FotoParca.com

tamire mi ihtiyacınız var

Fotoğraf Makinesi Arızaları ve Çözümleri

Yazılma tarihi yazan Kategori | 129 Yorum

 

FotoParca.com

Fotoğraf makinelerinde aşağıda belirtilen problemler sıklıkla yaşanmaktadır. Bu problemler  canınızı sıkabilir ama rahat olabilirsiniz, bunların çözümü mevcuttur.

 

 • Ccd Sensör Tozlanması

Çekilen resimlerde koyu lekerler oluşur. Açık hava çekimlerinde bu lekeler daha belirgin olur. Sensörün tozlanmaması için cihazınızı çanta da muhafaza ediniz. Tozlu mekanlarda cihazınızı koruyunuz.

 

Endişe edilecek bir durum söz konusu değildir, Ccd tozlanması olağan bir durumdur çözümü vardır.

 • Vizör Tozlanması

Vizörden bakıldığında lekeler görebilirsiniz ama bu resimlerde belli olmaz. Bu problemde tozlu ortamlardan kaynaklanmaktadır. Cihazın muhafazası iyi olmalıdır. Vizörden bakıldığında çirkin bir görüntü oluşsada çekilen fotoğraflarda toz gözükmez.

Temizlenmesi mümkündür.

 • Sistem Hatası ve Bulanıklık

Görüntüler bulanıktır, resim çerçevesi içerinde netlik sağlanamaz. Odaklama bölgesi sabitlenemez.

 

Bu durumun bilinen sebebi lens kaynaklıdır. Lens arızaları çözümü kamera tamircisine başvurmaktır kendiniz tamir etmeye çalışmayınız.

 • Sıkışmış Deklanşör

Bu durum nemin fazla olduğu ortamlarda meydana gelir, toz ve nem deklanşörün yapışmasına neden olur. Çözümü için cihazınızı servisimize gönderebilirsiniz.

tamir

 • Ekranda Yatay Çizgiler

Cihaz ekranında yatay çizgiler oluşması ccd sensör sensör arızası belirtisidir. Tamiri mümkündür servisimize gönderebilirsiniz.

 • Lensin Kendi Kendine Hareket Etmesi

Bu problem lens mekanik arızasından kaynaklanmaktadır. Tamiri mümkündür.

Belirtilen sorunlar servisimizde titizlikle giderilmektedir. Servisimizde fotoğraf makinesi ve kamera tamiri uzman ekip tarafından yapılmaktadır.

Türkiye’nin neresinde olursanız olun gözünüz arkada kalmadan,  kamera veya fotoğraf makinenizi servisimize gönderebilirsiniz.

Cihazınızı servisimize göndererek ücretsiz arıza tespiti yaptırabilir ve arıza için  fiyat teklifi alabilirsiniz. Ücretsiz arıza tespitinin ardından cihazınızın toplam masrafı belirtilir,  onay verir iseniz tamiri gerçekleştirilir, onay vermezseniz cihazınız teslim edilir herhangi bir ek ücret talep edilmez.

 

tamir-servis

Servise alınan cihazlar için verilen takip nosu ile güvenle gönderdiğiniz cihazınızın durumunu bilgisayar başında her an takip edebilirsiniz.

 


 

Tagged , , , , , , , , , , ,

Bunu Paylaş

129 yorum yapıldı “Fotoğraf Makinesi Arızaları ve Çözümleri

 1. öznur özveren

  nikon d5100 ayna sıkışması önemli bir arıza mıdır? Neden kaynaklanır ? Mekanik bir arıza mı yoksa kullanıcı hatasından mı kaynaklıdır ?

 2. Musa

  Bende canon 400d var biraz eski bazen deklansore bastigimda donup kaliyo ekran gidiyo bu hafiza kartiyla alakali biseymi acaba yoksa makinedemi bisey var.

 3. metehan saçlı

  bende nikon d5100 var 5 aydır kullanıyorum sıkıntı yoktu ama 3 gündür dekalanşöre basıyorum fotoğrafı 2 3 sn sonra çekiyor bide ekran beyaz kare şeklinde oldu onu götüremiyorum neler olabilir?

 4. aytek

  merhabalar.
  makinede önceden olmayan bişey. fotoğrafları çektiğimde köşelerde karartı var gökyüzünde deneme çekimi yaptım . f2.8 değerinde çektiğimde gölgeler hafif fakat f 6 da çektiğimde daha sert gölge oluyor fotoları 70 mm de ve 24 mm de denedim aynı sonuç .nedeni makineden mi yoksa lensten midir ? makinemi yeni temizlettim ama hala mevcut bu sorun .
  makinem nikon d 600 lens tamron 24.70 f 2.8

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Hizmetlerimiz

iPad Servisi
iPhone Servisi
Akıllı telefon servisi
Fotoğraf Makinesi Servisi
Video Kamera Servisi
Güvenilir Servis
Güvenilir Servis
facebook googleplus twitteryoutube
Daha fazla Blog
113fhp1mq
Dijital Fotoğraf Makinesi Tamiri

Dijital fotoğraf makinesi tamiri, Kocaeli,...

Kapat