FotoParca.com

iPhone ön cam değişimi yaptır 400tl tasarruf et

iPhone 7 ve 8 Home Butonu Değişimi Neden Yapılamıyor?

Yazılma tarihi yazan Kategori iPhone 99 Yorum

iPhone 7 ve 7 Plus, iPhone 8 ve 8 Plus Home butonu bozulduğunda farklı bir buton ile değiştirilemiyor. Home butonu kırıldığında veya çalışmadığında garantiniz var ise Apple Genius Bar a gitmek zorundasınız. Garantiniz yok ise çalışmayan bir home butonu ile baş başa kalırsınız.

Güncelleme: Önümüzdeki günlerde 7,8 ve Plus modellerinde home buton değişimi yapabileceğiz ancak sadece tıklama işlevi görecektir. Çalışmalarımız devam ediyor, buradan bilgi verilecektir.

Müjde! Artık home buton değişimi yapıyoruz, sadece tıklama görevi gören home butonları stoklarımızdadır, servisimizden destek alabilirsiniz.

Parmak izi okuma özelliği ile 2013 yılında iPhone 5s çıktığında tanışmıştık. Home buton üzerindeki parmak izi okuma anakarta entegre olduğu için home buton değiştikten sonra parmak izi özelliği çalışmıyor ancak tıklama özelliği çalışıyordu.

iPhone 7 ve 7 Plus, iPhone 8 ve 8 Plus modellerinde bu özellik bir adım daha ileri taşınmış gibi görünüyor. Butonun değiştirilmesi veya kablosunun hasar görmesi durumunda düğme tamamen işlevsiz hale geliyor. Asistive Touch özelliğini kullanabilirsiniz ancak işe yaramaz bir home butonunuz olur.

iPhone 7 ve 8’i farklı kılan özellik nedir?

iPhone 7 yi Türkiye’de ilk söktüğümüzde home butonun çıkarılabilir olduğuna sevinmiştik yani bozuk olan bir düğmeyi diğer modellerde olduğu gibi değiştirebileceğimizi düşündük. Ancak ilerleyen zamanlarda karşılaştığımız arızalarda maalesef buton değişimi yapılamadığını öğrendik.

Şirket iPhone’un belirli parçalarının değiştirilmesini engellemek için yazılım kilitleri kullanıyor. Özellikle iPhone 7 ve 8 home tuşu özel servisler tarafından değiştirilemiyor. Bu durum, gelecekte Apple ürünlerinin tamir edilebilirliği ve tamir endüstrisinin geleceği hakkında soruları ortaya çıkarır.

Apple daha önce Hata 53 kodu ile home butonu değişimini engellemek istemiş ancak aldığı yoğun şikayet üzerine bir güncelleme yayınlayarak bu sorunu çözmek zorunda kalmıştı.

Bunun bir faydası var; iPhone 7 ve 8’i sağlam bir home butonla donatarak düğmeyi daha dayanıklı hale getirmek istenmiş olabilir. Önceki modellerde karşılaştığımız gibi ezilme ve yıpranma daha zor olacak. Ancak butonun  basma ve parmak izi okuma özellikleri yazılımla kontrol edildiği için anakarta entegre durumdadır.

Elbette bu yazılım kilidi Apple dışında bir teknik serviste tamir yapılmasını engellemek için yapılmış olabilir. Güvenlik açısından bakıldığında mantıklı görünüyor. Ancak bu, garantisiz kullanıcıları ve özel servisleri zor duruma sormaktan başka bir şey değildir.

Home butonu bozulduysa ne yapılacak

Bir darbe sonucu home buton bozuldu ise bu size biraz pahalıya mal olabilir. Türkiye’de Apple servisi sadece home butonu değiştirmiyor, komple ekranı değiştiriyor. Ekran değişim fiyatları ise; iPhone 7 ve 8 için 629 TL, iPhone 7 Plus ve 8 Plus için 719 TL dir. Ayrıca kasada ezik olmaması ekran değişimine uygun olması gerekiyor.

Servisimizde yapılan ekran değişimlerinde home butonu çalışıyor

Güzel haberlerde var, iPhone 7 ve 7 Plus, iPhone 8 ve 8 Plus home butonu sökülebilir yani ekran değişimlerinde home butonu yeni ekrana aktarılabiliyor.

Servisimizde yapılan ekran ve ön cam değişim işlemlerinde orijinal home butonu yeni ekrana aktarıldığı için çalışmama gibi bir durum söz konusu değildir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (4 yıldız verildi, ortalama: 4,00 / 5)

99 yorum “iPhone 7 ve 8 Home Butonu Değişimi Neden Yapılamıyor?”

 1. FotoParca dedi ki:

  Eyüp merhaba, yapılabilir ancak bundan emin olmak için cihazın teknisyen tarafından kontrol edilmesi gerekir.

 2. FotoParca dedi ki:

  Tayyip merhaba, sıvı etiketleri kırmızı ise Apple garanti dışı bırakmış olabilir, ciddi bir arıza olduğunu düşünmüyorum, kontrol edip bilgi verebiliriz

 3. eyüp dedi ki:

  ipone 7 benim home tuşu parmak izi çaliyor ama çift tık görevi görmüyor yapilabilirmi çift tık

 4. Tayyip dedi ki:

  Telefon 7 plus daha 3 aylık titreşimi bozulmuştu garantiye gönderdim ama sıvı TEMA’sı olduğu için garantiye girmez dediler 3200 fiyat la sıfır telefon veririz dediler üstüne telefon geldi ki home tuşu çalışmıyor ne parmak izi okuyor ne basıyor artık bu garantiye de girmicek ne yapmalıyım lütfen açıklayıcı birşey yazarmısınız?

 5. FotoParca dedi ki:

  Uğur merhaba, parmak izinin geri dönüşü yoktur, home tuşu değişimi yapılabilir.

 6. Uğur AVCI dedi ki:

  Merhabalar,
  Iphone 7+ kullanıcısıyım. Home tuşu kendiliğinden kırıldı. Dolayısıyla tuş ve (telefonun en sevdiğim özelliği olan) touch id çalışmıyor. Telefon apple türkiye garantili olmasına rağmen “fiziksel hasar” gerekçesiyle ücret talep ediyorlar. (1250 TL) Tavsiyeniz var mıdır ne yapmalıyım?
  Teşekkürler

 7. FotoParca dedi ki:

  Muhammed merhaba, fiyatlar sekmesinde görebilirsiniz.

 8. muhammed ihsan yücel dedi ki:

  iphone 7 telefonumun home tusu kirildi eziklik oldu calismiyor tamiri varmi fiyati nekadar olur

 9. FotoParca dedi ki:

  Mehmet Bey biz artık home buton değişimi yapıyoruz, parmak izi çalışmıyor ancak tıklama görevi görüyor.

 10. Mehmet dedi ki:

  Merhaba iphone 7 plus telefonum var home tuşunun ustu koptu suan çalışmıyor 3 ay garantisi var apple servise versem ücret talep ederler mi veya dışarda home tusu tamiri olurmu

 11. FotoParca dedi ki:

  Hakim merhaba, yazımızı detaylı okuyabilirsiniz.

 12. Hakim katkay dedi ki:

  Slm öncelikle iyi günler benim iPhone 7 telefonum var home tuşu çalışmıyor

 13. FotoParca dedi ki:

  İsmail Bey, komple ekran değişiminde çalışması için Apple yetkili servisinde yaptırmanız gerekmektedir. Cihaz Amerika dan alındı ise Türkiye den destek alamazsınız. Yani Türkiye de bunu yaptırmanız şimdilik mümkün değildir.

 14. FotoParca dedi ki:

  Enes Bey tamiri yapılabilir ancak kontrol edilmesi gerekiyor, ulaştırın kontrol edelim.

 15. İsmail DEMİR dedi ki:

  İphone 7 Plus kullanıcısıyım ABD den geldi telefonum. Home tuşu şarjdayken düşme sonucu flex yırtılıp home tuşu yerinden çıktı. Doğal olarak home tuşu çalışmıyor araştırdığım kadarıyla sadece home tuşu tamiri yapılamıyor yapılsa bile parmak izi çalışmayacakmış. Onun yerine komple ekran değişimi yapıldığında oluyormuş. Benim burada sormak istediğim
  1. soru şu ekran değişimi yapıldığında home tuşu çalışacak mı?
  2. sorum da Apple servisi aradığımda bunun Ekran değişimi yapılamacayacağı çünkü ABD den geldiği için içindeki parçalar Türkiye için üretilmiş parçalarmış.
  Son olarakta eğer ki ekran değişimi yaptığınız da home tuşum çalışır, parmak izim çalışır mı ve uyumlu olur mu?

 16. Enes dedi ki:

  Merhaba.iphone 7 plus home tuşunun ekran filminin altındaki flexi yırtıldı ekranı kaldırmaya çalışırken.bu flexin tamiri ve ya değişimi mümkün mü?

 17. FotoParca dedi ki:

  Cem Bey yakın zamanda olacaktır, takipte kalınız.

 18. Cem Ş. dedi ki:

  Merhabalar home tuşu değişimi için son güncel durum nedir? Ne zaman değişimlere başlamayı düşünüyorsunuz?

 19. FotoParca dedi ki:

  Coşkun Bey kamera camı değişimi yapıyoruz.

 20. Coşkun dedi ki:

  iPhone 7 kamera lensinde çizikler var lens değişim yapıyormusunuz

 21. FotoParca dedi ki:

  Mete merhaba, home tuşu için tamir yapılması gerekebilir, öncelikle arıza tespiti yapılıp home butonu için bilgi verebiliriz.

 22. Mete dedi ki:

  iphone 7plus home tuşu çalışmıyor geri yükleme yaptıktan sonra ana ekran düğmesi ile yükseltin ekranında kaldı bunu geçmek için ne yapılabilir şimdiden teşekkürler cevabınız için

 23. FotoParca dedi ki:

  Burak Bey parmak izinin geri dönüşü olmayabilir, sıvı temasında nerenin zarar gördüğünü bilmemiz gerekiyor. Bunun için arıza tespiti yapıp bilgi verebiliriz.

 24. Burak çakar dedi ki:

  Ayrıca 1 yıldan fazladır home tuşu bozuk kullanıyorum. Tuşla beraber titreşim bozulmuştu açıp içini temizledim bazı yerlerde oksit oluşmuştu. Titreşim geldi telefonda herhangi bir sıkıntı yok sadece home tuşu hata veriyor etkinleştirilemedi diyor ne yapabiliriz?

 25. Burak çakar dedi ki:

  Telefonu açtıktan sonra “bu iphone da touch id etkinleştirilemiyor” bildirimi geliyor 7 plus kullanıyorum suya sokmuştum home tuşu çalışmıyor assistive touch kullanmak zorunda kaldım. Tekrardan home tuşunun ve parmak izi oluyucunun çalışması için ne yapmalıyım. Ayrıca yurt dışından alıp pasaporta kaydettirdiğim için garantisi yok. Geri dönerseniz çok sevinirim.

 26. FotoParca dedi ki:

  Cem Bey fleksin tamir ihtimali vardır ancak görmek gerekiyor.

 27. Cem Şahin dedi ki:

  Merhabalar, orjinal home tuşumun flexi hasar görmüş, flex tamiri yapıyor musunuz?

 28. FotoParca dedi ki:

  Duygu Hanım biz komple ekran değişimi yaptığımızda home butonunu değiştiremiyoruz, değiştirsek dahi çalıştıramıyoruz, bunu sadece Apple yapıyor. Yazımızda bununla alakalı detaylı bilgi var.

 29. Duygu dedi ki:

  Peki komple ekran değişiminde sorun ortadan kalkacakmı? Bu işlemi siz ne kadara yapıyorsunuz?

 30. FotoParca dedi ki:

  Duygu Hanım Apple sadece home buton değişimi yapmıyor, home buton sorunlarında komple ekran değiştiriyor. Haklısınız ekran değişmesine gerek yok ama Apple böyle çalışıyor.

 31. Duygu dedi ki:

  Bi önceki yorumda modeli yazmayı unutmuşum 8 plus telefon

 32. Duygu dedi ki:

  Merhaba home tuşumuz kırıldı maalesef. Iphone komple ekran değişimi için 1200 tl istedi. Ekran değişse home tuşu çalışırmı? Çalışımaz ise neden ekran değişelim dediler. Eğer çalışmicaksa zaman içinde bu bize bi zorluk Çıkarırmı? Teşekkürler

 33. FotoParca dedi ki:

  Yunus Bey merhaba, kullandığımız ekranlar orijinal olup değişimden sonra eskisi gibi oyun oynamaya devam edebilirsiniz.

 34. Yunus emre dedi ki:

  Merhabalar sizi internette araştırma yaparken buldum.Çok iddialı ve güvenilir olduğunuzu farkettim ve yazmak istedim.İphone 7 Plus ekranımın home tuşu flex film yırtıldı bunun onarımı için normal bir tamircide orijinal diye satılan çakma ekran taktırdım.Telefonun kullanımında hiçbir sıkıntı YÖK.Ama yüksek çözünürlüklü oyunlar oynadığım için orjinal ekranın yerini tutmuyor.Eski orjinal ekranım bende bunu size fotoğrafla ulaştırsam tamir edilme olasılığı olup olmadığını öğrenebilirsiniz? Şimdiden teşekkür ederim iyi çalişmalar.

 35. FotoParca dedi ki:

  Nurullah Bey bu durumda butonun kontrol edilmesi gerekir, cihazın daha önce tamir görüp görmemesi önemlidir. Arızanın tamir edilip edilemeyeceği kesin değildir.

 36. Nurullah dedi ki:

  merhaba. iphone 7 parmak izi çalışıyor ancak tuşa bastığımda işlemiyor. tamir edilebilir mi?

 37. FotoParca dedi ki:

  Mustafa Bey merhaba, home butonuna giden kablo ekranın arka ışığına bağlıdır, çoğu zaman arka ışık değişimi yaparak bu sorunu çözüyoruz. Dilerseniz ulaştırın kontrolünü sağlayalım.

 38. mustafa or dedi ki:

  Merhaba. bugün iç kulaklık değişimi için iphone 7 telefonumu servise verdim. döndüğünde home button çalışmıyordu. sağda bulunan lcd flex kablolarından birini koparmış. home tuşu sağlam, böyle bir durumda yalnızca ekran değişir ve home tuşu yeni ekrana aktarılırsa çalışmaya devam eder mi acaba? cevabınız için teşekkür ederim.

 39. FotoParca dedi ki:

  Ramazan Bey merhaba, sıvı temasından dolayı sorun yaşıyorsunuz, garanti dışı kalacaktır. Servise bir şey söylemenize gerek yok zaten teknisyen bunu görecektir.

 40. Ramazan dedi ki:

  Merhaba ben 3 gün önce telefonumu saatlerce sıvı temasında bulundurdum ve home tuşum işlevini yitir di bir saat sonra çalıştı ardından parmak okuyucu bozuldu şimdide titreme var dokunduğumda ama ana ekran tuşuna bastığımda geçikme oluyor ve assivtive touch acık şuan garantim var ve garantiye sıvı teması olduğunu söylemelimiyim şimiden teşekkürler model iphone 7

 41. FotoParca dedi ki:

  Ekran değişimi yapıyoruz ancak home butonunuz çalışmıyor ise ilerde sorun yaratacaktır. Fiyatlarımız şu sayfadadır. https://www.fotoparca.com/tamir-fiyatlari/iphone-tamir-fiyatlari

 42. Yalçın dedi ki:

  Sadece ekran değişimini sizin yapıp yapamayacağınızı öğrenmek istemiştim kusura bakmayın

 43. FotoParca dedi ki:

  Yalçın Bey önceki cevabımda ve yazımızda belirttiğimiz gibi home butonu değişimi YAPILAMIYOR. Yetkili servis bu işlemi ekran değişimi ile birlikte yapıyor.

 44. Yalçın dedi ki:

  Hızlı şarj bitme sorunu şimdiye kadar bir kez oldu şuan yok gibi ekran değişimi ile home tuşu tamamen eski haline dönüyor mu ne kadar ücrete yapıyorsunuz

 45. FotoParca dedi ki:

  Eğer kırıldıktan sonra home butonu üzerinde ısınma oldu ise şarjı etkileyen faktör bu olabilir. Şarj halen hızlı bitiyor ise home butonunun değişmesi gerekir. Türkiye Apple dan destek alabiliyorsanız yardım almanızı tavsiye ederim çünkü home butonu değişimi yapılamıyor.

 46. Yalçın dedi ki:

  Teşekkürler kırıldıktan sonra home tuşu ısınmaya başladı ara sıra soğuyup tekrar ısındı şuan ısınma yok akşam kırıldıktan iOS 11.4 güncellemesini yaptım onunla ilgili olabilir mi

 47. FotoParca dedi ki:

  Yalçın Bey merhaba, iPhone 7 ve sonrası modellerde home butonu değişimi yapılamıyor, yapılsa dahi hem parmak izi hemde TIKLAMA özelliği çalışmıyor. Daha önce home butonunun şarjı etkilediğini gördük ancak home butonunun şarjı hızlı bitirdiğinden emin olamayız.

 48. Yalçın dedi ki:

  iPhone 7 home tuşum kırıldı şimdilik assesive touch la idare ediyorum ancak şarjının hızlı bittiğini farkettim tuştan kaynaklı mıdır yoksa farklı bir sorun mudur ? bir de diğer sayfalar home tuşu değişimi yapacaklarını sadece parmak izi okuyucusu çalışmayacağını söylüyorlar bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

 49. FotoParca dedi ki:

  Kemal Bey telefonunuzu Apple’a göndermeden önce arayıp durumu anlatın. Bunu kaldırabileceklerini düşünüyorum.

 50. Kemal dedi ki:

  Öncelikle merhaba.iphone 7 plus kulanıcısıyım
  Ben sınırlama parola şifremi unuttum bundan dolayı telefonuma format atamıyorum telefonum garantili servise Yolasam ne gibi sonuç alabilirim
  Yardımcı olduğunuz için şimdiden teşekürler

 51. FotoParca dedi ki:

  Enes Bey merhaba, sıvı teması alan bir cihaz için acilen müdahale edilmesi gerekir.

 52. Enes dedi ki:

  Merhaba iPhone 7 Plus kullanıcısıyım. Telefonum yağmurun altında ıslandı ve ana ekran düğmesi çalışmıyor ama parmak izimi okuyor. Ne yapmam gerekiyor.
  Telefonumun garantisi var.

 53. Enes özmen dedi ki:

  Merhaba iPhone 7 Plus kullanıcısıyım. Telefonum yağmurun altında ıslandı ve ana ekran düğmesi çalışmıyor ama parmak izimi okuyor. Ne yapmam gerekiyor.

 54. FotoParca dedi ki:

  Ufuk merhaba, yazımızda da belirttiğimiz gibi home tuşu değişimi yapılamıyor ancak ses açma tuşu için şu sayfadan fiyat bilgisi alabilirsiniz. https://www.fotoparca.com/tamir-fiyatlari/iphone-tamir-fiyatlari

 55. Ufun dedi ki:

  Merhaba kolay gelsin bi tane iphone 7 alicam home tuşu çalışmıyor ve ses açma kısma tuşu çalışmıyor maliyeti nedir ?

 56. FotoParca dedi ki:

  Nur Hanım home tuşundaki çatlak garanti kapsamına girmeyecektir ama yine bir şansınızı deneyebilirsiniz.

 57. Nur dedi ki:

  Merhaba 7 kullanıcısıyım home tuşum çatlak gibi görünüyor ama hiçbi düşme falan olmadı garanti kabul eder mi

 58. FotoParca dedi ki:

  Kubilay Bey, garantisi var ise ekran değişimi yapacaklardır.

 59. Kubilay baş dedi ki:

  Iphone 7 home tuşu bozuldu cihazda düşme kırılma falan yok kendiliğinden oldu garantiden değiştirilebilir mi ?

 60. FotoParca dedi ki:

  Mehmet Bey model nedir? Tekrar güncelleme yaptınız mı?

 61. mehmet badem dedi ki:

  bilgisayardan güncelleme yapıyordum baglantu koptu dedi böyle kaldı home tuşu çalışmıyor cihazımı nasıl açarım

 62. FotoParca dedi ki:

  Mehmet Bey iPhone 7 modeli ise farklı bir home tuşu takıldığı zaman çalışmayacaktır.

 63. Mehmet dedi ki:

  Mrh benim cihazdım düşme sonucunda baya hasar alarak kuruldu ve home tuşu fleksi kopmuş servise götürdüm ama cihazın sıfır fiyatı ücret çıkardılar değişim icin başka bir home tuşu takılsa parmak izsiz çalışma durumu yokmudur

 64. FotoParca dedi ki:

  Sinan Bey merhaba,
  Aslında böyle durumlarda bunu çok basit bir şekilde çıkarabiliyoruz. Home tuşu ile sim yuvasının bir bağlantısı yoktur. Götürdüğünüz servis cihazın içini açarak mı çıkardı. Eğer böyle yaptıysa home tuşuna zarar vermiş olabilir.
  Açan kişi iPhone teknisyeni değilse zarar vermiş olma ihtimali çok yüksektir. Ayrıca kendiliğinden düzelme gibi bir durum söz konusu olamaz.

 65. Sinan Arslan dedi ki:

  Merhaba,
  iPhone 7 Plus kullanıyorum. Geçen gün sim kart yuvasına direkt olarak sim kartı taktım yanlışlıkla. Ara aparatı kullanmadım dalgınlıkla. Özel servise götürdüm çıkartmak için fakat bu defa home tuşu çalışmadı.
  1- sim kart yuvası ile home tuşunun herhangi bir elektronik devre yakınlığı var mı ?
  2- kendiliğinden düzelir dendi ? Düzelir mi ? Yapacak Anakart arızası veya işlemci arızası olsa assistiveTouch otomatik çıkar ve home tuşunun yakınına yerleşir dediler doğru mudur ?

 66. FotoParca dedi ki:

  Necati Bey maalesef bu tür bir tamiri yapmıyoruz.

 67. Necati etsoy dedi ki:

  Ekran değişti ve home tuşu filmi yırtıldı yapılabilirmi

 68. FotoParca dedi ki:

  Nedim Bey kırılma garanti kapsamına girmez bu nedenle Apple yardımcı olmaz. Ücretli işlem yapabilir.

 69. Nedim dedi ki:

  İyi günler Home tuşu basmaktan kırıldı cihazım garantili ne yapmam gerekiyor

 70. FotoParca dedi ki:

  Emrah merhaba home tuşu koptuysa parmak izi tamiri maalesef mümkün olmuyor. Yapılacak bir şey yoktur.

 71. emrah dedi ki:

  Merhaba
  İphone telefonun home tuşu maalesef yırtıldığı yanlış teknik servise götürdüğümüz için oldu.Biz bilgileri kurtardık falan ama home tuşu devre dışı ve kapanırsa açılmayacak home tuşu olmadığı için yeni bir home tuşu takarsak parmak izi nasıl olur ve ya çalışırmı bu konu hakkında bilgi alabilirmiyim

  teşekkürler

 72. FotoParca dedi ki:

  Muhammet Bey home tuşu önemlidir, güncelleme geldiğinde veya kurulum yapmak istediğinizde cihazı kurulum aşamasından çıkaramazsınız. Bu nedenle almanızı tavsiye etmem.

 73. Muhammet dedi ki:

  Merhaba yurtdışından iphone 7 alacam ancak hometuşu calişmadıgını soyledi ve ararken sadece höparlörden konusabilecegimi soyledi. Bunlar tamir edilebilir mi edilebilir ise kaça mal olur. Hometuşu yerine başka bir işlev yani ekrana bi daire cikip ordan yönlendirdigini soyluyor. ama ben hometuşunu kullanmak istiyorum Cevabınız için şimdiden teşekkurler.

 74. FotoParca dedi ki:

  Veysel home tuşu önemlidir çünkü bu çalışmaz ise cihaz kurulum aşamasında kalır. Bunun için bir kontrol edip ona göre detaylandırsak daha sağlıklı olacaktır.

 75. Veysel dedi ki:

  Merhabalar ıphone 7 alıcam arkadaşımdan telefonun ;
  LCD Erkan değişicek
  Ön kamera filmi değişecek
  Bide home tuşu var ama nasıl söyliyeyim home aparatının basılan tuşu yok parmak izini okuyuşumuz tuş yok düşmüş bunların hepsi ne kadara patlar acil yardım edin lütfen parmak izinin çalışmama durumu var mı acaba ?

 76. FotoParca dedi ki:

  Tunç Bey ekran değişimlerinde home butonu ekrana aktarılır, eğer servis home butonuna zarar verdiyse veya değiştirdiyse çalışmayacaktır.

 77. Tunç dedi ki:

  Merhaba İyi çalışmalar.
  İphone 7 cihazımın ekranı kırıldı özel serviste ekran değişti değişim sonrasında home tuşu çalışmadı. Çalışmamanın sebebi ekranın orijinal olup omaması ile alakalı olabilimi? Problemin çözümü varmı ve ücreti halkımda mail ile bilgi alabilirmiyim.

 78. FotoParca dedi ki:

  Home tuşunun ekranla alakası yoktur, ekran değişiminde yeni ekrana aktarılması gerekir. Kontrol etmeden bir şey söylemek yanlış olur ama teknisyen hatasına benziyor.

 79. görkem cem dedi ki:

  PEKİ ARIZA YENİ EKRANIN KÖTÜ OLDUĞUNDAN DOLAYIMIDIR YOKSA SERVİS HATASIMIDIR SİZCE ?

 80. FotoParca dedi ki:

  Merhaba, eğer home tuşu bölgesindeki bir kırıktan dolayı home tuşu zarar gördüyse arıza yapabilir. Ama home tuşunda bir zarar yok ise ekran değişiminden sonra, servis home tuşunu değiştirdiyse veya zarar verdiyse çalışmayacaktır.

 81. görkem cem dedi ki:

  2 ay önce telefonumun ekranı kırıldı bende bugun ekran değişimi yaptırdım özel firmada, home tusum çalışıyordu vermeden önce ancak ekran değişiminden sonra çalışmamaya başladı sorun değişen ekranın kablosunda diyor telefon şirketi ne yapmalıyım acaba ?

 82. FotoParca dedi ki:

  Muhammed Bey şanslıymışsınız, umarım tekrar sorun yaratmaz.

 83. Muhammed dedi ki:

  Kendiliğinden düzeldi fakat Önerim suya dayanıklı diye çok mecbur olmadıkça sıvıyla temas ettirmeyin tesadüfün böylesi apple müşteri hizmetleriyle konuşurken bastım home tuşuna düzeldi 🙂

 84. FotoParca dedi ki:

  Muhammed Bey home butonunda bir sorun görünüyor, kontrol edilmesi gerekir.

 85. Muhammed dedi ki:

  Parmak izi çalışıyor fakat anasayfayı açmıyor iPhone 7

 86. FotoParca dedi ki:

  Nurullah Bey yurt dışı cihazlar sınırlı garanti kapsamındadır, Türkiye’de garantisi geçerli olmayabilir veya süresi dolmuş olabilir. Home butonunda bir hasar var ise maalesef geri dönüşü olmuyor. Arıza tespiti yapılarak kontrol edilmesi gerekir.

 87. Nurullah dedi ki:

  iPhone 7 telefonum var yurt dişi 3 ay garantisi var fakat Türkiye’de servise götürdüm bunun yurt dışında geçerli olduğunu burada bir işlem yapılamayacağını söylediler orta tuş ve parmak izi çalışmıyor

 88. FotoParca dedi ki:

  İlker Bey şimdilik bunun tamiri mümkün değildir, bu nedenle yardımcı olamıyoruz.

 89. Ilker kose dedi ki:

  HAYIRLI GUNLER IPHONE 7 aldim home butonu bozuktu dalginligima geldi ve telefonu sifirladim simdi baslatmak icin home butonuna basin diyor nasil yapacagim?

 90. FotoParca dedi ki:

  Erkan Bey servisin yaptığı bir hata olabilir, öncelikle kontrol edilmesi gerekiyor. Butonda bir hasar var ise maalesef geri dönüşü yoktur. Ulaştırırsanız kontrolden sonra kesin bir şey söyleyebiliriz.

 91. Erkan dedi ki:

  İyi günler benim iphone 7 cihazım düşürdüm ekranı kırıldı özel serviste yaptırdım bu seferde hıme tuşu ben bir sefer basıyorum o 3/4 sefer kendisi basıyor bunun için ne yapmam gerek

 92. FotoParca dedi ki:

  Abdulkadir Bey kasada ezik yok ise ve ekran kırık ise yetkili servis ekran değişimi için ücret talep edecektir. Ekran değişimi ile home tuşuda düzelecektir.

 93. Abdulkadir dedi ki:

  İyi günler az önce telefonum 5 6 kere kapndı açıldı ve home tuşunu servise gönderin dedi assive touch ile kullanabiliyorum bundan 2 ay öncede ekran cebimde çatlama yaptı servis e göndersem home tuşunu yapabilirlermi ? Masraf isterlermi grantisi daha 22 ay var yardımcı olursanız sevinirim g mail den haber bekliyorum

 94. FotoParca dedi ki:

  Furkan Bey yazımızda belirtildiği gibi iPhone 7 modellerinde home tuşu değişimi yapılamıyor ancak garantisi devam ediyor ise farklı bir yöntem uygulanarak sorun çözülür. Bunun için detaylı e-posta gönderdim.

 95. Furkan dedi ki:

  İyi gunler
  2. El olarak iphone 7 aldim ve aldigimda home tusu bozuktu ekran degisimi de yapilmis daha once telefona o sirada dediginiz gibi home tusu degistirilmis olabilir ve o yuzden calismiyor olabilir sormak istedigim soru apple teknik servisi garantisi olmayan telefonu ucret karsiligi bu tusu hicbi sekilde mi onariyor parmak izi okuyucu calismasa dahi sadece ana ekrana getirme islevini yapsa dahi olur ve yapabiliyorsa ucreti ne kadar oluyor acaba

 96. FotoParca dedi ki:

  Burhan Bey öncelikle ayarları sıfırlayın veya yazılım güncellemesi yapın. Normal titreşim çalışıyor mu kontrol edin. Daha önce tamir gördü mü? Sıvı teması aldı mı? Bunları göz önüne alarak sorun çözülmeye çalışılır.

 97. Burhan dedi ki:

  İphone 7 home tuşu parmak izi okuma işlevini yerine getiriyor ancak home tuşuna basıldığında basma hissini veren titreşim çalışmıyor arıza neden kaynaklı olabilir yardım

 98. FotoParca dedi ki:

  Metehan Bey yazımızda da belirttiğimiz gibi iPhone 7 ler için şimdilik home buton değişimi yapılamıyor, yapılsa dahi home butonu çalışmıyor. iPhone 7 modellerde home tuşu anakarta entegre üretilmiştir. Bu nedenle yardımcı olamıyoruz.

 99. Metehan Damyan dedi ki:

  Merhabalar.Konudan anlayacağınız gibi benim bir iphone 7 cihazım var kısa zaman önce home tuşu bozuldu ve değişim kararı aldım.sizin gibi özel bir tamir firmasında yaptırdım fakat yetkili adam bana entegresine kadar değiştirdiğini fakat çalışmadığını söylüyor.Sizin yapabileceğiniz birşey varmi merak ettim.Bilgilendirirseniz hafta sonu cihazımı getirmeyi düşünüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir