FPPRO

Tamir etmek tasarrufun ta kendisidir

Garanti Kapsamı ve Uyarılar

Yaptığımız işe verdiğimiz teknik servis hizmetine o kadar güveniyoruz ki servisimizde onarımı yapılan cihaza işçilik hatalarına karşı FotoParca.com Garantisi veriyoruz.

  • iPhone için 6 ay işçilik garantisi
  • MacBook, iMac, iPad, Magsafe için 3 ay işçilik garantisi

Cihaz tamir edilip size ulaştığında fatura tarihiniz itibariyle garanti süreniz başlar.

Garanti kapsamında tekrarlanan arızalarda, kargo ücretleri firmamıza aittir. Anlaşmalı olduğumuz ARAS Kargo ile Kargo Adresimizde belirtilen adrese kargolarınızı gönderebilirsiniz.

Uyarılar ve sınırlı garanti verilen durumlar

1.Ön cam değişimleri

Ön cam değişimi işlemlerinde kırık olan cam, makineler yardımıyla yapışık olduğu ekrandan tel ile ayrılır. Bu işlemde eğer ön camda aşırı kırık var ise ekranda %1-3 oranında kılcal çizikler oluşturabilir. Unutmayın! ön cam değişimi bir tamir işlemidir, ekranınızı çok uygun fiyatlara tamir ediyoruz. Bu işlemde %100 kusursuzluk beklemeyin. Bu işlemin amacı orjinalliği korumaktır. 

2.Sıvı temaslı cihazlar

Sıvı temasına maruz kalmış cihazlar garanti kapsamında değildir, sadece onarımı yapılan arıza kapsamında garanti verilmektedir. Sıvı teması alıp servise çalışır durumda gelen cihazda yapılacak her türlü işlem risk yaratır. Farklı bir sorun çıkarma veya kapanma riski vardır.

Parça değişikliği yapılıp işlemi tamamlanan cihazın değişmeyen diğer parçalarında daha sonradan sorun çıkabilir. Çalışan parçayı boşuna değiştirme gereği duymuyoruz, sonradan arıza yapar ise değişim yapabiliriz.

3.Tamir görmüş veya tamir edilmeye çalışılmış cihazlar

Daha önce bilinçsiz kurcalanmış veya tamir edilmeye çalışılmış cihazlar için garanti kapsamımız sınırlıdır. Kurcalanmış ve anakart arızalıyken çalışır durumda gelen cihazlar aşırı risklidir. İşlem esnasında kapanma veya farklı bir sorun yaratma durumu söz konusu olabilir.

Özellikle çok fazla kurcalanmış, dokunulduğunda tamamen kapanacak, farklı sorunlar yaratacak cihazları teknisyen tamire uygun görmeden iade edebilir.

4.Kapalı teslim alınan cihazlar

Servisimize açılmıyor olarak gelen cihazın parçaları kontrol edilemediği için birden fazla parçada sorun olabilir, bu nedenle arızalı parçalar var ise servisimiz sorumluluk kabul etmez. Kapalı cihaz için servisimizin vereceği karar geçerlidir.

5.Kasası yamuk cihazlar

Kasası yamuk cihazlar risklidir ve her zaman sorun yaratabilir. İşlem esnasında veya işlem sonrasında farklı arızalar meydana gelebilir, cihaz kapanabilir. Kasası yamuk cihazlar servise geldiğinde müşteriye bilgi verilir. İşlem sonrası yapılan işlemden farklı bir sorun çıkmasına garanti verilmez.

5.1 Ayrıca kasası yamuk cihazın ekranı tam oturmayabilir, ekran sıkışma yaparsa kolayca kırılabilir, daha dikkatli kullanılması gerekebilir. Bu tür durumlarda kesinlikle garanti verilemez.

6.Aşırı darbeli cihazlar

Aşırı darbe almış bir cihaz farklı sorunlar yaratabilir. Tamir yapıldıktan sonra farklı parçalarda sorun oluşabilir. Bu sorunlar zamanla ortaya çıkabilir. Amacımız sorunların tespitini cihaz elimizdeyken yapmaktır ancak her zaman bu kadar şanslı olamayabiliriz. Bu nedenle aşırı yıpranmış darbe almış cihazlar sınırlı garanti kapsamındadır.

6.1 Ses entegresi arızası ile gelen cihazlar

Ses entegresi darbe sonucu bozulan bir parçadır. iPhone 7 ve 7 Plus modellerinde sıkça karşılaşılan kronik bir arızadır. Darbe alan cihazda ses entegresi tamiri/değişimi yapmak risklidir. Darbe sonucu diğer parçaların hasar alıp almadığından emin olmadığımız için işlem esnasında farklı sorunlar ortaya çıkabilir.

6.2 Dokunmatiği çalışmayan cihazlar

Servisimize çalışır durumda gelen ancak ekran dokunmatiği çalışmadığı için kontrol edemediğimiz cihazlarda farklı sorunlar olup olmadığını anlamamız mümkün değildir. Ekran dokunmatiği çalışır duruma geldikten sonra, teknisyenin yaptığı arıza tespiti geçerlidir. Bu nedenle cihaz teslim alınırken dokunmatiği çalışmadığı için kontrol edilemedi olarak not düşülecektir.

7.Sıvıya dayanıklılık

iPhone 6s ve üzeri modellerde yaptığımız tüm işlemlerde sıvı dayanıklılık bantlarını yenileriz. Ancak sıvı geçirmezlik garantisi veremeyiz. Apple’ın ürünleri sıvıya dayanıklıdır sıvı geçirmez değildir. Bu nedenle yapılan herhangi bir işlem sonrası sıvı teması olan cihazlardan sorumlu tutulamayız.

8.Ön camı veya ekranı çatlak alınan cihazlar

Ön camda çatlak olup farklı bir işlem için servise alınan cihazlarda söküm esnasında ön camdaki çatlağın büyüme veya ekranın kırılma riski vardır. Örneğin; ön camda küçük bir çatlak var ve sadece pil değişimi istiyorsunuz, cihaz açılırken bu çatlak büyüyebilir. Çünkü iPhone ekranları sökülürken baskı görür.

9.Pil değişim garantisi hakkında

Servisimizde yapılan pil değişimlerinde piller için 1 yıl işçilik için 6 ay garanti vermekteyiz. 6 ay sonra pilde yaşanan bir problem sonucu servisimize gelen cihazdan pil için ücret alınmaz, işçilik ücreti alınır.

10.Fiyat bilgisi

Cihaz servise ulaşmadan, kontrol yapılmadan verilen fiyat hiçbir zaman kesin değildir. Arıza tespiti yapıldıktan sonra ön fiyat onayı alınır, tamir tamamlanıp test işlemleri bitene kadar bu fiyat kesin değildir. Kesin fiyat, tamir işlemleri sonuçlandığında söylenecektir.

11.Ücretsiz arıza tespiti

Ücretsiz arıza tespiti sadece iPhone modelleri için geçerlidir. Diğer cihazlar için teknisyen size bilgi verecektir.

12.KDV Hariçtir

İnternette yayınlanan fiyat listemizde belirtilen fiyatlara kdv hariçtir.

13.Parola, kilit olan cihazlar

Ekran parolası veya iCloud kilidi paylaşılmayan cihazlarda genel kontrol yapılamaz, parola bizimle paylaşılmaz ise yapılan işlemlere garanti verilemez.

Verilerinizin gizliliği ve korunması size aittir, servise alınan cihazda parola olmaması gerekiyor. Parola var ise işlem öncesi ve sonrası kontroller için bunu bize bildirmeniz gerekiyor. Servise cihaz göndermeden önce yedek almanız tavsiye edilir.

14.Veri kayıpları

Verilerin silinmeyeceğini garanti edemeyiz bu nedenle tamire göndermeden yedek almanız tavsiye edilir. İşlem ne olursa olsun veri kaybı olabilir, bunu garanti edemeyiz. LÜTFEN DÜZENLİ YEDEK ALIN.

15.Hafıza yükseltme

Hafıza yükseltme ve anakart tamirlerinde mevcut ios sürümünü yükseltmek zorunda kalabiliriz. Sürüm yükseldikten sonra eski sürüme geri dönüş olmayacaktır.

Hafıza yükseltme işlemi cihazın ameliyat edilmesidir. Cihazınızda bir arıza var ise bu tamir işlemi onu tetikleyebilir. Aşırı darbeli ve yıpranmış cihazlarda bu görünmektedir. Teknisyen işlem yapmayı reddedebilir.

Yedek alınmasını isterseniz yedek alırız ancak teknik nedenlerden dolayı zarar gören yedek geri yüklenmeyebilir. Verilerin korunması size aittir.

16.Kamera camı değişimi

Kamera camı değişimlerinde %100 garanti bozulmaz demiyoruz, az da olsa garantide takılma ihtimali vardır.Kamera camınız kırık ise ve garantiniz var ise kamera camı değişimlerinde amaç garantinin bozulmamasıdır. Kamera camı darbe alarak kırıldığı ve cam parçaları dağıldığı için kameranın içine cam tozları kaçabilir. Garanti bozulmaması için cihazı sökmeden cam değişimi yaparsak kameraya farklı sorunlar için garanti veremeyiz. 

17.Magsafe tamiri

MagSafe kablo değişimleri bir tamir işlemidir, arızalı kabloyu çıkarmak için MagSafe sökülür. Bu esnada plastik kasada çatlama meydana gelebilir ancak bunu yapıştırırız. Bu şekilde size teslim etmek durumunda kalabiliriz.

18.Tamir görmüş iMac cihazları

Daha önce herhangi bir suretle tamir görmüş, açılmış ve/veya bu işlemler sırasında ekranı hatalı yapıştırılmış/monte edilmiş iMac cihazlar söküm esnasında sorun yaratabilir. Bu nedenle hasar tespiti, onarım veya tamir esnasında ekranın kırılma veya camın çatlama riski bulunduğundan, bu risk müşteriye aittir. Teslim alma formunda cihazın önceden işlem gördüğü belirtilmiş ise, müşteri cihaza işlem yapılmamasını açıkça belirtmedikçe bu riski kabul etmiş sayılır ve ortaya çıkabilecek hasarlardan servisi sorumlu tutamaz.

19.Garanti etiketleri

Sıvı teması, darbe, farklı bir servisin garanti etiketlerini yırtması cihaza verdiğimiz garantinin bitmesine neden olur. Ekran veya cam değişimlerinde tekrar kırılma garanti kapsamına girmez.

20.İşlem süreleri

İşlem süreleri servisin yoğunluğuna göre değişir, hiç bir zaman size net süre verilmesi mümkün değildir. Tahmini bir süre verilir ama bu değişiklik gösterebilir.

21.Ekran koruyucular

Hediye edilen ekran koruyucular için kırılmazlık garantimiz yoktur, ekranınızı kırılmaya karşı korur diye bir garantimiz yoktur. Bu ürünler ekranın çizilmesini önlemek için kullanılabilir.

22.Aksesuar göndermeyin

Servisimize ulaştırdığınız cihazda akseuar ve sim kart bırakmayın, cihaz yanında gönderilen aksesuarlar karışıklığa neden olabilir. iPhone kutusu dışında bir kutu gönderdiğinizde bu kutu çöpe atılabilir. Kutu size ulaşmayabilir.

23.Uzun süre bekleyen cihazların durumu

Tamir sonucu ve fiyat bilgisi verildikten sonra 6 ay içerisinde alınmayan cihazlar hurdalığa kaldırılır. 6 ay alınmayan cihazlardan firmamız sorunlu değildir.

24.Atölyeye girmek

Atölyemize girip yapılan işlemi izlemek isteyebilirsiniz. Ancak bu, yapılacak işleme, servisin o günkü durumuna ve servis müdürünün iznine bağlıdır. Atölyemizde diğer müşterilerimize ait cihazlar ve teknik ekipmanlar bulunmaktadır. Atölye düzeni ve müşteri gizliliği nedeniyle kısıtlı alanda buna izin verilebilir veya izin verilmeyebilir.


Sadece yapılan işleme garanti verilir, garanti süresi içerisinde farklı bir arıza olması durumunda buna garanti verilemez.

Apple özel servisi olarak hizmet vermekteyiz, Apple ile bir bağlantımız yoktur. Servisimizde yapılan tüm işlemlerde Apple garantiniz var ise bozulacaktır.