FotoParca.com

iPhone Servis

iPhone Karşıya Ses Gitmiyor Arızası ve Mikrofon Değişimi

Yazılma tarihi yazan Kategori iPhone 160 Yorum

Görüşme yaparken karşı taraf sesin az geldiğini veya gelmediğini mi söylüyor? Mikrofonu kontrol ettiniz mi? 

iPhone mikrofon çalışmıyor

Görüşme esnasında karşı taraf sesinizin çok az geldiğini veya bozuk geldiğini söyleyebilir, görüşmeleriniz yarım kalır. Müşterilerimiz servisimize ulaştıklarında aşağıdaki arızalardan bahsediyorlar;

 • iPhone karşıya sesim gitmiyor.
 • Görüşme yaparken karşı tarafa ses az gidiyor.
 • iPhone karşı tarafa sesim çok az gidiyor.
 • iPhone ses gitmeme sorunu
 • Telefonumdaki aramalarda karşı tarafa sesim çok az gidiyor.
 • iPhone aramalarda karşıya ses boğuk gidiyor.
 • Kulaklıkla konuşunca sesim gidiyor ama ahizeden gitmiyor.

iPhone mikrofon

Servise getirmeden sorunun çözümü

iPhone’u servise getirmeden önce bu durumun ayarlardan veya farklı yüklemelerden kaynaklandığını düşünerek çeşitli kontroller yapabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki yönergeleri takip edebilirsiniz. Çözüm alana kadar sırasıyla bu işlemleri uygulayabilirsiniz;

 1. Telefonunuzu açıp kapayın tekrar kontrol edin.
 2. Mikrofonu kapatan kılıf vb. bir aksesuar kullanıyorsanız bunu kontrol edin.
 3. Ayarlardan sıfırlama yapın.
 4. Güncellemeleri kontrol edin ve en son sürümü yükleyin.
 5. Fabrika ayarlarına geri dönün.

Bu işlemler sonrasında sorun çözülmedi ise cihazın servise alınması gereklidir!

iPhone mikrofon değişimi

Mikrofondan kaynaklandığından nasıl emin oluruz?

Böyle bir arıza ile karşılaştığımızda öncelikle arızanın mikrofondan kaynaklanıp kaynaklanmadığını kontrol ederiz. Bunun için görüşme haricinde bir ses kaydı yaparak mikrofonu kontrol ederiz. Eğer farklı programlarda ses kaydı yapamıyor veya bozuk yapıyorsa arızanın mikrofondan kaynaklandığını düşünür ve mikrofon değişimi yaparak bunun kontrolünü sağlarız. 

Arıza mikrofondan kaynaklanıyor ise kulaklık ve diğer mikrofon görevi gören aksesuarlar ile geçici çözüm sağlanabilir.

Hoparlörde veya kulaklıkta sesim gidiyor ama ahizede sesim gitmiyor

Kulağa götürüp görüşme yaptığınızda ses gitmiyor ancak hoparlöre aldığınızda ses gidiyor ise şarj soketine yakın bulunan alt mikrofon arızalı olabilir.

Şarj soketine yakın mikrofon arızalı ise;

 • Kulaklıkta sesiniz gider.
 • Hoparlör etkin görüşmelerde sesiniz gider.
 • Facetime gibi görüntülü görüşmelerde sesiniz karşıya ulaşır.

Bunun sebebi iPhone üzerinde birden çok mikrofon olmasıdır. Hoparlör görüşmesinde vaya Facetime görüşmesinde ön kamera üzerinde bulunan mikrofon kullanılır.

Ahizede görüşme yaparken sesim gidiyor hoparlörde gitmiyor

Hoparlörde veya görüntülü görüşmede sesiniz karşıya gitmiyor ise kamera mikrofonu arızalı olabilir. Görüntülü görüşmede ve  Siri kullanırken ön kamera mikrofonu devreye girer. 

iPhone mikrofon arızası

iPhone mikrofon değişimi fiyat ve süresi

iPhone mikrofonları şarj soketi ile birliktedir, mikrofon değişimi yapılacaksa şarj soketi de değişir. İşlemden sonra telefonunuzu yenisi gibi kullanmaya devam edersiniz. Yapılan işlemler garantili olup uzman teknisyen tarafından yapılmaktadır.

Şarj soketi ve mikrofon değişimi fiyatları için iPhone tamir kategorisini inceleyebilirsiniz. Şarj soketi ve mikrofon değişimi hakkında ayrıntılı bilgi için, iPhone şarj olmuyor arızası ve şarj soketi değişimi yazımızı okuyabilirsiniz.

iPhone 8, 8 Plus, X, 7, 7 Plus, 6s Plus, 6s, 6 Plus, 6, SE,  5c, 5s, 5G, 4S, 4G modelleri için mikrofon değişimi yapılmaktadır.

Karşıya ses gitmeme durumu çözülmedi mi?

iPhone’larda sesin karşıya sağlıklı gitmemesi genellikle mikrofon arızalarında görülmektedir ancak bir o kadarda anakart arızaları bu duruma neden olmaktadır. iPhone belirli modellerde bu durum sıkça görülmektedir. Hoparlörde görüşme yaparken düzelme, ara sıra bu arızayı yapıp ara sıra yapmama gibi tutarsız durumlarda genellikle anakart ve entegre arızaları görülmektedir. Anakart arızalarında tamir şansı zayıftır.

iPhone teknisyeni değilseniz telefonunuzu açmaya çalışmayın, mikrofon ve diğer girişlere müdahale etmeyin. Bilinçsiz yapılan işlemler cihazı tamir edilemez duruma getirebilir.

Bize ulaşmak için İletişim‘e tıklayın, kargo ile iPhone gönderimleri için Destek‘e tıklayın.

Ekranı Kırık iPhone

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (8 yıldız verildi, ortalama: 4,38 / 5)

160 yorum “iPhone Karşıya Ses Gitmiyor Arızası ve Mikrofon Değişimi”

 1. FotoParca dedi ki:

  Okan Bey mikrofonlardan birinde sorun olabilir parça değişimi yapılarak kontrol edilmesi gerekiyor, ulaştırırsanız yardımcı olabiliriz.

 2. Okan dedi ki:

  Merhaba bende iPhone 6 s plus var. Siri ile konuşurken ses kaydı yaparken FaceTime da görüntülü konuşurken video kaydı yaparken WhatsApp ve Messenger da sesli arama yaparken ve normal sesli aramalarda hiç bir sorunum yok. Ancak WhatsApp ve Messenger da video araması yaparken sesim karşı tarafa çok az gidiyor. Ben karşı tarafın sesini duyabiliyorum. Uygulamaları yeniden yükledim sürüm güncellendim ağ ayarlarını sıfırladım mikrofonda erişebilirlikleri kontrol ettim ama bi çözüm bulamadım

 3. FotoParca dedi ki:

  Osman Bey hoparlöre aldığınızda ön kamera mikrofonu devreye girer. Eğer ön kamera mikrofonu arızalı ise hoparlör görüşmelerinde sesiniz karşı tarafa gitmez.

 4. Osman dedi ki:

  Merhaba benim ıphone 6 ım var normalden konuşurken sıkıntı yok ama hoparlör e açınca sesim karşı tarafa gitmiyor sebebi ne olabilir

 5. FotoParca dedi ki:

  Zeynep Hanım hoparlörde görüşme yaptığınızda da aynı şekilde mi gidiyor. Mikrofon deliklerini temizleyiniz, düzelmez ise kontrol edilmesi gerekir.

 6. Zeynep dedi ki:

  Merhaba telefonum iPhone 7 Plus 10 gün önce aldım.
  Yazılım güncelledikten sonra telefonumda ses karşıya derinden gidiyormuş.siri veya ses kayıtta hiçbir sorun yok.bununla ilgili ne yapabiliriz?

 7. FotoParca dedi ki:

  Ahmet Bey mikrofonlardan birisi arızalı olabilir. Garantisi var ise Apple ile görüşün garantisi yok ise ulaştırırsanız yardımcı oluruz.

 8. Ahmet dedi ki:

  Merhaba ! Telefonum iPhone 7 konuşurken sesim karşı tarafa bozuk yada hiç gitmiyor bazen ve bu sürekli olduğu için kulaklık kullanmak zorunda kalıyorum. Video çekerken sesimi alıyor fakat whatsap ses kaydı yaptığım zaman hiç almıyor, problem ne olabilir acaba?

 9. FotoParca dedi ki:

  Tolga Bey arka kamera mikrofonu açma kapama tuşu ve flaş lambası ile birlikte değişir. Eğer bunda arıza var ise değişimi yapılabilir. Bu işlem için şunu inceleyebilirsiniz, https://www.fotoparca.com/urun/iphone-6s-ac-kapat-ses-tuslari-ve-flas-lambasi-degisimi

 10. tolga ercan dedi ki:

  iyi gunler benim iphone 6s telefonum var on kamera ile video cekerken ses kaydinda bir sorun yok ama arka kamera kaydi cekerken ses cizirtili geliyor kameranin yanindaki delik arka mikrofon mu omu arizali

 11. FotoParca dedi ki:

  İlker Bey merhaba, tekrar temizlik yapılıp kontrol edilmesi gerekir, mikrofon arızalı ise değişim yapılabilir. Güncel fiyatlar için şu sayfadan model seçerek devam ediniz. http://www.fotoparca.com/kategori/apple/iphone-tamiri

 12. İlker dedi ki:

  Mrb iphone 6 plus cihazda karşı tarafa ses çok az gidiyor bi ara temizleme işlemi yaptık düzeldi gibi sorun tekrarladi mikrofonda temasizlik olabilir mi yada degismesimi gerekir bide fiyat ne yeriniz Nerede acaba.

 13. FotoParca dedi ki:

  Ayşe Hanım mikrofonda sorun olabilir, eğer yetkili servise gönderdiyseniz tam ilgilenilmemiş olabilir. Ulaştırırsanız yardımcı olmaya çalışırız.

 14. Ayşe dedi ki:

  Merhaba benim iPhone 7 im var telefonla normalden aradığımda sesim karşıya gitmiyordu ama whatsaptan felan gidiyor ve telefonumu mall ofa servise gönderdim ertesi gün sorunu yok yazılımla ilgili düzelttik deyip geri yolladılar dün düzeldi ve bugün yine aynı sorun oldu parça değişimide olmadı neden olabilir?

 15. FotoParca dedi ki:

  Ayşe Hanım görüntülü konuşmalarda ön kamera mikrofonu devreye girer. Ahizeli görüşmelerde sesiniz karşıya gitmiyor ise şarj soketinde bulunan mikrofon arızalı olabilir. Kontrol edilmesi gerekir.

 16. FotoParca dedi ki:

  Emine Hanım merhaba, öncelikle cihazın kontrol edilmesi gerekiyor, mikrofonlardan kaynaklanan bir arıza var ise değişim sonrası düzelecektir. Anakarttan kaynaklanan bir arıza var ise garanti kapsamında tekrar değişim yapmanızı tavsiye ederim.

 17. Ayşe dedi ki:

  Merhaba benim iPhone 7 im var normalden konuşunca benim sesim karşıya gitmiyor yalnızca kulaklığı takınca konuşabiliyorum ama whatsaptan felan sesli arama yapınca çok raht sesim gidiyor ses kaydı yaparkende sesim boğuk çıkıyor neden olabilir?

 18. Emine dedi ki:

  Merhabalar telefonum İphone 7 Plus sesim karşı tarafa boğuk ve kesik gidiyor. Zorludaki Apple gittiğimde telefon değişimi yapıldı ama sesimde hala aynı sorun var hattımı değiştirdim gene aynı sorun sizce neden kaynaklıdır? İki telefondada sadece karşı tarafa ses gitme sorunu var başka birşey yok. Sesimi kayıt ettiğimde sesim net kaydoluyor.

 19. FotoParca dedi ki:

  Büşra Hanım güncellemeyi tekrar yapın sorun devam ediyor ise servise alınması gerekecektir.

 20. Büşra gürsor dedi ki:

  Yeni gelen güncellemeyi yaptım çalısan ön kamera eatsap be siri sesim şimdi çalışmıyprum nasıl süzeltebilirim şimdiden teşekkürler

 21. FotoParca dedi ki:

  Merhaba,
  Şarj soketinde bulunan mikrofonla alakalı bir sorun olabilir, böyle bir durumda şarj soketi grubu değişir. Fiyat için şu sayfadan model seçerek devam ediniz.
  http://www.fotoparca.com/kategori/apple/iphone-tamiri

 22. papatya dedi ki:

  merhaba ben iphone 5 kullanıyorum ve whatsappda ses atarken olsun telefonla konuşurken olsun sesim karşı tarafa gitmiyor rüzgar gibi bi ses geliyormuş bi çok siteye baktım ve fiyat hakkında hiçbir bilgi yok bilgi alabilir miyim ?

 23. FotoParca dedi ki:

  Serdar Bey yazılım sıfırlama ve güncelleme yapınız sorun devam eder ise ulaştırın bir kontrol edelim.

 24. Serdar dedi ki:

  Merhaba tekrar. Wifi de iken de yapıyor o problemi. Ön kamera ile kayıt yapmıştım herhangi bir sıkıntı yoktu. Siri yi 4 farklı mikrofon ile de denedim diğerlerini kapatarak çalışmıştı ilave bilgi olarak. Ama facetime whatsapp vs Video aramalarinda ses karşıya sıkıntılı gidiyor. Bir önceki mesajımda email adresini yanlış girdim muhtemelen. Onun için burdan yazıyorum.

 25. FotoParca dedi ki:

  Erhan Bey anakarttan kaynaklanan bir sorun var ise kesin bir şey söylemem yanlış olur, arıza tespiti yapılması gerekir.

 26. FotoParca dedi ki:

  Serdar Bey bunu wifi bağlantısında yapıyor mu? Ön kamera mikrofonu ile video kaydı yapıp sesi kontrol edebilir misiniz? E-posta gönderdim bana cevap yazabilir misiniz?

 27. Erhan aslan dedi ki:

  SELamlar.benim iphone 5 telimde ses karşı tarafa çok az gidiyor ve kulaklık tekinden ses gelmiyor.ama mikrofondan konuşunca bi sorun yok.alt kısım 2 kere komple değişti ancak yine çare olmadı.en son silikon entegrede sorun vardır dediler.gerçekte çözümü yokmu

 28. Serdar dedi ki:

  Merhaba. WhatsApp facetime Görüntülü görüşmelerde ses karşı tarafa kesik kesik gidiyor ya da hiç gitmiyor ama Normal operatör üzerinden sesi hoparlore vererek konustugumda herhangi bir sıkıntı olmuyor. Ne olabilir Problem.

 29. FotoParca dedi ki:

  Merhaba, öncelikle farklı bir sim kart deneyiniz, yazılım sıfırlama yapınız. Sorun devam ediyor ise cihazda arıza olabilir. Garantisi var ise Apple’a gönderiniz.

 30. Alkan dedi ki:

  Merhabalar cihazim iphone 7 daha 20 gün önce sıfır aldım telefon görüsmesi yaparken karşı tarafa sesim net gitmiyor genelde sesimin uzaktan geldiğini derinden geldiğini bazen düzeldiğini bazende yine ayni olduğunu söylüyorlar yardimci olabilirsiniz şimdiden teşekkürler

 31. FotoParca dedi ki:

  Sinan Bey cihazın durumunu tam bilmediğimiz için değişim olur mu olmaz mı emin olamam. Eğer gönderim yaptıysanız biraz bekleyin sonuca göre hareket ederiz.

 32. Sinan dedi ki:

  URETICI FIRMA TESTLERINDE ON MIKROFON VE ALICI HATASI VERMEKTEDIR. APPLE CARE ONARIM MERKEZINE GONDERILDI. Garantiye gönderdim değişim söz konusu olur mu acaba bilgilendirirmisiniz

 33. FotoParca dedi ki:

  Recep Bey merhaba, normal aramalarda ses gitmiyor sadece hoparlör görüşmesinde gidiyor ise alt mikrofon arızalı olabilir. Öncelikle temizliği yapılır sorun düzelmez ise mikrofon değişimi yaparak kontrolü sağlarız.

 34. Recep dedi ki:

  Kolay geldin normal aradığımda karşı tarafın sesi güzel geliyor ama Benin sesim hiç gitmiyor hopörleri açtığımda ise gidiyor

 35. FotoParca dedi ki:

  Cihan Bey yazılım sıfırlaması ve güncellemesi deneyiniz, sorun devam ediyor ise mikrofonların kontrol edilmesi için servisimize ulaştırınız.

 36. Cihan dedi ki:

  FaceTime görüşmesi yaparken sesim karşı tarafa gidiyor fakat WhatsApp görüntülü görüşme yaparken sesim karşıya gitmiyor bunun sebebi ne olabilir.

 37. FotoParca dedi ki:

  Abdullah Bey merhaba, mikrofonlarda sıkıntı olabilir, kontrol edildiği zaman kesin bir bilgi verebiliriz.

 38. Abdullah dedi ki:

  4s kulaklıkta müzik dinliyordum daha sonrasında arama yaptım arama esnasında sesim karşı tarafa gitmedi gitmiyor ama ses kaydı yapıldığında sesim kaydediliyor sıkıntısı ne olabilir

 39. FotoParca dedi ki:

  ALperen Bey’e telefonda bilgi verilmiştir.

 40. Alperen dedi ki:

  merhaba benim iphone 4 telefonum var whatsapp ve messenger aramalarında karşı tarafa sesim gidiyor ama normal aramalarda sesim gitmiyor fakat yeni mikrofonu değiştirmeme rağmen karşı tarafa 1-2 gün gitti daha sonra gittmedi fakat şarj soketinin orda olduğu mikrofona elimle vurunca ve bastırınca sesim gidiyor vurmayınca ve bastırmayınca sesim gitmiyor lütfen yardımcı olurmusunuz.

 41. FotoParca dedi ki:

  Yasin Bey kamera mikrofonu arızalı olabilir, kontrol için servisimize getirmeniz gerekecektir.

 42. Yasin dedi ki:

  Ben iPhone 6 alalı 10 gün oldu normal konuşurken sıkıntı olmuyor ama whatsap ve mesengerdan konuşurken benim sesim karşıya hiç gitmiyor ama karşı tarafın sesi bana çok net geliyor sorunun ne olduğunu çözemedim bi yardımcı olursanız sevinirim

 43. FotoParca dedi ki:

  Merhaba, şarj soketinde bulunan mikrofon arızalı olabilir, kontrol edilmesi gerekiyor. Ulaştırırsanız yardımcı oluruz.

 44. Buğra dedi ki:

  Merhaba iPhone 6 Plus kullanıcısıyım normal aramalarda ses ne gidiyor ne geliyor onun dışında ön kamerayı açtığım zaman ya da WhatsApp veya FaceTime görüşmelerinde sesim hem gidiyor hem de geliyor benim sıkıntım bu bu konuda ne yapmam gerekiyor

 45. FotoParca dedi ki:

  Muhammet Bey, orijinal kalitede parçalar kullanırız ve yaptığımız işlemler garantimiz altındadır. Merak etmeyin daha sonra sorun yaşamazsınız.

 46. Muhammet pamuk dedi ki:

  tamire götürürsem bu arızanın geri dönüşü varmı teşekkürler ?

 47. FotoParca dedi ki:

  Muhammet Bey eğer normal görüşmelerde ses gidiyor, görüntülü görüşmelerde gitmiyor ise sizinde ön kamera mikrofonu arızalı olabilir.

 48. Muhammet pamuk dedi ki:

  Benim ıphon s5
  da normal aramada ses gidiyor ama waatsapp olsun ,bip olsun vs. Hiçbir uygulamada BENİM SESİM gitmiyor

 49. FotoParca dedi ki:

  Mesut Bey ön kamera mikrofonu arızalı olabilir, ön kamera modunda video kaydı yapıp bunu deneyebilirsiniz.

 50. Mesut dedi ki:

  Merhabalar İphone 6 kullanıcısıyım normal aramalarda sesimkarsi tarafa gidiyor WhatsApp aramalarında dasesim gidiyor fakat WhatsApp tan görüntülü arama yaptığım zaman veya messenger den görüntülü arama yaptığım zaman sesim karşıya gitmiyor. Sorun ne olabilir.

 51. FotoParca dedi ki:

  Büşra Hanım garantisi var ise Apple ile görüşmenizi tavsiye ederim, yok ise yardımcı olmamız için kontrol edilmesi gerekiyor.

 52. Büşra dedi ki:

  Iphone 7pluss aldım bir hafta oldu karşı tarafın sesini alıyorum benim sesim kesik kesik gidiyor bazen hiç gitmiyor uzaktan gidiyor sesim.

 53. Esra dedi ki:

  Merhaba yeni bi ıphone 6 aldım iki hafta oluyor yere hiç düşürmedim gayrt iyi şekilde kullanıyorum. Telefonda konusurken whatsapp da konusurken sesim cok net ama whatsapp tan ses atarken sesim sanki bi metre öteden atiyormusum gibi gidiyor ayrıca cizirtili ses oluyor sebebi nedir

 54. Ceren dedi ki:

  Merhaba benimde whatsapp aramasında sesim gidiyor, ses kaydındada sorun yok ama normal aramalarda sesim kesik kesik gidiyor ve rüzgar gibi bir ses olduğu söyleniyor ne yapmalıyım? Birde arama yaparken telefon sanki biraz fazla bekletip çalıyor hattımla ilgili bi sorun mu telefonun 6s

 55. Ceren dedi ki:

  Merhaba benimde whatsapp aramasında sesim gidiyor, ses kaydındada sorun yok ama normal aramalarda sesim kesik kesik gidiyor ve rüzgar gibi bir ses olduğu söyleniyor ne yapmalıyım?

 56. Handan dedi ki:

  Merhabe ıphone 6s im var.karşıdaki sesimi boğuk duyduğunu söylüyor ben sorunsuz duyuyorum.whatsapp tan konuştugumda sorunsuz duyuyorlar neden kaynaklı olabilir .

 57. emre dedi ki:

  bende iphone 10 var ses gitmiyor 😀

 58. Şükrü Taşdemir dedi ki:

  merhaba,
  İphone 7 kullanıyorum, henüz bir hafta oldu alalı. Whatsapp sesi konuşma, videolu konuşmada sesim gidiyor. Normal aramalarda konuşurken sesim gitmiyor fakat hoperlörden konuştuğumda ve kulaklıkla konuştuğumda ses gidiyor. Ses sorunu nedir acaba ve nasıl çözülebilir?
  Garanti dahilinde midir? tamir süresi kaç gün sürmektedir
  teşekkürederim

 59. Sibel dedi ki:

  Merhaba ıphon 7 m var Yen’i aldım sadece aramalarda ses karşıya gitmiyor hoparlörden çok az gidiyor ,diğer uygulamalarda snap ,watshap ,kamera kayıtları hepsi normal ses var gidiyorda sadece gelen giden aramalarda ses gitmiyor geliyor ama. Yardımcı olursanız sevinirim

 60. FotoParca dedi ki:

  Tüm sorulara aynı gün cevap verilmiştir, sorusu olan arkadaşlar buraya yazabilir.

 61. Kemal gülmez dedi ki:

  Siri çalışmıyor sesi algılamıyor. Ön kameradan kayıt almaya çalışıyorum ses kaydı almıyor. Arka kamera ile video aldığımda seste de videoda da sıkıntı yok. Sıkıntı neyden kaynaklanıyor olabilir. Tamir gerektiriyorsa ücretlendirme nedir ve ne kadar sürede tekrar telefonumu kullanabilirim?

 62. hilal dedi ki:

  merhaba 6s kullanıyorum birisi beni aradığında açıyorum ne karşıdakinin sesi geliyor ne benim sesim gidiyor ama ikinci aramada düzeliyor aynı durum whatsapp da da başıma geliyor sizce nedeni nedir?

 63. Bekir dedi ki:

  İ phone 6 kullaniyorum hoparlerden konusurken bi sikinti yok ama normal konusurken karsi taraf sesimi duymuyor neden olabilir tesekkur ederim…

 64. dilara dedi ki:

  merhaba,
  iphone 6 kullanıyorum. Whatsapp sesi konuşma videolu konuşmada sesim gidiyor. Normal aramalarda konuşurken sesim gitmiyor fakat hoperlörden konuştuğumda ve kulaklıkla konuştuğumda ses gidiyor. se kaydı da yapabiliyorum. Son güncellemeyi de yaptım fakat hala aynı sorunu yaşıyorum.Nedeni nedir acaba ve nasıl çözülebilir?

 65. Yaver dedi ki:

  Siri çalışmıyor her neyaptıysam ses almıyor normal Gsm üzerinden konuştuğum zaman sorun yok hoparlörde fakat internet üzerinden konuştuğum zaman karşıya ses gitmiyor onunki geliyor

 66. Emine dedi ki:

  Iphone 5 kullanıyorum video ve aramalarda ses gelmiyor bnm sesim karşıya gidiyor ben ses alamıyorum telefonun zil sesi var ancak YouTube ve diğer videolarda watsapta ses çıkmıyor sesim karşıya gidiyor konuşurken bana ses gelmior yardımcı olurmusunuz

 67. Diren dedi ki:

  Ipone 4 kullanıyorum, whatsapp dan konuşma yapabiliyorum fakat normal aramalarda mikrofonum çalışmıyor, anakart sorunumudur?

 68. KENAN dedi ki:

  İPHONE 6 TELEFONUM VAR 3 TANE MIKROFON 3 DE CALISMIYOR ÜCRETİNİ ÖĞRENEBİLİRMİYİM
  DEĞİŞMESİ LAZIM SADECE FIYAT SOLERMISINIZ

 69. FotoParca dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar,

  Sorularınıza aynı gün cevap verilmiştir, sorusu olan buraya yazabilir. İlginize teşekkürler.

 70. Seda dedi ki:

  Merhaba iPhone 5 var bende normal görüşmede ses gidiyor hatta Snapchat ön kamerada falan da gidiyor ama görüntülü sohbette WhatsApp ses kaydı falan gitmiyor

 71. Zeliha dedi ki:

  Merhabalar iphone 6 kullanıcısıyım 2 seneyi geçti hiçbir sorun yaşamadım fakat havalar soğumaya başladı 2 ay falan oluyor dışarı çıktıgımda hiçkimseyle knuşamıyorum kapalı ortama giriyorum sıcak bir yere 10 dk sonra telefon ısındıgında kendine geliyor ancak o zaman görüşme yapabiliyorum . Mikrofonumda bir sıkıntı var ama sadece dısarı çıktıgımda oluyor nem mi alıyor ne oluyor anlamış değilim karşıya ses gitmiyor hiçbir sekilde yarım yarım ne dediğim anlaşılmıyor ne yapabilirim garantisi de bitti lütfen cevap bekliyorum

 72. Minemine dedi ki:

  İphone 7 im var kulaklık mikrofonunda sorun var whatsapp siri sesli notta calışmıyor ama facetime yada rehberden birini aradığımda sesim gidiyor bunun nedeni nedir ki kulaklık mikrofonu mu bozuk ?

 73. BURAK dedi ki:

  ıphone 6 plus kullanıyorum ses karşıya boğuk gidiyor bazende karşı taraf teli ilk açtığında kendi sesinin kendine geldiğini söylüyor alo dedğin de alo duyuyormuş kendi sesinden anakart mıdır mikrofon sorunu mu?

 74. ismail yetiş dedi ki:

  4s kullanıyorum durup dururken arama geldiğinde ne ses geliyor nede karşıya sesim gidiyor. Telefono belirli zaman kapatıp açtığımda düzeliyor , birkaç gün sonra aynı arıza. Anlamadım sorun ne olabilir ?

 75. fatih dedi ki:

  Aynen sizin söylediğiniz gibi Iphone 5 telefonumda karşı tarafa sesim bazen çok iyi bazen de boğuk veya bir akvaryum içerisinden konuşur gibi gidiyor.Format atmak ile bu düzelebilir mi ana kart üzerinde arıza var ise güç olsa da nasıl düzeltilebileceğini yazabilir misiniz

 76. Tahsin dedi ki:

  İ phone 5s im var telefon kamerası ile video çektiğimde görüntü var ses yok cızırtılı garip bir ses var ama snapchat te falan video çekince ses gayet normal ne yapmam lazım

 77. alper dedi ki:

  iyi günler 6s plus ses karşıya boğuk gidiyor ama format attığımda düzeliyor galiba kulaklık takıp çıkarttıktan sonra yine boğuk geliyor sebebi ne acaba

 78. Yaşar Cezayirli dedi ki:

  iphone 7 sahibiyim bir defa konuşurken handsfree ye alınca karşı taraf beni iyi duymadığı söylüyor mecburen tekrar kulagıma almak zorunda kalıyorum 2. si araba da çağrı gelince herdefasında neden araba hopeörlerine elle yöneltmek zorundayım?

 79. cebrail dedi ki:

  ıphone 4s kullanıyorum video kaydı yaptığımda görüntü var fakat ses yok sebebi nedir ??
  yardımcı olursanız sevinirim.

 80. merve dedi ki:

  4s kullanıyorum durup dururken arama geldiğinde ne ses geliyor nede karşıya sesim gidiyor anlamadım sorun ne olabilir ?

 81. FotoParca dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar, sorularınıza aynı gün cevap verilmektedir. Bu bölüme yazabilirsiniz.

 82. büşra dedi ki:

  İphone 5 var karsi tarafin sesi gelmiyor ve benim sesim karsi tarafa gitmiyor bunu cozumu ne

 83. rifat külahlı dedi ki:

  iphone 5 sahibiyim, cihazımda hücresel internet hızı çok yavaş, aynı marka cihaz aynı operatör olan bir başka cihaz ile yanyana speedtest yaptırdığımızda diğerine göre çok yavaş internet hızım var. bu arıza neden kaynaklanmaktadır ? tamir olur mu ?

 84. rifat külahlı dedi ki:

  iphone 5 cihazım var fakat aynı model ve aynı operatör cihaz ile hücresel açık iken speedtest internet hız testi yaptığımızda benim hızım 2 mbps iken, diğerinin hızı 32 mbps çıkıyor. hatları değiştirdiğimizde tam tersi veriler alınıyor, yani sorun cihazımda. ayrıca çekim şiddeti aynı operatör 1 kademe iken diğerinde 3 kademe oluyor. antenden kaynaklı sorun olabilir mi ? söz konusu arıza neden kaynaklanmaktadır, tamir edilir mi, tamir ücreti ne kadar tutar ? iyi çalışmalar

 85. ayhan dedi ki:

  merhaba iphon 4s yere düşünce karşıya arama yapınca ses gitmiyor hoporlerden açınca gidiyor

 86. Mahsun dedi ki:

  iPhone 6 ücreti ve iletişim bilgisi verebilir misiniz ?

 87. Yücel dedi ki:

  4s ses gitmiyor mikrofon değişim ücreti ne kadar

 88. FotoParca dedi ki:

  Merhaba, sorunuza e-posta olarak cevap verilmiştir, sorusu olan arkadaşlar buraya yazar ise aynı gün cevap verilir.

 89. ferit dedi ki:

  I phone 5 var bende bugün komprosörden hava tuttum temizlensin diye şimdi ses gitmiyor yardımcı olurmusunuz

 90. FotoParca dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar, tüm sorulara aynı gün cevap verilmiştir, sorusu olan arkadaşlar buraya yazabilir.

 91. Aslı dedi ki:

  Merhaba 3 gün önce yurtdışından iPhone 6 aldım fakat sesim katli tarafa boğuk gidiyor ve bazen sesim tamamen kesiliyor daha Türkiye’de telefonu pasaporta kaydettirmedim acaba bu sorun ondan kaynaklanıyor olabilir mi?

 92. Onur dedi ki:

  Telefonum ıpone 6 konuşurken karşıdan sesi alamıyorum ama karşıya sesim gidiyor sorun nedir tam olarak anlamış değil ve aramada hoparlörü açınca ses geliyor kapayınca ses gelmiyor

 93. yalcin dedi ki:

  Merhaba;
  İphone 4s cep telefonumda ahizeden ses gidiyor fakat hoparlörü açınca karşıya sesım gıtmıyor telefon gorusmesı yaparken.
  Hangı parça arızalı aceba ?

 94. FotoParca dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar, tüm sorulara aynı gün cevap verilmektedir, sorusu olan buraya yazabilir.

 95. mehid dedi ki:

  abı benım ıphone 4 ses gıtmıyor acaba sorun nededır kulaklıkla da gıtmıyor

 96. FotoParca dedi ki:

  Sorulara e-posta olarak cevap verilmektedir.

 97. remziye kalebaş dedi ki:

  İphone 4 s var bende hattimi taktigim zaman gorusme yapamiyorum ne karsi tarafin sesi bana geliyo nede benimki ona gidiyo sonra benim hattimi baska telefona takinca gayet guzel konusma yapiliyor bide iphone da bska hat taktigimiz zaman ses geliyo ve bnm sesimde gidiyo ama benim hattimda gitmiyo bide whatsaptan arama yapildigi zaman gayet ses guzel gidiyo.

 98. Metin dedi ki:

  Bende de karşıya ses az ve boğuk gitme durumu var. Öneriniz ne olur

 99. Yunus dedi ki:

  Telefon ile konuşurken ses karşı tarafa net gitmiyor sanki telefon kapanmış gibi oluyor diyorlar ayrıca boğuk gidiyormuş servise gitti yaptık dediler fakat sonuç aynı bu durum Nasıl giderilir iPhone 6s

 100. Sebahattin dedi ki:

  iPhone 6 kulanıyorum karşı tarafa sesi gelmiyor Apple Türkiye’yi aradım rest atı ama düzelmedi ve Apple Türkiye baba ön ve arka kamereda soru var diyor değişim yaparmı Apple yenisini yollarmı

 101. Şeyma dedi ki:

  Merhaba ben 1 hafta önce ıphone 6s aldım telefon gayet iyi yalnız arada bir sesim karşıya gitmiyor ama karşı tarafın bana sesi gayet net hoparlör kulaklık vs konuşmalarda sesim normal hidiyomuş bir gün düzeliyot ikinvi gün yine kendiliğinden bozuluyor servise göndermek istemiyorum aldığım yrre geri götürdüm yeni telefonda böyle bişey olmaz dediler kart değişimi yapalım eğer düzelmezse göndeririz dediler şans eseri orda da telefon gayet iyiydi bu problem ara sıra oluyor yani ne yapmalıyım karşı taraf sanki dere kenarındasın gibi şırıl şırıl su sesi geliyor diyo çıldrcam

 102. Önder dedi ki:

  Görüşme yaparken sesim bazen karşıya gitmiyor.kapatıp yeniden arıyorum rahatça konuşabiliyorum . Sebebi nedir ara ara sesimin karşıya gitmemesi İpone 6 plus

 103. FotoParca dedi ki:

  Merhaba, tüm sorularınıza e-posta olarak cevap verilmektedir.

 104. Cengiz Bülbül dedi ki:

  ipohone 6 kullanıyorum line ve messenger den görüntülü görüşmede benim sesim karşı tarafa gitmiyor birde siri çalışmıyor ne yapabilirim

 105. FotoParca dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar, tüm sorulara e-posta olarak cevap verilmektedir, sorularınızı buraya yazabilirsiniz. İlginize teşekkür ederiz.

 106. serdar dedi ki:

  Herzamanki gibi herkez sorusunu problemini yazmış ama cevap yok. arkadaşlar burası forum değil cevap verilsin. numaraları var adamların arayın konuşun. buraya yazı yazsalardı ellerindeki tamiri kim yapacaktı. yazık yazık ne milletiz yahu :)))

 107. baransel dedi ki:

  iPhone 4s telefonundan konuşma yaparken karşı tarafın sesi çok az geliyor ayarlardan düzeltilmiyor
  hapörlöre alarak konuşma yapıyorum nasil düzeltirim

 108. cihan dedi ki:

  merhaba bende bir iphone 5s var telefon la facebook yada skype gorusmesinde sorunsuz konusuyorum ama sim kartiyla arama yaptigimda benim sesim karsiya gitmiyor karsidakinin seside bana gelmiyor sesi disari verdigimdede durum degismiyor ses kaydinida cok iyi yapiyor sorun ne olabilir aceba yardimci olurmusunuz cok tesekkur ederim

 109. Mustafa dedi ki:

  İPhone 4s kullanıyorum telefonla görüşme yaparken sesim karşıya gidiyor fakat hoparlör e aldığımda karşı tarafın şesi geliyor fakat benim sesim gitmiyor birde video çekerken ses gelmiyor teşekkür ediyorum

 110. Barış Akkaya dedi ki:

  İphone 5 cihaz sahibiyim. 3 hafta önce power butonu ve ses açma kapama için tamire verdim ve tahminimce flex kablo değişerek tamiri yapıldı. Ancak tamirden sonra karşı tarafa sesim kesik,boğuk ve kısık gidiyor. Sorun ne olabilir yardımcı olabilirmisiniz? Teşekkür ederim.

 111. Hasan dedi ki:

  Merhaba ben iPhone 5c kullanıcısıyım normal konuşma yaparken ses karşı tarafa gitmiyor ama kulaklık veya hoparlor açıkken bi problem olmuyor ses karşı tarafa rahat gidiyor o Zaman. yardımcı olursanız Sevinirim teşekkürler

 112. Barış dedi ki:

  Merhaba, iPhone 5s kullanıyorum ve telefonum aşırı sıcağa maruz kaldı fiziksel olarak olmasada cok sıcak bir havaya maruz kaldı ve bu yüzden arama yaparken Karşı tarafın sesi gelmiyor aynı şekilde benimde sesim gitmiyor telefonu acıp kapattıktan sonra 1-2 defa sesim gitmeye başladı normal konuşmamı gerçekleştirdim ama yine aynı sorunu yaşamaya başladım telefonun tamir ihtimali warmı ? Warsa tahmini fiyat nedir ?

 113. FotoParca dedi ki:

  Sorularınıza cevap verilmiştir, soru soran arkadaşlara aynı gün cevap verilecektir.

 114. Selcuk dedi ki:

  iphoe 5 kullaniyorum. ses karsi tarafa gitmiyor.ama ekranda hoparloru actigim zaman ses gidiyor.bu konuda yardimci olursaniz sevinirim.

 115. Sezgin dedi ki:

  iphone 5 telefonla hopörle konuştuğumda benim ses karşıya gitmiyor onların geliyo sorun ne acaba

 116. salih dedi ki:

  iPhone 4s telefonundan konuşma yaparken karşı tarafın sesi çok az geliyor ayarlardan düzeltilmiyor
  hapörlöre alarak konuşma yapıyorum nasil düzeltirim

 117. Hatice dedi ki:

  Ses getmiyor karsiya

 118. mehmet pınar dedi ki:

  merhaba iyi çalışmalar. benim ıphone 5s telefonum var. Arama yaparken karşı tarafın telefon çalma sesi gelmiyor ve karşı tarafa açınca karşı tarafın sesi bana gelmiyor benim sesim karşı tarafa gidiyor.

 119. erkan dedi ki:

  merhaba iyi aşkamlar. benim ıphone 5s telefonum var. Arama yaparken karşı tarafın telefon çalma sesi gelmiyor ve karşı tarafa açınca karşı tarafın sesi bana gelmiyor benim sesim karşı tarafa gidiyor. ama telefonu hoparlöre aldığımda karşı taraftan ses geliyor acil yardımcı olursanız çok sevinirim.

 120. Osman dedi ki:

  İyi akşmlar 5s kulanyrm karşı tarafın sesi bana hiç gelmyr komple kesildi ve ben son güncellemyi yaptık tan sonra oldu dediginiz her yöntemi denedim ama hala çalişmyr bana yardımcı olurmusunz teşekürler.

 121. Yiğit dedi ki:

  S.a benım telefonum ıphone 6 plus sesım karsıya cok az gidiyor anlasılmıyor ama baska programlarda konusunca sesım gayet guzel ve yuksek gıdıyor herseyı denedım sıfırladım yenıden kurdum duzelmedı sorun nedir acaba sımdıden tşk ederim

 122. Burak Bozkurt dedi ki:

  Diger yorumlardaki gibi sesim karsiya az gidiyor ama su sekilde ; telefonu yatay kullandigimda ve omzuma sikistirdigimda bu sorun oluyor whatsapp skype ta sorun yok lutfen yardimci olurmusunuz.
  Dipnot : ozellikle dikkat ettik test ettik telefon yere paralel tutulunca ses kisik gidiyor.)
  ( Temizletildi sorun halen devam ediyor)

 123. ebru işal dedi ki:

  Merhaba… ay önce iphone 6 aldım..ancak zaman zaman konuşma sırasında sesimin kesildiğini yada cok az geldiği söyleniyor.Ne yapabilirim saygılar

 124. Hatice naz gürkan dedi ki:

  Merhabalar iPhone 6 plus kullanıyorum bir ay oldu alalı ama ses çok kötü konuşurken karşıyı boğuk bisesle duyuyorum aynı şekilde benim sesim de o şekilde gidiyor yankılı sorun nedir acaba

 125. FotoParca dedi ki:

  Batuhan Bey iPhone 5 ses probleminiz için detaylı e-posta gönderdim.

 126. Batuhan dedi ki:

  İphone 5 sesim karşıya gitmiyor watsapptan gidiyor ama ses gitmiyor

 127. FotoParca dedi ki:

  Merhaba Serkan Bey, sorunuza e-posta olarak cevap verdim kontrol edebilirsiniz.

 128. Serkan TURHAN dedi ki:

  Merhaba;
  2.el bir iphone 5 aldım görüşme yaparken sesim karşı tarafa bazen 1 saniye kadar gitmiyor ama sonra gidiyor. Yani sadece konuşurken oluyor. Ses kaydında denedim onda bir sıkıntı olmuyor. Ama görüşme yaparken mutlaka 2-3 kere 1 er saniyelik bir ses gitmeme problemi yaşıyorum. Sizce sorun mikrofon değişimi ile giderilirmi?

 129. FotoParca dedi ki:

  Merhaba,
  Sorularınıza e-posta olarak cevap verilmiştir.

 130. Ali şahin dedi ki:

  MerhabaBenim cihazım iphone 5.Arama yaptığımda yada arama geldiğinde ilk zamanlar sesim karşı tarafa boğuk gidiyordu. Cihazım ısındığı zaman hiç sesim gitmiyordu. Şu an sesim hiçbir şekilde karşı tarafa gitmiyorve ses gelmiyor. Cihazımın yedeklemesini alıp restore ettim ama sorun çözulmedi. whatsapp dan arama yaptıgımda sesimde hiç bir problem yok ama telefon görüşmelerinde hiç sesim gitmiyor ve gelmiyor. Yardımcı olursanız cok sevinirim iyi çalısmalar.

 131. abdil dedi ki:

  Merhabalar benim iphone 5c telefonumda karsi tarafa ses cok az vede bazen kesik gidiyor. Ses kaydederken sorun yok ama. Acaba sorun mikrofondami,ana kart tami? Simdiden tesekkurler

 132. akrep murat dedi ki:

  mrhb cizhazım iphone4 gelen aramada zil sesi çalmıyor, karşıdan ses gelmiyor, benim sesim karşıya gitmiyor, dokunmatik ekrandaki hoparlör tuşu aktif hale gelmiyor, sorunum için yardımcı olurmusunuz. tşkr ederim

 133. Süleyman Doğan dedi ki:

  Merhabalar kolay gelsin. Ben de iphone 4 var ve hiçbir şekilde sesim karşıya gitmiyor ve karşıdan ses gelmiyor. Tabi bunların dışında zil sesi felan da çıkmıyor. Sorun bu. Bir kaç tamirciye götürdüm ancak zaman kaybından başka bir şey değil. Sorunu net olarak belirlemiş değiliz. Sorun tam anlamıyla şu parçadan kaynaklanıyor diyebileceğiniz bilgi varsa paylaşırsanız sevinirim.

 134. FotoParca dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar, sorularınıza cevap verilmiştir, başka sorusu olan yazabilir.

 135. başak dedi ki:

  merhaba.benim i phone 6 cihazım yere düştü.sorunu ise arandığımda sesim duyulmayacak kadar ses gidiyor.hoparlörü açtığımda ses normal gidiyor.yani hoparlörsüz konuşamıyorum.acaba yapılabilrimi.fiyat bilgisi de paylaşırsanız sevinirm.

 136. fatih dedi ki:

  Merhabalar. Benim cihazım iphone 4. Arama yaptığımda yada arama geldiğinde ilk zamanlar sesim karşı tarafa boğuk gidiyordu. Cihazım ısındığı zaman hiç sesim gitmiyordu. Kulaklık taktığımda sesim gidiyordu. Şu an sesim hiçbir şekilde karşı tarafa gitmiyor. Cihazımın yedeklemesini alıp restore ettim ama nafile. Video çekerken yada whatsapp dan ses kaydı gönderirken sesimde hiç bir problem yok ama telefon görüşmelerinde hiç sesim gitmiyor artık. Teli vurup kırmama ramak kaldı.mersin bölgesindeyim ve buralardaki servislerin özverili bir şekilde işlerini yaptığını düşünmüyorum. Bana bir çözüm yolu önerirseniz sevinirim. Hayırlı işler

 137. FotoParca dedi ki:

  Burak Bey merhaba, sorunu için detaylı e-posta gönderdim.

 138. Burak yenilmez dedi ki:

  Merhabalar. Benim cihazım iphone 4. Arama yaptığımda yada arama geldiğinde ilk zamanlar sesim karşı tarafa boğuk gidiyordu. Cihazım ısındığı zaman hiç sesim gitmiyordu. Kulaklık taktığımda sesim gidiyordu. Şu an sesim hiçbir şekilde karşı tarafa gitmiyor. Cihazımın yedeklemesini alıp restore ettim ama nafile. Video çekerken yada whatsapp dan ses kaydı gönderirken sesimde hiç bir problem yok ama telefon görüşmelerinde hiç sesim gitmiyor artık. Teli vurup kırmama ramak kaldı.mersin bölgesindeyim ve buralardaki servislerin özverili bir şekilde işlerini yaptığını düşünmüyorum. Bana bir çözüm yolu önerirseniz sevinirim. Hayırlı işler

 139. burcu dedi ki:

  Meraba benim telefonum 5 s iphone daha bir ay olmadi alali gorusme sirasinda normal konusuyorum sorun yokken arada sesim karsiya gitmiyor dun aksam cok oldu gitmiyor tekrar arama yapiyoruz geliyor bi sure sonra yibe acaba tutma sekliylemi alakali anliayamadim bugunde hic oule birsey olmadi

 140. FotoParca dedi ki:

  Ece Hanım merhaba, iPhone 6 mikrofon ve orta tuş değişimi için tamir ve fiyat bilgisi verdim. E-posta nızı kontrol edebilirsiniz.

 141. ece kara dedi ki:

  Merhaba benim iphone 6 telefonum şarj soketi değiştikten sonra mikrofon ve orta tuş çalışmıyor. Yardımcı olabilir misiniz?

 142. FotoParca dedi ki:

  Fuat Bey karşıya ses gitmiyor sorununuz için tamir bilgisini e-posta olarak gönderdim.

 143. Fuat ERYILMAZ dedi ki:

  Merhabalar. Benim telefonum iphone 4. Whatsapp ve viber konuşmalarında sesim gidiyor, ses kaydı ve video çekerken ses gayet güzel fakat Gsm aramalarında sesim karşı tarafa gitmiyor. Bunun çözümü nedir ? Lütfen yardım edin

 144. FotoParca dedi ki:

  Suzan Hanım ve Hasan Bey sorularınıza e-posta olarak cevap verdim kontrol edebilirsiniz.

 145. Hasan dedi ki:

  Mrb. S4 telefonumda hoparlöründe konuşurken sesim karşı tarafa gitmiyor yardımcı olabilir misiniz

 146. suzan aras dedi ki:

  merhaba ,kızıma yurt dışından kardeşim iphone 5 getirdi.telefonun hiç bir arızası yok.fakat arandığında yada aradığında karşından kızıma kızımdan da karşıya hiç ses gitmiyor.yani konuşma esnasında ses yok.onun dışında video çekerken yada müzik çalarken hiç bir sorun yok .hatta arandığında da telefon normal ses düzeyinde çalıyor hiç bir sorun yok.konuşurken iki tarafa ses gitmeme sorunu için sizden bilgi rica ediyorum .şimdiden teşekkürler…..

 147. FotoParca dedi ki:

  Fatih Bey iPhone 5 mikrofon sorununuz hakkında detaylı e-posta gönderdim.

 148. Fatih dedi ki:

  Benim ıphone 5 tede şarj soketi değişti normaal konuşmada karşıya sesim gitmiyor hoparlörde konuşurken ses gidyor nedeni nedir

 149. FotoParca dedi ki:

  Hatice Hanım, iPhone 5 şarj soketi ve mikrofonlar hakkında detaylı bilgiyi e-posta olarak gönderdim.

 150. Hatice dedi ki:

  İyi günler benim telim ıphone 5 şarj soketi değişimi yapıldı fakat şimdi de mikrofonu çalışmıyor ne önerirsiniz ve fiyatını öğrenebilir miyim? Ayrıca gittiğim bir serviste şarja giden kartta bir sıkıntı olduğu söylendi böyle birşey olabilir mi?

 151. FotoParca dedi ki:

  Fuat Bey merhaba, iPhone 5 mikrofon ve açma kapama kilit düğmelerinin tamiri hakkında detaylı bilgiyi e-posta olarak gönderdim.

 152. Fuat dedi ki:

  Model ıphone 5

 153. Fuat dedi ki:

  Merhabalar.

  Telefonumun gözeneklerinintenizlemek için Basınçlı hava tuttum. Sanırım mikrofon hasar gördü. Karşı tarafa normal şartlarda ses gitmiyor.
  Ya kulaklıkla yada hoparlör modunda konuşabiliyorum.
  Tamir fiyatı nedir.

  Ek olarak üst kısımda ki aç/kapa tuşu da arızalı. Onun içinde ayrı fiyat aşabilir miyim.

  Teşekkürler iyi çalışmalar

 154. FotoParca dedi ki:

  Emre Bey merhaba, iPhone 5 sorunu hakkında detaylı e-posta gönderdim kontrol edebilirsiniz?

 155. Emre dedi ki:

  benim telefonum iphone 5 karşı tarafla konuşunca ses gitmiyor ama sorun mikrofonda değil tamiri mümkünmü ?

 156. FotoParca dedi ki:

  Murat Bey merhaba, arıza hakkında detaylı bilgiyi e-posta olarak gönderdim.

 157. murat dedi ki:

  bu arada telefonum 6 plus

 158. murat dedi ki:

  normalde mikrifinum sahane calisiyor sadece sesi hoperlore verince cok ama cok az bir ses gidiyor karsi tarafa siri beni duyamiyor bide hoparlore verince sesi arka kapagina hafif bi bastirinca ekran karariyor ama cihaz kapanmiyor hemen tekrar goruntu geliyor sanirim ses entegresi ve yapabilecegimiz birsey yok

 159. FotoParca dedi ki:

  Semih Bey iPhone 5 mikrofon değişimi fiyat bilgisini e-posta olarak gönderdim.

 160. semih dedi ki:

  İphone 5 için mikrofon değişim fiyatınızı öğrenebilir miyim?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir