FotoParca.com

iPad Servis

iPad Şarj Soketi Arızaları, Açılmıyor Şikayetleri

Yazılma tarihi yazan Kategori Apple Anasayfa 62 Yorum

iPad şarj olmuyor, iPad açılmıyor, iPad şarj sorunu gibi arızalar ile bize ulaşan cihazların çoğunda şarj yuvası (soketi) arızasına rastlamaktayız.

Şarj soketi arızası dışında kalan durumlarda iPad’iniz şarj olmuyor ise lütfen öncelikle aşağıdaki adımları kontrol ediniz.!

  • Şarj kablosunu ve adaptörünü kontrol edin, bozuk veya kalitesiz olabilir.
  • Usb ile şarj ediyorsanız bağlantıdan yeterince güç gelmeyebilir, adaptörle prize takmayı deneyin.
  • Pil seviyesi çok düşük ise adaptörle prize takıp 10 dakika şarj olmasını sağlayın.
  • Kapatıp tekrar açmayı deneyin.

ipad-şarj-etmiyor

Servisimiz bu durumlar dışında kalan şarj soketi ve batarya arızalarında sizlere destek vermektedir.

iPad tabletlerde şarj soketi arızaları genellikle kullanıcı hatalarından kaynaklanmaktadır.Şarj yuvasına ters takılan şarj kablosu, yuvaya sokulan yabancı maddeler, yuva çıtasının darbe alması, soket tırnaklarının ezilmesi gibi durumlarda iPad şarj olmayabilir.

Diğer arıza sebebi ise; iPad bataryasının arızalanması ömrünü tamamlaması durumlarında tabletiniz açılmaz, şarj olmaz. Bataryanın değişmesi gerekir.

Örnek foto 1

ipad-şarj-olmuyor

Fotoğrafta gördüğünüz gibi şarj yuvasını çevreleyen metal ve tırnaklar ezilmiştir. Müşterimiz şarj olmuyor arızası ile bize ulaşmıştır. 

Örnek foto 2

ipad-şarj-yuvası

Şarj yuvasının üzerine düşen iPad’in yuvaya yakın kısımda bulunan kasa parçasının ezilmesi durumudur. Bu durum tamir edilebilir, ancak kasanın değişmesi de gerekebilir.

ipad-şarj-soketleri

Şarj soketinin hasar görmesi durumunda mutlaka değişmesi gerekmektedir. Servisimize iPad şarj olmuyor problemi ile ulaşan destek taleplerinize kısa sürede cevap verilmektedir. 

Örnek foto 3

ipad-şarj-arızasi

iPad’inizi tamir etmek için kendiniz açmayın, iPad tamiri konusunda uzman olmayan kişilere teslim etmeyin. iPad’e yapılan bilinçsiz işlem tamir masraflarını artıracağı gibi tabletinizi kullanılmaz duruma da getirebilir.

ipad-acilmiyor

Servis işlemleri ve diğer ayrıntılar için Destek sayfamızı inceleyebilir, iletişim sayfamızdan bize ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya puan ver)

62 yorum “iPad Şarj Soketi Arızaları, Açılmıyor Şikayetleri”

  1. enes dedi ki:

    Oncelikle merhaba benim ipad sarj olmuyor sarj soketine giriyor ama sarj olmuyor adaptorden cizirti geliyor bu sikinti yaratir mi lutfen yardim edin

  2. Mia dedi ki:

    Meraba benim iPad im şarja takınca dolmuyor ve şarj olma işaretini göstermiyor ama 3 saat önce taktığımda şarjı %1 di ve şarj olma işareti yoktu ama belki olur sadece işaret çıkmıyodur dedim takılı bıraktım 2 saat sonra %3 oldu 1 saat sonra da %5 oldu sonra da %6 oldu. anlamadım acaba neden böyle olduğunu??

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

FotoParca.com iPad Servisi

Tablet Servis Anasayfa Fiyat Listesi Kurye çağır iPad Model Öğrenme Müşteri Yorumları Yaptığımız işler instagram sayfası Telefon
Destek

Garanti
Paketleme Kırık iPad Fotoğrafları iPad Kurumsal