FotoParca.com

tamire mi ihtiyacınız var

Fotoğraf Makinesi Arızaları ve Çözümleri

Yazılma tarihi yazan Kategori Blog 150 Yorum

 

FotoParca.com

Fotoğraf makinelerinde aşağıda belirtilen problemler sıklıkla yaşanmaktadır. Bu problemler  canınızı sıkabilir ama rahat olabilirsiniz, bunların çözümü mevcuttur.

 

 • Ccd Sensör Tozlanması

Çekilen resimlerde koyu lekerler oluşur. Açık hava çekimlerinde bu lekeler daha belirgin olur. Sensörün tozlanmaması için cihazınızı çanta da muhafaza ediniz. Tozlu mekanlarda cihazınızı koruyunuz.

 

Endişe edilecek bir durum söz konusu değildir, Ccd tozlanması olağan bir durumdur çözümü vardır.

 • Vizör Tozlanması

Vizörden bakıldığında lekeler görebilirsiniz ama bu resimlerde belli olmaz. Bu problemde tozlu ortamlardan kaynaklanmaktadır. Cihazın muhafazası iyi olmalıdır. Vizörden bakıldığında çirkin bir görüntü oluşsada çekilen fotoğraflarda toz gözükmez.

Temizlenmesi mümkündür.

 • Sistem Hatası ve Bulanıklık

Görüntüler bulanıktır, resim çerçevesi içerinde netlik sağlanamaz. Odaklama bölgesi sabitlenemez.

 

Bu durumun bilinen sebebi lens kaynaklıdır. Lens arızaları çözümü kamera tamircisine başvurmaktır kendiniz tamir etmeye çalışmayınız.

 • Sıkışmış Deklanşör

Bu durum nemin fazla olduğu ortamlarda meydana gelir, toz ve nem deklanşörün yapışmasına neden olur. Çözümü için cihazınızı servisimize gönderebilirsiniz.

tamir

 • Ekranda Yatay Çizgiler

Cihaz ekranında yatay çizgiler oluşması ccd sensör sensör arızası belirtisidir. Tamiri mümkündür servisimize gönderebilirsiniz.

 • Lensin Kendi Kendine Hareket Etmesi

Bu problem lens mekanik arızasından kaynaklanmaktadır. Tamiri mümkündür.

Belirtilen sorunlar servisimizde titizlikle giderilmektedir. Servisimizde fotoğraf makinesi ve kamera tamiri uzman ekip tarafından yapılmaktadır.

Türkiye’nin neresinde olursanız olun gözünüz arkada kalmadan,  kamera veya fotoğraf makinenizi servisimize gönderebilirsiniz.

Cihazınızı servisimize göndererek ücretsiz arıza tespiti yaptırabilir ve arıza için  fiyat teklifi alabilirsiniz. Ücretsiz arıza tespitinin ardından cihazınızın toplam masrafı belirtilir,  onay verir iseniz tamiri gerçekleştirilir, onay vermezseniz cihazınız teslim edilir herhangi bir ek ücret talep edilmez.

 

tamir-servis

Servise alınan cihazlar için verilen takip nosu ile güvenle gönderdiğiniz cihazınızın durumunu bilgisayar başında her an takip edebilirsiniz.

 


 

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya puan ver)

150 yorum “Fotoğraf Makinesi Arızaları ve Çözümleri”

 1. Halil dedi ki:

  Merhaba benim nikon coolpix l310 makina fotoğrafı yakinlastirip tam cekecekken kapanıyor bunun nedeni ne olabilir bu konu hakkında bana yardimci olur musunuz teşekkür ler

 2. Ersan dedi ki:

  Nikon Coolpix l120 digital makinam kapandı açılmıyor neden olabilir lütfen yardımcı olun

 3. Huseyin dedi ki:

  Merheba benim bir sıkıntım var m,s A, p ayarlarında resim çektiğimde kamara kapanıyor bunu neden yapar kamara 2 haftalık yeni yani

 4. NuhhanYüksel dedi ki:

  Canon 40 d eror 99 hata veriyor napicam arkadaslar

 5. gonca dedi ki:

  Canon sx160 is var 2 yıldır sıkıntisiz “kullandım ancak şuan her açıp kapatmada tarih ve saat istiyor ne yapmalıyım teşekkürler” cemal bey ve özgür beyin sıkıntısı bende de var? Bana da yardımcı olur musunuz?

 6. ozgergin dedi ki:

  Merahaba samsung dv150f fotograf makinem var laptopa bagladim i launcheri indirdim fotograf mak yazilimi silindi fotograg cekip kaydediyor sadece ekrandaki simgeler gorunmuyor tuslari calismiyor sorun ve cozum ne olabilir

 7. ozgergin dedi ki:

  Merhaba samsung dv150 f fotograf makinem var laptopa bagladim i launcheri indirdim fotograf mak yazilimi silindi galiba tuslari calismiyor ekran da simgeler yok sadece fotograf cekip kaydediyor neden olmus olabilir cozumu nedir tesekkurler

 8. Mehmet gürbüz dedi ki:

  Merhaba benim Nikon coolfix p500 cihazım var ve makinayı açtığımda darbeye bağlı olarak lens hareket etmiyor flu bir gorüntü var ve zumlama yapinca makinanin kapağını çıkartip tekrar deneyiniz diye uyarı veriyor bu durumda yapılacak işlem nedir ve maliyeti ortalama ne kadar olur simdiden teşekkür ederim

 9. Klbk dedi ki:

  Merhaba Canon marka bi makina m var. Çekilen fotolar koyu renkli oluyor. Odaklama da zorluk yaşıyor . Lens kaynaklı bi problem. Lens değiştirince sorun düzeliyor. Ne yapmalıyız?

 10. Burcu dedi ki:

  Merhaba benim sorunum
  Canon 550D makinam var fakat kullanırken birden kapandı simdi de açılmıyor
  Sizce problem ne olabilir ?

 11. Özgür dedi ki:

  ‘Canon sx160 is var 2 yıldır sıkıntisiz kullandım ancak şuan her açıp kapatmada tarih ve saat istiyor ne yapmalıyım teşekkürler’ cemal beyin bu sorusunun cavabını banada gönderebilirmisiniz. aynı sıkıntı bende de var.

 12. FotoParca dedi ki:

  Merhaba Cemal Bey, e-posta gönderdim.

 13. Cemal dedi ki:

  Canon sx160 is var 2 yıldır sıkıntisiz kullandım ancak şuan her açıp kapatmada tarih ve saat istiyor ne yapmalıyım teşekkürler

 14. Sefer dedi ki:

  Makinamın manuel odaklama da vizör çalışıyor otomatik odaklama da çalışmıyor sizce neden olabilir teşekkürler

 15. Selim topal dedi ki:

  selma bende samsung dv150f fotoğraf makınası var makınayı açıyorum ekran sadece sarı bir goruntu var resim çekemıyorum arıza nedeni ne olabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hizmetlerimiz

iPhone Servisi

iPad Servisi

Fotoğraf Makinesi Servisi

Video Kamera Servisi

Güvenilir Servis
Güvenilir Servis
facebook googleplus twitter youtube instagram