iPhone 6 Ekranının En Hassas Noktaları

iPhone 6 ve 6 Plus modellerinde kullanılan lcd ekranın hassas noktaları vardır. Darbe aldığında kolayca kırılabilir sizi sıkıntıya sokabilir.

Home butonunun çevresi

Home butonunun geldiği delik kısımı yapısı itibariyle hassas bir bölgedir. Arka tarafında plastik çerçeve bulunmaz bu nedenle korunaksız kalır. Ekran kırılmalarında sıklıkla karşılaştığım bir durumdur. Deliğin üst kısmı ekrana yakın olduğu için cam kırıldıktan sonra ekranında kırılmasına neden olabilir.

Üstteki fotoğrafta gördüğünüz gibi home butonunun takıldığı kısmın arka tarafındaki camlar boşta kalmaktadır. Bu kısma home butonu gelmektedir. Deliğin yanlarındaki civata kısımları home butonunun tutturulmasını sağlamaktadır.

Sol veya sağ üst köşeler, kameraya yakın bölümler

Üst köşeler ön camın bir diğer boş alanı olduğu için ince kalan kısımlardır. Köşeler camın boş kaldığı bölgelerdir.  Cihaz düştüğünde çoğunlukla köşeleri üzerine düşer ve takla atar. Bunun önüne geçmek için slikon ve köşeleri koruyan bir kılıf kullanmanız gerekir.

Bu hassas noktaların boşta kaldığını daha net gösteren aşağıdaki fotoğrafı inceleyebilirsiniz.

Lcd ekran ve ön cam birbirine yapışıktır, lcd ekran ortada kalır. Dışarıda kalan ön camın köşelerine plastik çerçeve yapıştırılır. Bu boş kalan kısımlar ekranın yapışık olduğu bölümlere göre daha hassastır. En çok kırılma bu bölgelerde olur. Cihazın köşeleri üzerine düşmesinin bunda etkisi büyüktür.

Lcd ekranın ve ön camın tamamının kırılması

Aslında ekranın tamamı hassastır. Sonuçta camdan oluşan bir yapıya sahiptir. Bu nedenle iPhone’unuzu her zaman kılıfla kullanmanızı tavsiye ederiz. 

KIlıflara sarın sarmalayın, kırılmasına istemeyiz ama olur da kırılırsa her zaman yardımcı oluruz.

iPhone ekran değişim fiyatları için iPhone Tamir kategorisini inceleyiniz.