FotoParca.com

Tamir etmek tasarrufun ta kendisidir

Garanti Kapsamı ve Uyarılar

Yaptığımız işe verdiğimiz teknik servis hizmetine o kadar güveniyoruz ki servisimizde onarımı yapılan cihaza işçilik hatalarına karşı 6 ay FotoParca.com Garantisi veriyoruz.

Bu garanti tablet bilgisayarlar için 3 aydır.

Cihaz tamir edilip size ulaştığında fatura tarihiniz itibariyle garanti süreniz başlar.

Garanti kapsamında tekrarlanan arızalarda, kargo ücretleri firmamıza aittir. Anlaşmalı olduğumuz ARAS Kargo ile Kargo Adresimizde belirtilen sözleşme numarasını alıcı kısmına yazarak kargolarınızı gönderebilirsiniz.

Uyarılar ve sınırlı garanti verilen durumlar

Ön cam değişimi işlemlerinde kırık olan cam, makineler yardımıyla yapışık olduğu ekrandan tel ile ayrılır. Bu işlemde eğer ön camda aşırı kırık var ise ekranda %1-3 oranında kılcal çizikler oluşturabilir. Unutmayın! ön cam değişimi bir tamir işlemidir, ekranınızı çok uygun fiyatlara tamir ediyoruz. Bu işlemde %100 kusursuzluk beklemeyin. Bu işlemin amacı orjinalliği korumaktır. 

Sıvı temasına maruz kalmış cihazlar garanti kapsamında değildir, sadece onarımı yapılan arıza kapsamında garanti verilmektedir. Sıvı teması alıp servise çalışır durumda gelen cihazda yapılacak her türlü işlem risk yaratır. Farklı bir sorun çıkarma veya kapanma riski vardır.

Daha önce bilinçsiz kurcalanmış veya tamir edilmeye çalışılmış cihazlar için garanti kapsamımız sınırlıdır. Kurcalanmış, anakart arızalı ve çalışır durumda gelen cihazlar aşırı risklidir. İşlem esnasında kapanma veya farklı bir sorun yaratma durumu söz konusu olabilir.

Kasası yamuk cihazlar risklidir ve her zaman sorun yaratabilir. Kasası yamuk cihazlar servise geldiğinde müşteriye bilgi verilir. İşlem sonrası yapılan işlemden farklı bir sorun çıkmasına garanti verilmez. Kasası yamuk cihazın ekranı tam oturmayabilir, ekran sıkışma yaparsa kolayca kırılabilir. Bu tür durumlarda kesinlikle garanti verilemez.

Sadece yapılan işleme garanti verilir, garanti süresi içerisinde farklı bir arıza olması durumunda buna garanti verilemez.

Cihaz servise ulaşmadan verilen fiyat hiç bir zaman kesin değildir. Arıza tespiti yapıldıktan sonra ön fiyat onayı alınır, tamir tamamlanıp test işlemleri bitene kadar bu fiyat kesin değildir. Kesin fiyat, tamir işlemleri sonuçlandığında söylenecektir.

Sıvı teması, darbe, farklı bir servisin garanti etiketlerini yırtması cihaza verdiğimiz garantinin bitmesine neden olur. Ekran veya cam değişimlerinde tekrar kırılma garanti kapsamına girmez.

Verilerinizin gizliliği ve korunması size aittir, servise alınan cihazda parola olmaması gerekiyor. Parola var ise işlem öncesi ve sonrası kontroller için bunu bize bildirmeniz gerekiyor. Servise cihaz göndermeden önce yedek almanız tavsiye edilir.

Hediye edilen ekran koruyucular için kırılmazlık garantimiz yoktur, ekranınızı kırılmaya karşı korur diye bir garantimiz yoktur. Bu ürünler ekranın çizilmesini önlemek için kullanılabilir.

İşlem süreleri servisin yoğunluğuna göre değişir, hiç bir zaman size net süre verilmesi mümkün değildir. Tahmini bir süre verilir ama bu değişiklik gösterebilir.

Apple özel servisi olarak hizmet vermekteyiz, Apple ile bir bağlantımız yoktur. Servisimizde yapılan işlemlerde Apple garantiniz var ise bozulacaktır.