliriz.

 22. Hacer dedi ki:

  Ana kart yanmış yapılır mı ?

 23. FotoParca dedi ki:

  Mert Bey anakart kırılması ciddi bir arızadır, incelenmesi gerekir.

 24. Mert dedi ki:

  Anakartım kırıldı tamir ediyormusunuz?

 25. FotoParca dedi ki:

  Mirhan merhaba, eğer verdiğiniz telefoncularda aşırı veya bilinçsiz kurcalanma yapılmadı ise tamir şansımız yüksektir.

 26. Mirhan dedi ki:

  Telefonu bir gece şaja taktım uyudum hiçbir sorunu yoktu sabah kalktığımda telefon hiçbir şekilde tepki vermiyordu açılmıyo telefonculara götürdüm anakartı yanmış çöp denildi tamir olasılığı varmıdır varsa ortalama fiyat nedir iphone 6

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir